Jaké je spojení mezi BlackRock, JP Morgan a klimaalarmistkou Gretou?




Sdílet článek:

SLOVANKA

Pokud nepatříte ke spáčům zhypnotizovaným zkorumpovanými korporátními médii, pak víte, že celá klimatická agenda, na které však nyní stojí 80% politiky EU, je jeden velký podvod.

A na tomto podvodu také někdo pohádkově vydělává. Třeba i ti, kdo politiku Green dealu bezmezně podporují a prosazují. To se jasně ukázalo v Německu, kde se po skandálu tamních Zelených zřejmě začnou lidem otevírat oči poněkud rychleji.

Nedávný korupční skandál německých zelených odhalil, jak manažeři BlackRock, klimatičtí alarmisté a neziskovky financované daňovými poplatníky podkopávají  demokracii ve snaze zničit ekonomiku a zároveň špinavě zbohatnout.

A samozřejmě se to zdaleka netýká jen Německa, protože k politice zeleného údělu se zavázalo i mnoho dalších zemí, včetně celé EU. Politika, která má zcela zničit i vaši životní úroveň, má jiným přihrát do kapsy miliardy.

Dále si můžete přečíst o tom, jak se podařilo německé političce z AfD Beatrix von Storch rozkrýt celý klimatický podvod. Kdo za ním stojí? Co je jeho cílem?

Švédský finanční podnikatel Ingmar Rentzhog je nejen konzultantem společností BlackRock a JPMorgan, ale také „objevitelem“ Grety Thunbergové.

Jaká náhoda! Úplně první protest Grety Thunbergové v srpnu 2018, kdy seděla před švédským Riksdagem s nápisem na kusu kartonu, byl profesionálně medializován Rentzhogem a jeho mediálním týmem, s fotografiemi, videi a anglicky psanými tiskovými upoutávkami.

To, co bylo zinscenováno jako spontánní protest středoškolské studentky, byla ve skutečnosti PR kampaň plánovaná komunikačním konzultantem BlackRock, aby se autistická mladá dívka stala celosvětovou ikonou a plakátovým dítětem „změny klimatu.“

„Nazrál čas dát klimatické krizi lidskou tvář,“ řekl Rentzhog. Greta pózovala se vzkazem „Nemáme čas“, což je shodou okolností název Rentzhogovy neziskové organizace. Jeho filozofie: „Neexistuje žádný střet zájmů mezi záchranou klimatu a vyděláváním peněz.“

Nedávný skandál v Německu odhalil, jak ministerstvo hospodářství vedené zeleným „vicekancléřem“ Robertem Habeckem bylo infiltrováno miliardovou sítí neziskovek, nadací, mozkových trustů a lobbistických organizací financovaných miliardáři z Wall Street, jako jsou Bill Gates a Larry Fink (šéf BlackRock).

Založení „Partnerství pro financování klimatu“ ve výši 1 miliardy dolarů v roce 2018 bylo milníkem v tomto vývoji, partnerství mezi společností BlackRock, vládami Německa, Francie a Japonska a velkými americkými nadacemi, jako je Hewlettova nadace.

BlackRock vlastní podíly v 17 000 společnostech a spravuje 10 bilionů dolarů vlastního kapitálu – jednu desetinu globálního HDP. Spolu s dalšími dvěma velkými podílovými fondy, Vanguard a State Street, „velká trojka“ ovládá 88 procent špičkových amerických korporací.

Hewlettova nadace je hlavním dárcem amerického klimatického aktivisty Hala Harveyho, zakladatele firmy Energy Innovation se sídlem v San Francisku, která se zabývá energetickou a environmentální politikou, stejně jako celé sítě „neziskovek, včetně Climate Works Foundation, European Climate Foundation, Climate Imperative Foundation a Climate Neutrality Foundation a Agora Energy Transition.

Důvodem, proč se velké finance zajímají o „změnu klimatu“, jsou obrovské zisky, které nabízí: BlackRock Investment Institute odhaduje celkové investice potřebné k dosažení „světových klimatických cílů“ na 50 až 100 bilionů dolarů – to je tolik, kolik činí celá globální ekonomika.

„Green New Deal“, který BlackRock Investment Institute popisuje jako „investiční příležitost, která se naskytne jednou za život,“ tak bude největším přerozdělením bohatství v historii lidstva.

