Je kupování ruského plynu podpora ruské války?
Sdílet článek:
Krátké červencové zamyšlení nad aktuálním dění a k čemu tato otázka nabádá. Také o sankcích a jejich efektivitě.

Někoho podporovat znamená darovat mu peníze nebo svůj čas zadarmo. Pokud si tedy plyn kupujeme, tak ho podporujeme jen v činnosti, za kterou ho platíme.

Máme zodpovědnost jen za věci, který vyrábíme a za to, co utrácíme. Nemáme zodpovědnost za to, co si kupují nebo dělají jiní. Je nesmyslné řešit za co utrácí peníze zemědělec, nic nám po tom není. Když si kupujeme jeho výrobek, hodnotíme výrobek ne člověka. Nezaleží, jestli výrobek prodává chudý člověk, bohatý, nebo černý, či dítě.

Přesto kdokoliv má možnost svobodně diskriminovat a nekupovat si zboží od člověka, který podle něho dělá něco zlého. Jde o to, aby takový člověk nenutil ostatní přijmout jeho hodnoty násilím a tím se stal agresorem stejně, jako je třeba člověk, od kterého nechce kupovat.

Tato otázka nabádá ke kolektivnímu myšlení, neboli ke komunismu. Kdy se lidé zajímají a hodnotí chování ostatních. Vede to ke ztrátě svobody, kde si člověk nedokáže nic rozhodnout sám a brání to paralelnímu řešení problémů. Kdy více lidí řeší stejný problém různými způsoby a tím se najde ten nejlepší.

Ve svobodném světě nemusíme řešit, co dělá ten druhý. Protože pokud by někdo svojí činností škodil, tak to nutně porušuje negativní vlastnické právo a poškozený bude chráněn bezpečnostními firmami. Které nemají zákaznické území ohraničené jako mafie, ale mají ho neomezené jako pekaři. Tedy žádné vlastenecké přivlastňování zákazníků. Žádné čekání až si to ti dva rozhodnou silou, pokud jeden z nich požádá o rozřešení. Porušení vlastnického práva se má řešit vynucením nápravou škody, ne upíráním si jeho dobré práce, kterou nedělá nic zlého.

Statní sankce jsou z principu neefektivní.

Sankce jsou státem omezování volného trhu a tím i porušování negativní vlastnických práv občanu daného území.

Pokud by nekupování a neprodávání bylo opravdu nevýhodné, škodlivé, není důvod zakazovat nákup, nebo prodej silou. Protože to stačí vysvětlit a člověk pro, který ho je to opravdu nevýhodné se tím bude řídit dobrovolně, bez nákladů násilného vynucení. Lidé to udělají dobrovolně za účelem zisku. Pokud, ale důvody nejsou dostatečné, nebo pro daného člověka výhodné. Tak silou vynucené chování nepřináší větší užitek ani bohatství danému člověku. Plus se tvoří extra výdaje na vynucení a hlídaní. Člověk pod nedobrovolnými sankcemi chudne a buduje si odpor k daný věci. Jako děti ve škole k učení.

Sankce tedy způsobují stádovité chování, které je drahé a zamezuje najít to správné řešení problému. Protože nelze porovnat s jiným řešením, nevíme jak moc je špatné nebo dobré. Stejně jako stát nemůže vidět, které státní výdaje jsou opodstatněné a které přehnané, když to zákaznici neplatí dobrovolně.

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (5 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

  1. Tovižejoo….a kupování amerického plynu je naopak podpora amerických mírových demokratizačních misí.

1 Trackback / Pingback

  1. Je kupování ruského plynu podpora ruské války? » Oral.sk - Porno Politika

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*