Manipulace České televize
Sdílet článek:
Možná jste zaznamenali pozvání – nepozvání pana Rajchla v pořadu ČT s Michaelou Jílkovou “Máte slovo”. O panu Rajchlovi se v pořadu vyjádřili, že “bohužel nepřišel”, zatímco ve skutečnosti nebyl vpuštěn přes vrátnici. Věc tuším dokonce řešila rada ČT, která zkonstatovala, že se jednalo ze strany televize o ovlivnění pořadu. Domníval jsem se, že je to dost na to, aby si ČT po příště dala pozor. Nikoliv.

Dne 23.6. jsem tento pořad sledoval. Jednalo se o možnost uznávání sňatků stejnopohlavních párů. Ponechám teď stranou svůj vlastní názor na tuto problematiku. Průběh diskuze byl na začátku standardní. Můj údiv ovšem začal narůstat v průběhu dotazů a diskuze diváků. Ta jednostranná podpora z publika pro uznávání sňatků byla opravdu zarážející, což bylo podporovateli sňatků prezentováno jedním z diskutujících jako argument a souhlas společnosti s uznáváním sňatků. A to i přes to, že se paní Jílková vytasila s výzkumem, který měl dokazovat podporu 65% obyvatel pro uznávání sňatků pro gaye a lesby, což pořád ponechává 35% obyvatelům právo (v zájmu objektivity pořadu dokonce povinnost) se účastnit.

Myslet si, že to ukazuje na podporu sňatků si může jenom hlupák. Spíše to svědčí o naprosté neschopnosti produkce, nebo o záměru. Poté co se stalo JUDr. Rajchlovi se osobně přikláním k druhé variantě. Každopádně je to další rána pro objektivitu vysílání České televize obecně a tohoto pořadu zvlášť. A další podnět pro radu ČT.

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (13 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

  1. Nezájem o pořad paní Jílkové je možná způsoben nezájmem odpůrců sňatků. Spíš si ale myslím, že ukazuje na stav svobody slova, neboť kdo má sílu na odpor proti nadávkám a osočování druhé strany? Kdo má sílu čelit evidentní přesile?

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*