V roce 2018 společnost BlackRock oznámila, že v příštím desetiletí zvýší objem svých fondů „udržitelných investic“ z 25 miliard dolarů na 400 miliard dolarů.

Současně BlackRock expandoval do oblasti klimatické politiky s lukrativním poradenským podnikáním. Nejprve společnost BlackRock poradila Evropské centrální bance, kam investovat, poté Evropská komise podepsala poradenskou smlouvu se společností BlackRock 2020 na implementaci „Green New Deal“ v bankovním sektoru.

BlackRock tak měl na starosti jak „klimatickou politiku“, tak „udržitelné investice.“

Byl to dokonalý plán, až na jednu nepředvídatelnou proměnnou: demokracii. Trh pro „udržitelnost“ a „zelenou infrastrukturu“ závisí prakticky 100% na politice. Výroba větrných turbín, solárních panelů, tepelných čerpadel a elektromobilů není poháněna tržní poptávkou, ale dotacemi, zákazy, regulacemi a další vládní byrokracií.

V únoru 2022 BlackRock Investment Institute varoval, že „pokud vlády nebudou pokračovat ve svém závazku, investovaný kapitál může přijít vniveč.“ Velkým faktorem nejistoty jsou volby, protože s každou změnou vlády existuje možnost, že klimatické zákony budou staženy.

Ve své neslavné knize „Covid-19: The Great Reset“ z června 2020 Klaus Schwab popsal svou vizi velkých financí pracujících ruku v ruce s levicovými aktivisty:

„Představme si následující situaci, abychom ilustrovali bod: skupina zelených aktivistů by mohla demonstrovat před uhelnou elektrárnou a požadovat větší vymáhání předpisů o znečištění, zatímco skupina investorů dělá totéž v zasedací místnosti tím, že zbavuje elektrárnu přístupu ke kapitálu.“

Nesvatá aliance velkých financí a velkého klimatu, na kterou se Schwab odvolával, se nyní stala realitou. Německý průmyslový gigant Siemens to zažil bolestně, když byl napaden Greenpeace a BlackRockem kvůli dohodě s australským producentem uhlí.

Šéfkou Greenpeace byla v té době Jennifer Morganová. Přestože Greenpeace své dárce nezveřejňuje, seznam velkých dárců lze rekonstruovat z finančních zpráv nadací.

V popředí jejich dárců jsou partneři BlackRock a sponzoři Hal Harvey, Hewlett Foundation a Packard Foundation. Hlavními akcionáři Hewlett-Packard jsou BlackRock, Vanguard a State Street. Kromě toho částky plynou přímo Greenpeace prostřednictvím nadace Harvey’s Climate Works Foundation.

Když se po německých volbách v roce 2021 ujala úřadu Strana zelených, americká občanka Jennifer Morganová získala ve zrychleném procesu německé občanství, aby mohla pracovat pro německou ministryni zahraničí Annalenu Baerbock jako „státní tajemnice pro klima.“

Morganová dříve pracovala jako autorka projevů pro Angelu Merkelovou v letech 1996-97, kdy byla ministryní životního prostředí a působila jako ředitelka Institutu světových zdrojů, mezi jehož největší dárce patří MacArthurova nadace, Rockefellerova nadace a Nadace Billa a Melindy Gatesových.
Je také přispěvatelkou agendy na Schwabově Světovém ekonomickém fóru.

Spolu s BlackRockem je jedním z nejagresivnějších mluvčích tohoto hnutí britský manažer hedgeových fondů Christopher Hohn, který spravuje aktiva ve výši 22 miliard dolarů.

Hohn sponzoruje Harveyho Evropskou klimatickou nadaci, která také financuje Graichenův mozkový trust Agora. Hohnova Children’s Investment Fund Foundation (CIFF) přislíbila 7 000 000 dolarů Centru pro klimatickou integritu (CCI) a je i největším sponzorem radikální klimatické sekty Extinction Rebellion, která se neštítí ani násilí a sabotáží.

Právním poradcem Christophera Hohna byl Friedrich Merz, šéf německé „opoziční“ strany Křesťanských demokratů Merkelové, který se stal předsedou představenstva BlackRock Germany.

Dalším zdrojem financování Extinction Rebellion je Climate Emergency Fund, který založil Trevor Neilson, bývalý šéf komunikace v Nadaci Billa a Melindy Gatesových.

