Kausa Ševčík
Sdílet článek:

MONIKA HRABÁKOVÁ

ŠEVČÍK NEPORUŠUJE ETICKÝ KODEX, tvrdí Etická komise Národohospodářské fakulty VŠE.


Přátelé, posledními týdny naším totalizujícím se politickým rybníčkem rezonovala kauza děkana Miroslava Ševčíka ohledně sporu s rektorem Dvořákem, který si přeje Ševčíkovo odstoupení z funkce děkana.

Důvody jeho přání by seděly spíše do dob socialismu v minulém století. Jde vidět, že ani liberální takzvaní demokraté mnohdy nejsou progresivní tak, jak sami sebe vykreslují.

Ševčík totiž prý poškozuje jméno fakulty a univerzity, protože se vyskytnul a DOKONCE i řečnil na nejedné protivládní demonstraci.

Naštěstí etický kodex univerzity zaměstnancům nepřikazuje, jaké musí mít politické přesvědčení, aby mohli na škole působit. Zkostnatělá praktika minulého století tak panu Dvořákovi nepadla na úrodnou půdu.

Děkan Ševčík i tak zatím bohužel nemá vyhráno. Rektor Dvořák si stojí za tím, že politický názor pana Ševčíka poškozuje jméno fakulty i jméno univerzity. Má tudíž zasednout univerzitní senát, který o osudu ostrakizovaného děkana rozhodne.

Leckdo by si mohl pomyslet, neznaje pracovní funkce Ševčíka či Dvořáka, že se jedná o zaměstnanecký spor propagandistického plátku Forum24. Tam by se totiž dalo pochopit, že protivládní postoj nekoreluje s požadavky šéfredaktorů.

Pan Ševčík je ale děkanem univerzity. A snad se nechceme vrátit do doby, kdy se lidé z práce vyhazovali pro nedostatečnou oddanost vládnoucímu režimu.

Studentstvo univerzity paradoxně zastává postoj rektora univerzity a dokonce byl zorganizován protest plný ukrajinských vlajek, který měl ukázat jejich odpor vůči děkanu Ševčíkovi.

Vždycky jsem měla za to, že studium vysokých škol by mělo připravit studenty na řešení problémů kritickým úhlem pohledu, nikoli úhlem propagandistickým a zpolitizovaným.

Držím panu Ševčíkovi i nadále palce. Za mě hájí svobodu slova, projevu a sebeurčení.

Milé studentstvo, milý rektore – je načase rozhodnouti se, zda patříte do padesátých let minulého století, nebo zda budete ctít principy svobody a demokracie, kterou se tak vehementně neustále oháníte.

 

Monika Hrabáková

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (23 votes, average: 4,83 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

3 Comments

  1. Pro nějakého “rektora” Ševčíka žádný kodex neexistuje, DEMOkracie mu dala moc, tak se tak chová jako ostatně všichni DEMOkraté, notabene vy DEMOkraté se budete ještě za sto let ohánět 50tými lety minulého století, ovšem oproti vám byli komunisté jen slaboučký odvar.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*