Lidská práva: Imperiální a mocenský koncept




Sdílet článek:

Moto: „Fuj Kolalokově limonádě? Šílenec, anarchista!“

Dospěli jsme do situace, kdy je většina nepopulárních, bizarních či přímo smrtících rozhodnutí vládnoucí elity odůvodňována tzv. „lidskými právy“. Koncept lidských práv je propagován jako čisté dobro, v zájmu všech lidí na planetě. Je proto záhodno se podívat na to, jak věc funguje doopravdy.

Ne, nebudu zkoumat přesnou formulaci nositelů těchto myšlenek, budu rozebírat hlavně praktické dopady, tak jak jsou prezentovány veřejnosti, jak se díky nim mění dějiny a spekulovat o důvodech, proč je tento koncept tak dramaticky rozvíjen.

Konzument západní propagandy je přesvědčován, že všichni lidé se rodí s jakousi množinou práv. Tuto definuje nejsilnější mocnost Západu, USA a tváří se, že vychází z jejich ústavy. Tu (bohužel jen verbálně) staví na úroveň „zjevené“ pravdy, která má univerzální platnost. Osobuje si právo celosvětově kontrolovat jejich dodržování a prosazování i za cenu vojenských konfliktů, státních převratů a vražd vládců zemí, kteří se nepodřídí.

Ve skutečnosti se lidské mládě, stejně jako mláďata jiných nejen savců, rodí oslizlé a bezmocné. Příroda je vybavila jediným „právem“: právem bojovat o vlastní život, žít. Což batolata úspěšně činí svým řevem, kterým na sebe upozorňují. Všechna ostatní práva jsou výhradně lidský konstrukt.

Principem demokracie je vláda lidu. Je samozřejmě myšlen lid na lokální úrovni, tedy obvykle ve  více či méně ohraničeném prostoru – státu. Jakékoli právo v demokratickém státě musí vycházet právě a jedině z vůle jeho lidu. Jakékoli vnější vynucování tzv. lidských práv, bludy o tom, jaká práva jsou „univerzální“, „vrozená“ či „přirozená“ nemají s demokracií nic společného.

Konstrukt lidských práv je nejen nedemokratický ale zejména imperiální. Umožňuje „vlastníkovi“ lidských práv určovat, která to jsou, hodnotit  a sjednávat „nápravu“. Jinými slovy umožňuje ospravedlňovat prakticky veškeré své činy, bez ohledu na počet mrtvých protistrany, prosazovat své zájmy kdekoli a jakkoli a vždy být na straně „dobra“. Do mainstreamu se však počty obětí tohoto konceptu nedostávají. Občas to mocným ujede a omylem ukáží svůj skutečný postoj k lidským právům (viz Havel a jeho bombardování z „humanitárních“ důvodů)

Na druhé straně profit a záruky za dodržování takto stanovených práv v případech konkrétních lidí jsou zcela minimální. Zkuste vysvětlit soudům, orgánům činných v trestním řízení a zákonodárcům, že i  v osobním bankrotu mají lidé nárok na zachování důstojnosti (čl. 10), že existuje listovní tajemství nebo svoboda slova. Pro jednotlivce nemají tyto deklarace téměř žádný praktický význam. Naopak, ze zahraničí financované tzv. nevládní organizace ale i vlády je využívají k zastrašování většinového obyvatelstva a potlačování nepohodlných většinových názorů. Je to tedy i vnitropolitický mocenský nástroj. U nás je špičkou ledovce současný ministr vnitra Jan Hamáček a jeho téměř mýtická „předsudečná nenávist“.

Tento princip není nový, je odkoukaný od velkých monoteistických církví, zejména křesťanství a islámu. Církev vytvoří vlastní seznam „dobra“, přisoudí ho všem lidem a na okolí vymáhá mečem. Je zákonodárcem, policistou, soudcem i katem. Zjednodušeno: křesťanská Bible pomohla např. vyvraždit možná až 100 milionů obyvatel obou Amerik, nebo za 30. leté války vyhladit třetinu obyvatel Evropy. Korán se také nenechal zahanbit.

Závěr:

  1. Nic jako lidská práva neexistuje.  Existují jen práva, udělená vládnoucím režimem, v demokracii tedy lidem. Dalo by se zjednodušeně říct práva občanská.
  2. Jakákoli práva musí být lokální, prosazovaná a garantovaná tamní, pokud možno suverénní vládou, v demokraciích lidem. Jinak vzniklá „práva“ jsou nedemokratická a často mají jiný účel, než skutečně chránit občany. Tato práva nelze vymáhat na cizím území.
  3. Koncept slouží zejména pro prosazování imperiálních zájmů velmocí, zejména USA. Přínos pro občany „zlidskoprávněných“ zemí je buď mizivý nebo přímo toxický. Cílem není „dobro“ pro občany ale pouze obhajoba mocenských kroků
  4. Protože současný koncept lidských práv hrubě narušuje „demokratický řád“, mají občané nejen morální, ale i zákonem podložené právo, se těmto v principu totalitním praktikám bránit a to jakýmikoli prostředky. Paradoxně podle čl. 23 Listiny.

Když na Vás někdo vytasí lidská práva, je to  v 90% případů grázl, který vás chce okrást, zastrašit, pokořit, uvěznit nebo v horším případě zabít. Máte-li možnost, utíkejte je-li kam! Když ne, odhoďte všechny skrupule a braňte se do posledního náboje, oni obvykle slitování neznají.

Článek 23
Občané mají právo postavit se na odpor proti každému, kdo by odstraňoval demokratický řád lidských práv a základních svobod, založený Listinou, jestliže činnost ústavních orgánů a účinné použití zákonných prostředků jsou znemožněny.

Nautilus

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (5 votes, average: 4,40 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*