Kdo osvobodil Osvětim?
Sdílet článek:

LIBOR ČÍHAL

Z neznámého důvodu se ruské noviny dobře čtou, ať je někdo považuje za propagandu nebo ne, ovšem tvrdit, že politické nebo ekonomické analýzy v Expertovi jsou propagandou, může jenom antivědec z panelu ČT. Fejetony v RIANovosti píší lidé, kteří prošli všemi možnými literárními instituty a protože Rusové chovají literaturu (a dobře napsaný fejeton) ve velké úctě, tito lidé mají velký esteem i v ordinérní populaci. Naší vznešeně rozvité západní společnosti to připadá primitivní. Velká znalkyně problematiky Miluše Zadražilová o jevu říkala: “je to jednoduché, dobře jim to píše”. Pokud se rychle nezastaví dnešní tragický střet Evropy s Ruskem povede to k takovým koncům o kterých se nám nezdá ani v nejhorších snech. Nemusí dojít k atomové válce, ale totální ekonomický propad Evropy v některých periferních zemích může mít velmi podobný formát. Úzký západní pás Evropy si dík blízkosti Ameriky a jakémusi civilizačnímu náskoku oproti ostatním uchová svůj status, ale ostatní  čeká dlouhé skomírání a funkce rezervoáru levné pracovní síly pro prosperující západní pás a prostorového rezervoáru pro milionovou imigraci z jiných kontinentů. To bude historická odměna za naši účast ve válce a nenávist proti lidem, jejichž předkové nás zbavili nacistických koncentráků.

Ruská citlivost resp. rozsah ruské duše jsou všeobecně známé, z literatury známe Dmitrije Karamazova a Aljošu, nebo Idiota atd. Ruští spisovatelští géniové popsali rozsah lidské duše, jehož interval západní literatura neznala, tito spisovatelé darovali lidstvu psychologické typy, kterých se Západ zmocnil a od těch dob se domnívá, že jsou univerzálními. Nejsou, i Idiot pokud existuje, pouze v Rusku. Něco málo se nedostávalo i úžasnému Gerardu Philipovi nebo Kurosavovi. Opravdová citlivost duše má paměť. V komentářích ordinérních čtenářů běžných ruských novin, tištěných nebo na webu, se stále znovu objevují citlivé záležitosti, které hroší kůží obrostlá evropskounijní jednotka dávno zapomněla. Před osmi lety nepozvali Poláci ruskou stranu k pietními aktu výročí osvobození Osvětimi, podle Poláků a pravděpodobně i většiny Čechů, osvobodil koncentrák 1. ukrajinský front a jak je z názvu patrné, šlo o Ukrajince. Protože jsme zhrubli a jsme zvyklí se vzájemně urážet, nechápeme rozsah urážky, kterou polská zloba způsobila ruské duši. Reich-Rainicky, který dělal sekretáře JudenRatu v pamětech napsal, že konečnou fázi likvidace varšavského ghetta vedl zločinec ze Salzburgu Hermann Hoffe a protože Němci bojovali na frontách, zabíjení na místě nebo odvoz do Treblinky prováděli Lotyši, Estonci, Ukrajinci a rakouské SS.
.
Výše zmiňovaný Reich-Rainicky emigroval počátkem šedesátých let z Polska, jako důvod v pamětech uvádí hlubinnou polskou nenávist vůči Židům. Poláci vždy měli velmi ambivalentní postoj k své židovské populaci, nedá se předpokládat, že Andrzejevského Noc je fiktivní fantazií. Už jenom myšlenka o polské vině na protižidovských zločinech zakládá v dnešním Polsku na trestný čin, překvapující je polská odvaha dnes navrhovat totální likvidaci jiného národa. Bývalá ministryně a poslankyně Evropského parlamentu Anna Fotyga v projevu v EP tvrdí, že Rusko musí přestat existovat, rozpad tohoto impéria prý pozvedne demokracii v Evropě a střední Asii. Západ musí s Ruskem navždy skoncovat, Rusko je třeba rozbít na řadu malých států, Rusko je prý hrozbou pro svět už řadu staletí, Západ musí vzít pod kontrolu ruské přírodní zdroje, nic takového jako ruský plyn neexistuje, musíme riskovat a jít do toho. Inspirativní myšlenky polské fašistky, doufejme, že EU to schválí, ještě, kdo to vybojuje.
.
Jeden z mála přeživších německý tábor smrti, tenkrát patnáctiletý Samuel Pisar po letech řekl: “Pro mě za druhé světové války bylo Rusko spasitelem… zachránila mě Stalingradská bitva, která byla rozhodujícím momentem války.” Samuel Pisar byl nevlastním otcem státního tajemníka Antony Blinkena, který je konstruktérem války NATO s Ruskem. Západní prokurátoři a falzifikátoři historie vyvinuli bídný psaní, který nazývají objektivní, např. v Politico informaci o Pisarovi nejdřív uvedou řadou antiruských nesmyslů: “Přežil sovětskou (ruskou?) i německou okupaci Polska?! S delegací amerického židovského kongresu navštívil Moskvu, zařídil propuštění 5 židovských mužů obviněných z rušení svátku Simchat Torah…” Univerzitními tituly ověnčený Pisar, napsal i text k Bernsteinově symfonii Kaddish, byl navržen na Nobelovu cenu  míru. Prosazoval sbližování USA s Čínou a SSSR,  tvrdil, že vzájemné ústupky a obchod zredukují nebezpečí války. V roce 1970 vydal Coexistence & Commerce a další knihy, které inspirovaly Kennedyho a Nixona. Pisara při transportu vězňů z Osvětimi do Dachau osvobodila americká armáda, v Politico citují Blinkenova spolupracovníka z Obamovy administrativy Philipa Gordona: “Osvobození svého otce přikládá Blinken americké armádě, utvrdilo ho to ve víře, že americká moc musí důrazně provádět důležité a morální věci po celém světě.” Tato věta přesně Blinkena charakterizuje, i vizuálně jde o fanatika přesvědčeného o své velmi omezené pravdě, přitom úplně neguje principy svého nevlastního otce, kterému se tak obdivuje.
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (13 votes, average: 4,92 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

