Může stát, stejně jako zablokované weby, vám zabavit dům nebo chatu?
Sdílet článek:
Pokud stát může bloknout bez soudu weby, které na základě nikým neurčených kritérií označí za dezinformační (ministr vnitra ze sebe vlastně udělal ministra pravdy), může stejně tak přijít a zabavit vám byt nebo chatu?

Může. Vít Rakušan může všechno.

 • K tomu Erik Best:
Ti, kdo jásali nad zablokováním webových stránek označených Vojenským zpravodajstvím ČR za dezinformační, si možná neuvědomují, že tím to nutně nekončí. Bývalý předseda vlády Mirek Topolánek, který pracuje pro slovenského dovozce ruského zemního plynu, vyzval v nedělním pořadu Otázky Václava Moravce (ve 13h 58 min) k zabavení německého plynu v českých podzemních zásobnících. Doporučuje, aby byl vyhlášen nouzový stav, zásoby plynu byly zamrazeny a aby se jednalo o jejich výměně (swapu). To by vyvolalo negativní reakci Německa, která by se mohla odrazit v dalších podnicích. Nouzový stav by mohl být vyhlášen také v rámci plánu připravenosti na migrační vlnu ministerstva vnitra Víta Rakušana. Ten sice nevysvětlil, co by se dalo dělat, kdyby počet uprchlíků prudce vzrostl, ale krizový zákon umožňuje zabavit lidem domy, auta a další věci.

Zablokování internetových stránek vytvořilo atmosféru „kdo není s námi, je proti nám“. Vyhlášení nouzového stavu kvůli zabavení zemního plynu nebo bytů by proti Fialově vládě postavilo podstatně víc lidí.

Luboš Zálom, fb
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (4 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

4 Comments

 1. Ano přesně to je cíl proč přišel na zem covid a možná i útok Ruska, nemyslím si, že Rusko řídí jen Putin, ale možná ústředí bude tam kde se tisknou prachy a vymyslel komunismus, což Rusko určitě nebylo.

 2. Stát když se rozhodne dokáže “velké věci” viz např. to co páchá RF na Ukrajině.
  Nešíří se nějaký nový vir šílenství mezi politiky? Přijde mi, že vláda ČR je už taky nakažená.

 3. Možná by to bylo rázné vykročení tím jedině správným,někým jiným
  určeným směre,
  Vpřed k maoistickému komunismu.
  Co je tvoje bude moje,o tom co je moje nemáš nárok se starat.
  Víme o tobě a víme jak na tebe.
  Tak jen toto bude obsahovat přepracovaná listina základních lidských práv a svobod
  Krátce,výstižně progresívně
  Dost keců.kuš,plať a služ občane a voliči náš.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*