Měl Jarda Jágr ustoupit?
Sdílet článek:

PETR VLK

Ději se  to věci  v  českém hokeji!  Junioři na MS  20  získali  po naprosto nevídaném obratu  bronzové medaile  / osobně  pamatuji doby, kdy  bronzová placka  představovala  hokejové  výkonnostní minimum, ale uznávám, že  dnes  je to zázrak, protože  hokej  sport  bohatých a k těm ČR  už  dávno nepatří/.  A  toho senzačního  bronzu  se  hned  chytla  politická, zejména vládní,  galerka,  která se na něj  okamžitě nalepila jak roj much na  čerstvý kobilinec.

Počínajíc  hraním fousem, přes  slabingra  Fialu, ministry leopardíka  Válka, eurohujera  Dvořáka  další. Všichni ho  chtěli alespoň  částečně hned  přisvojit.  Prostě  politikáři. Když  to nevyšlo s Nutellou,  není penicilín, tak najednou  v sobě objevili vlastenectví a národní  hrdost. Kdo neskáče není  Čech, přece!

Ale  o tomhle jsem psát  nechtěl. to je jen reakce  na  to, co tihle  panáci a nebetyční papaláši vypotili  nad  bronzovou medailí  na svých twitterech.

Smyslem téhle  krátké  glosy je úplně  jiná  hokejová  událost, která  si zaslouží  pojednání. Která se  týká osobně  největší  hokejové legendy , jíž  český  hokej  disponuje  disponoval – Jardy  Jágra a  české hokejové  bašty  všech  bašt – Kladna. Ať  se na mne  v Litvínově  nezlobí, ale  Kladno  zanechalo, alespoň pro mne  v  historii tohoto sportu v tuzemsku  větší brázdu. A  to jsem  zásadní antikladěňák!  Jedině  Škodovčička! Na věky  Škodovčička!

No nic. Zpět  k tématu. Jarda  Jágr, žijící a  hrající legenda, majitel a asi i největší  donátor  svého klubu  se  rozhodl, že tým potřebuje  posílit  v brance. Na trhu  byl  volný  slovenský  brankář  Hudáček,  golman s obrovský  zkušenostmi  z mezinárodního hokeje. V  Česku  dobře  známá postava. Má tu odchytnou  řadu sezon.  A  dobře.

Nabídka  se  setkala  s poptávkou,  za  pár  hodin smlouvu podepsaly  obě  strany. Zdálo se, že  ke své  plné spokojenosti. Jenže  ouha!  Do  hry okamžitě  vstoupili ti vždycky a  jedině  správní! A  to s vehemencí  zachránců nikoliv  jen planety  Země  ale  rovnou celé mléčné  dráhy!

Ptáte  se proč a  co jim  vadilo?  Jednoduchý  důvod – Hudáček do Kladna  přestoupil po angažmá  v  ruské KHL!!!!  Jen si představte  ten  zločin!  Od Putlera  do  naší  úžasné  ideologicky  čisté české  hokejové  ligy!  Z které  každý o koho je  v zahraničí  jen trochu  hmatatelný  zájem, bleskově prchá za většími  penězi  do zahraničí!!!! Prachy a zase prach  hrají  naprosto rozhodující  roli.  Jen to nesmí  být teď  ruské  prachy,  dříve  nevadily a nikomu  nesmrděly.  Včetně  jednoho  ze  dvou  hlavních  křižáků tohoto  antihudáčkovského  tažení  – pokud  hádáte  na  Dominika  Haška, hádáte  správně. Ten  rád  inkasoval  z Putlerlandu za  své tamní působení  dolary  a nijak se nad nimi neošklíbal. Tím druhým  je  Jiří Hrdina, který s hokejem skončil, než  angažmá  v  Rusku začalo  dávat ekonomický  smysl.

Oba  dva  se okamžitě opřeli s plnou silou  do Hudáčka, Kladna  i Jágra. Samozřejmě, že  se  toho chytila  naše  vždycky a jedině  správná  media. A  všichni spustili bubnovou palbu,  že  by jim  jí Rusové  u Bachmutu  závidět mohli. Chvilku se  zdálo, že  to Jágr  zkusí  ustát, ale nakonec jej  zradila  část  vlastních  fanoušků  kladenských Rytířů. Prý  budou jejich zápasy  bojkotovat, dokud  na soupisce  figuruje  Hudáček. Po 48 hodinách Jágr  kapituloval a  Hudáčkem se  dohodl  na ukončení smlouvy.