6 Comments

  1. Koncentrační tabory nadrazene germanské rasy v dobach 2 svetove valky jsou hruznym svedectvim,co vsechno je clovek schopen udelat druhemu cloveku v ramci nacionalismu v ruznych podobach a povysovanim jednoho nad druhym.Zdalo se ze od konce techto hruz naleznou lide ochotu zit v miru a spolupraci a nic z toho uz neopakovat.To zlé v cloveku se ale porad dere na povrch.Hruza pomyslet nad dusledky a hlavne jak se tomu postavit.

  2. Tak si laskavě prostuduj jak to bylo v 43tím na ukrajině s genocidou poláků, to i nejotrlejší Němečtí nacisté jen zírali co dokázal ukrajinský nacista.

  3. Ano Ukrajinsky a Polsky nacionalismus byl v zabijeni lidi navzajem a cim hroznejsim zpusobem,tak si v tom libovali.Ale Vy si zas Vazeny pane prostudujte vypovedi byvalych obsluh plynovych komor v koncentracnich taborech tzv.Sonnderkomand a jejich hruznou praci pri zabijeni lidi plynem po stovkach,pak vytrhavani zlatych zubu a jejich spalovani vcetne malych detí.Naprosto lidsky otresne a v lidskych dejinach homo sapiens nevidané. Je to naprosto autenticky zfilmovane ve filmu Saulův Syn.Pripravte si ale pytlik na blití.Ten film muzete pokud jste ho nevidel videt okamzite.

  4. Vy vecny studente a obdivovateli vsech moznych koncin krome Ceske republiky.Ukrajina chce tam kam chce a kam nechce RF.No a ona nepotrebuje(ta RF) aby Ukrajinu mela u dveri jako svobodnou demokracii jako priklad pro sve obcany.Proto se snazila a snazi neustale se vmesovat do jejich zalezitostí.No a ji se to nelibi tak jak by se Vam nelibil hromotluk,ktery si bude ve vasem byte narokovat obyvak a manzelku a Vy mu reknete at vypadne,jeho vymuluvy Vas nezajimají a vrati ty ukradene veci co ma v tom pytli.Celkem to pochopilo 143 statu OSN ktere odsoudilo tuto barbarskou dobyvacnou valku jako mezinarodni zlocin.Souhlasili 4 staty vcetne Syrie a nejaky Denny v Ceske republice.Takze si muze zbalit ty svoje nazory do kufru a vyrazit se tam s nima objimat.Rad cestuje.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*