Bohatství Nadace Gatesových pochází z prodeje Gatesových akcií Microsoftu společnostem BlackRock, Vanguard a State Street.

Gatesův projekt Breakthrough Energy je podporován nadací BlackRock Foundation. Společnost „Breakthrough Energy“ byla založena v roce 2015 na podporu „udržitelných energií“ ke snížení emisí skleníkových plynů.
Gates poděkoval generálnímu řediteli BlackRock Larrymu Finkovi za jeho „velmi vážné diskuse“, aby získal podporu dalších velkých společností.

Gates a Fink demonstrovali svou spolupráci ve společném rozhovoru pro Bloomberg v září 2021, kde identifikovali „zelenou prémii“ jako hlavní překážku cíle „čisté nuly“.

„Zelená prémie“ je to, jak popisují skutečnost, že zelená energie a produkty z ní jsou příliš drahé, a proto nejsou konkurenceschopné na volném trhu.

Fink při předchozích příležitostech uvedl, že je na vládách, aby vytvořily větší poptávku po „zelených“ produktech a tím je učinily ziskovými pro finanční investory, jako je BlackRock.

A to je ten háček:

Gigantická expanze větrné energie a terminálů LNG, zničení levné konkurence postupným vyřazováním uhlí a jaderné energie a zákaz spalovacích motorů, vytápění ropou a plynem mají za cíl učinit investice společnosti BlackRock & Co. ziskovými.

Hnací silou byli Hal Harvey v USA a Patrick Graichen na německém ministerstvu hospodářství. Ale nejsou sami. Aby zelený podvod fungoval, je klíčové proniknout do všech vlád. Proto síť vyslala své lidi na mnoho strategicky důležitých bodů.

V Německu to nejsou jen četní Graichenovi přátelé a příbuzní, ale také Jennifer Morganová na ministerstvu zahraničí a Elga Bartschová na spolkovém ministerstvu hospodářství.

Elga Bartschová byla zodpovědná za klimatickou a měnovou politiku v BlackRock Investment Institute až do léta loňského roku, kdy ji ministr „ekonomiky a klimatu“ Robert Habeck přivedl na ministerstvo a dosadil ji do čela politického oddělení.

Německý klimatický korupční skandál odhalil plán toho, jak je globální finanční průmysl spolčen s klimatickými šílenci na úkor daňových poplatníků.
Je čas zlikvidovat zbytek sítě, od Berlína přes Brusel až po Washington DC a Wall Street….
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (23 votes, average: 4,78 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

3 Comments

  1. Celkově Northvolt převzal kapitál ve výši více než 100 miliard SEK. Northvolt minulý týden posílil svůj fond o dalších 12 miliard od mezinárodních investorů, jako je americký—- fondový gigant BlackRock—- a dánský penzijní fond Danica Pension. Společnosti bylo rovněž poskytnuto 15 miliard NOK ve formě tzv. záruk zelených úvěrů, jejichž účelem je financování velkých průmyslových investic, které přispívají k tomu, aby Švédsko dosáhlo svých „klimatických cílů“. Northvolt informuje noviny Affärsvärlden , že úvěrové záruky jsou součástí většího finančního balíčku, který má být předložen příští rok.
    více zde https://1url.cz/2uCJ9
    „Zelená změna“ jako ekonomická propad: Northvolt ztrácí 31 milionů – na baterii–dočteno celé tam, jeden velkej dluh a výsledek, že , jj , to je ta slavná bateriová společnost Northvolt )))ach taak ..))) a kdože to zaplatí? Že se ptám…)))

  2. Abyste pomohli financovat takovou věc VIZ Northvolt musíte být buď ignorantský politik, nebo musíte hrát s penězi jiných lidí, jako to dělá Blackrock „s přáteli“.
    Toto je typický příklad zelené idiocie, pokud si někdo myslí, že to bude vytvářet zisk a/nebo pracovní místa, měl by vyhledat pomoc.
    Jsou dokončeny dříve, než začaly, a peníze jsou již ztraceny, jedinou otázkou je, jak velká část záruk bude muset být splněna, až to formálně skončí. Klimatická hysterie vedla ke zcela nové aréně pro financování takových debaklů. Kolik do toho leje EU z našich daní přes fa? to je taky otázka…

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*