Pro ty vždycky  a jedině správné, včetně  Haška, Hrdiny  a  vždycky  a jedině  správných redakcí  příběh  skončil a  slaví  vítězství.  Jágr  je zdeptán, poražen a  odtáhl se  staženým ocasem.

Pro  mne naopak  všechno  začíná! Netuším, co po této lekci od  těch vždycky  a jedině  správných  Jágr se  svým hokejovým klubem podnikne.  Ale  vím, co bych na jeho místě  udělal v  každém případě  já.

Okamžitě  bych  zastavil klubu  jakoukoliv  finanční podporu  ze  své  kapsy. Jestliže  si fandové  myslí,  že mi budou  číst nějaké levity  a  kázat morál,  nechť   převezmou i  přímou finanční odpovědnost  za  jeho chod  a provoz. To  by byl první krok. Hned. Protože  chodit  na hokej,  placený někým jiným z jeho peněz  a být při tom morálním arbitrem  bez jakýchkoliv  nákladů, je určitě pokrytectví. ale spíš  sprosťárna. Nebýt  Jágra,  tak  kladenský  hokej  už  dávno  umřel  na úbytě. stejně jako kdysi slavný  , ba ještě  při souběhu obou sportů v první lize na Kladně, což osobně pamatuji – kladenský  fotbal, po kterém nyní ani pes neštěkne. Jágr  jej  zachránil před  zánikem a dnes mu  bude  cosi kázat  nějaký  Franta  Bulda  z  tribuny?  Jak říkám – okamžitě  bych  stopnul  veškeré finanční dotace.

A kdyby  to mělo znamenat,  že  snad  klub nedohraje  sezonu a ocitne se  v bankrotu?  Na  pak by  se  fandové  měli obrátit  na  Dominika  Haška a Jiřího  Hrdinu! Jistě  rádi a ochotně  vypomohou  svými osobními financemi!  Mají  jich ostatně  dost. Z NHL a  Hašek  jak  jsme si řekli – i  z té  hnusné a odporné KHL. Takže  by zcela neváhali ani sekundu, aby  svůj  vysoce morální postoj  potvrdili nezištným činem. Tím si  jsem jist.  A kdyby  i tohle  náhodou nestačilo, pak přispěchají nepochybně  s dalšími financemi  ony  vždycky  a jedině  správné  redakce a  kladenský  hokej bude  pro tuto sezonu  zachráněn!

Jinak  totiž není  možné a přípustné, aby  Dominik  Hašek, Jiří Hrdina, jakýkoliv  psáč  nebo kdokoliv  jiný  vůbec mluvili do toho, jak má  kdo zacházet se  svým soukromým  majetkem  a utrácet  svoje finance!!! Haškovi také  nikdo  nekibocoval  do způsobu  jakým „řídil“  svůj  řetězec  sportovního zboří  Dominátor, který  kdysi v ČR  založil a  slavně  jej dovedl  do bankrotu. Ovšem dělat  frajera  za Jágrovy prachy, tak tuhle  disciplinu ovládá špičkově.

Ale  být  Jágrem šel  bych ještě  daleko dále.  Největším trnem v  duši  by pro mne představovala  za  fanouškovská  zrada! Tohle  bych na jeho místě  nepřekousl  v žádném případě!  A  řešil se všemi z  toho plynoucími  důsledky. Prostě  bych ukončil po sezoně  své osobní  angažmá  v kladenském hokeji! Totálně. Klub  bych PRODAL! Se  vším všudy. Ale tak , aby  ho nemohl koupit  nikdo, kdo  by měl v úmyslu  jej na Kladně  zachovat. Prodal bych prostě extraligovou licenci, pokud  si ji Kladno udrží. Ale zásadně  někam na Moravu. Nepochybuji,  že by  se zájemci  našli. Zlín, Jihlava, Vsetín, Poruba, Prostějov a v nejhorším Slávie. Když  by to muselo  být. I tohle  by jistě  Tykač  zvládnul levou zadní, když je  ten rodilý  slávista.  Pokud  si  fandové  nárokují právo určovat  mi, co  mám a nemám za  svoje  peníze se  svým majetkem dělat,  tak  já  bych reagoval  takhle!!! Být  Jaromírem Jágrem. A  že by tím hokej na  Kladně  asi skončil? Problém  jiných, nikoliv  můj!

