Kašle vláda na podnikatele? Pokud ano, odnesou to i domácnosti
Sdílet článek:
Vláda už dlouho mluví o tom, jak nastavit podporu pro lidi zasažené energetickou krizí. Což jsme v podstatě my všichni. Zatím je ale pořád řeč jen o domácnostech. A co firmy?

Ne že by na tom snad domácnosti byly lépe co se týče praktických vládních kroků. Od slov k činům se zatím ministryně a ministři nepropracovali ani v jejich případě. Ale dávají alespoň najevo, že o nějakém řešení přemýšlejí.

Myšlenky to musejí být hluboké a intenzivní, když trvají tak dlouho…

Jenže se zároveň tváří, že až se o domácnosti konečně postarají, bude problém definitivně vyřešen.

Nebude.

Ceny energií jsou totiž jen další přísadou do koktejlu tvořeného vyčerpáním firem z covidových restrikcí, rozbitými dodavatelko odběratelskými řetězci a dopady války na Ukrajině. Firmy již nyní hrají o život: dochází a bude docházet k omezování výroby, za zaměstnance odcházející do důchodu se noví nepřijímají, první krachy jsou na spadnutí.

Co myslíte, že se pak stane?

Domácnosti budou (možná) mít k dispozici vládní kompenzace za zvýšené náklady na energie, ale budou jim chybět prostředky na živobytí jako takové. Nezaměstnaní si při dnešní dvojciferné inflaci těžko odloží z rozpočtu dost peněz na nájemné nebo splátky hypotéky. Budou mít sotva na základní potraviny.

Malé a střední podniky a živnostníci sdružení v AMSP ČR představují 99 % všech firem v České republice a zaměstnávají více jak 2 miliony osob, tj. 61 % všech zaměstnanců v ČR. Proto jsme se dnes jako jejich zástupci obrátili na naši vládu otevřeným dopisem s výzvou:

Učiňte neprodlené veřejné prohlášení firmám, jaká opatření budou přijata ke stabilizaci podnikatelského sektoru, případně poskytněte jasnou informaci, že na podnikatele, zejména malé a střední, kašlete, a slova o maximální podpoře tomuto segmentu byla opět jen pustými frázemi, které z vládního programového prohlášení činí jen další z řady zbytečně popsaných papírů.

Jinými slovy – dělejte už konečně něco!

Jsem upřímně zvědav, co ve Strakově akademii vymyslí.

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (4 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

  1. Tato vláda na nikoho nekašle, ale vyloženě sere na celý národ, je to pouhá proukrajinská nacistická svoloč.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*