Naučte se klimatickou manipulaci. Můžete lidem zabavovat peněženky
Sdílet článek:

Hurikán Ian, který zpustošil na konci září část Floridy, odstartoval další část mediální manipulace, jejímž cílem je vyprázdnit lidem peněženky. Taktika je to jednoduchá a úspěšná. K jejímu pochopení stačí jedna lekce a může se hodit i doma.

Pokud chcete, aby vám partner nebo partnerka svěřila kompletní kontrolu na celým rozpočtem, stačí se naučit několik triků z učebnice klimatické manipulace.

Pokud má partner na starosti nákupy a chodí pravidelně nakupovat, je vyhráno. Vyberte si interval od pondělí, kdy je útrata malá, protože jsou všichni přecpaní po neděli, do pátku, kdy má dvojnásobnou útratu, protože nakupuje na víkend. Denní nákupy od pondělí do pátku vyneste do sloupcového grafu a pondělní sloupec spojte přímkou s pátečním sloupcem.

Kouzlo trendu

Vyjde vám krásná přímka, která strmě stoupá vzhůru. Označte ji červeným nápisem trend, protáhněte ji vzhůru, kam až stačí papír, a vyražte za partnerem. Ukažte mu TREND a řekněte mu dramatickým, místy lámajícím se hlasem, že na základě důkladné analýzy hrozí vaší rodině naprosté finanční zhroucení a že jediným řešením je, aby vám předal kompletní kontrolu nad svými výdaji. Jinak zahyne hlady.

On řekne, že to je naprostá pitomost, protože je-li k dispozici více dat, není správné určovat jakékoli trendy ze vzorku dat, který je výrazně menší nebo kratší. A je v pasti.

Musí to být správně, když takové analýzy dělají renomované instituce a vyhlášené mediální domy. Ukažte mu vítězoslavně novinové články o hurikánu Ian na Floridě a prohlášení nejmocnějšího muže světa. Pak mu nekompromisně seberte peněženku a přístupy k účtu.

Živíš, ale nerozumíš! Přepínat můžeš!

Hurikán Ian

V posledním týdnu v září spustošil Floridu hurikán Ian, který dosáhl na stupnici intenzity na stupeň 4 z celkem 5 možných. Jednalo se o hurikán, který se podle stupnice vyznačuje setrvalou rychlostí větru mezi 209 až 251 km za hodinu.

Média o hurikánu informovala jako o dalším z důkazů změny klimatu, které je způsobené člověkem.

Guardian napsal dramatickým, místy lámajícím se jazykem: „Klimatická změna se kdysi zdála vzdálenou hrozbou. Už ne. Nyní známe její tvář. Vidíme ji v každém hurikánu.”

CBSNews: „Jak klimatická změna dělá hurikány silnějšími”

NewsYahoo: „Hurikán Ian nese všechny znaky klimatické změny”

Politici se přidali. Joe Biden při návštěvě Floridy řekl doslova, že „tahle věc definitivně ukončila debatu o tom, jestli čelíme klimatické změně a jestli s tím máme něco dělat”.

Kouzlo intervalu

Noviny New York Times přinesly graf, který dokazoval tvrzení o nárůstu hurikánů. Ke svému tvrzení si vybraly interval od pondělí do pátku, tedy v tomto případě od roku 1980 do současnosti:

Noviny neudělaly tu chybu, aby si ukázaly všechna data, která jsou k dispozici na stránkách americké agentury pro ochranu životního prostředí:

Nenechaly se zlákat větou v prvním odstavci pod grafem: „Údaje o celkovém počtu hurikánů a počtu hurikánů, které zasáhly území Spojených států, nenaznačují žádný zřejmý trend od roku 1878.”

A už vůbec ne článkem z časopisu Nature z roku 2021, který vysvětluje nárůst hurikánů v posledních dekádách a v jehož abstraktu se píše: „Zvýšení bouřkové aktivity od roku 1970 není součástí dlouhodobého trendu, ale normalizací nízkých hodnot z let 1960 až 1980.”

Těch hodnot, na jejichž základě vědci předpovídali před padesáti lety návrat doby ledové.

Chcete-li mít možnost zabavovat lidem peněženky, tohle je rozhodně správný postup

 

Zdroje:

(1) Guardian

(2) Biden

(5) Nature

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (8 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*