Nejsem kazatel  morálky  a  už vůbec  ne  té jediné  správné  a přípustné. Nehodlám mu sebeméně  radit  nebo snad  přikazovat. Nejsem ani Dominik Hašek, ani Jiří Hrdina ani ten vždycky  jedině  správný psáč a  už  vůbec ne fanda kladenského hokeje  Jen jednoduchý člověk,  uvažující  vlastní  hlavou,  kterému vadí, když mi někdo  něco předpisuje  a nutí. Třeba  to má Jágr  stejně.

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (35 votes, average: 4,89 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

13 Comments

 1. Tedy!! Vy byste to všem nandal!!!
  Bohužel jste jen závistivá nula a máte tak akorát kozí chlívek, že? V opačném případě byste možná projevil více pochopení.
  Neustále máte plnou hubu keců o svobodě projevu, ale když má někdo jiný názor, tak se sami můžete pokadit.
  A ten úvod s politickou galérkou jste si taky mohl odpustit. Takhle se chovají politici přes všech 180 poledníků a ve vašem milovaném russácku ještě o to víc.

 2. Měl ustoupit německý zaměstnavatel z roku 1934, když po něm chtěli propuštění židovských zaměstnanců. Otázka není, jestli měl ustoupit, ale jestli to mohl ustát. Totéž Jágr.

 3. A kde jsou fandové opačného názoru ? Já nejsem z Kladna, takže nemohu přestat na hokej chodit, ale udělal bych to. Proč nezorganizovat protiakci ? Lidem je to prozatím jedno, tak i když se vracíme do padesátých let minulého století, nikdo nechce něco dělat. Jágra je mi líto, vynikající hokejista, ale za svým se bojí jít.

 4. Ratosi, co to meleš? Že se za svým Jágr bojí jít? Vždyť nic jiného nedělá, než si jde za svým. Hokeji dal celý svůj život, za Kladno platí vše ze svého a místo toho, aby si národ vážil takového borce, tak se najde pár idiotů, kterých se evidentně všichní bojí. A mohla bych ty fašounky jako např. Hašek, Hrdina a další vidět? Tenhle národ by se měl řádně stydět a vzpamatovat se. Pane Jágr, nedejte se oblbnout. Já stará bába Vám moc držím palce! V případě nutnosti se dostavím na nějakou demonstraci v Kladně na Vaši podporu!!!!!

  • No ale právě proto! Já osobně bych právě proto čekala, že se zabejčí – dělá to celý život, tak co se teď stalo?? Pár řvounů ho donutí couvat? Prostě to divný je.

  • Jo, to mě taky napadlo: proč od něj čekat nějakou páteř, když umí akorát střílet góly.

   • Tohle je myslím hodně zjednodušený pohled. Kladno má nejnižší rozpočet v lize, snad někde kolem 40M. Město jim přispívá cca 5M, Kaufland jako generální partner asi taky dost. A jak známo, vedení měst a globální korporace jsou těžcí rusobijci. Jágr si prostě nemůže dovolit o tyhle prachy přijít. To by to mohl rovnou zabalit. A to zřejmě nechce.

    • To je taky pravda. On na tom má ekonomický zájem. Nemohl neustoupit. Ale trvám na tom, že není důvod vidět v někom geroje jen proto, že zazářil v nějakém sportu.

    • Díky Vajo, tohle jsou informace, které se měly objevit hned. Já se dočetla, že si to víceméně financuje sám, proto mi to bylo divné – tohle vypadá trochu jinak. A myslím, že by to měl někdo napsat na Xko, sem moc lidí nechodí.

     • Tak já mám ty informace taky jenom z internetu. Celé mi to bylo divné, tak jsem hledal. Našel jsem článek z r.2019 – rozhovor s Pešoutem (KV) kde říkal, že mají na rok 45M a míň má už jen Kladno. S tím příspěvkem města jsem se sekl – těch 5M je na nějaký hokej mládeže. Áčko Kladna dostalo v r. 2022 12M. Je to na stránkách města. Jo a já v žádných soc. sítích nejedu, to čeká na někoho jiného.

 5. Jen tak mimochodem, Hudáček, jenž musel kvůli zdejším kádrovákům opustit kladenský hokejový klub, dnes podepsal smlouvu s týmem Löwen Frankfurt. V Německu evidentně to, že chytal v KHL, nikdo neřeší.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*