“Nemáte na benzín? Jezděte na kole.”
Sdílet článek:

Kdysi dávno jedna osoba poradila lidem, kteří neměli na chleba, aby tedy místo chleba jedli koláče.
Nedopadla tehdy moc dobře…


Fialova estrogenová vláda si neuvědomuje jednu zásadní věc: pokud jsme ve válce, což představitelé této vlády tvrdí (ačkoliv nejsou schopni učinit reálné kroky, kterými by tento stav potvrdili), pak to nejnutnější, co vláda potřebuje, aby situaci zvládla, je co nejsilnější sepjetí veřejnosti a vlády. Skutečná jednota. Taková jednota se může ve vypjatých momentech zvednout i kolem vlády, která je ve skutečnosti poměrně slabá – ale v daný okamžik se zachová skutečně státnicky.

Fialova vláda však dělá všechno pro to, aby ztratila veškerou podporu. Prázdné fráze a rady, abychom stáhli topení o dva stupně nebo abychom více chodili pěšky, to lidé nevydrží poslouchat moc dlouho. Ekonomická fakta hrají proti vládě. Pokud vláda neudělá zásadní kroky, kterými ukáže, že stojí především na straně české veřejnosti, pak nevyhnutelně ztratí i tu velmi nízkou podporu, která se jí snad doposud dostávala.

Fialova vláda tím hazarduje i s bezpečností naší republiky. Protože v tak vypjaté době znamenají jakékoliv politické turbulence riziko pro bezpečnost. Oni si však politické turbulence přímo přivolávají. Riskují navíc, že se nálada veřejnosti změní z pozitivního sentimentu vůči ukrajinským uprchlíkům na nevraživost. Zatím je česká veřejnost na straně Ukrajinců – a je to v pořádku. Ale chovat se solidárně může pouze ten, kdo nestrádá. A je zásadní povinnost naší vlády zajistit, aby občané této republiky nestrádali – nikoliv tím, že milostivě hodí občanům kost v podobě sociálních dávek. Ale tím, že půjdou cestou snižování daní, deregulace, odstraňování bariér – zkrátka nechají lidi konečně svobodně žít.

Naši vládní politici jsou bez výjimky slaboši, jimž spadla do rukou moc, s níž si nevědí rady. Místo toho, aby se snažili zmírnit dopady současné zahraničně-politické situace na českou veřejnost, vynakládají nejvíc úsilí na předstírání, že jsou to lídři.
Nicméně pokud by vládu býval vytvořil opět Babiš, třeba s Lidovci (ti si nic nemyslí, takže mohou být v jakékoliv vládě), nebyla by situace o nic lepší.

 

Luboš Zálom

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (3 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

9 Comments

 1. Když jsme v té válce, neměla by to vláda nějak sdělit potenciálnímu nepříteli, aby o tom věděl? Vyhlášení války je minimálně slušnost.

 2. Proberte se konečně ó moudří !
  Fialová vláda přece od samého počátku svého řádění dělá podle mě všechno proto aby byla z náležitým rámusem odstřelena.Možná nejlépe do slova.
  V této zemi je dost mediálně zfetovaných nešťastníků považujících tento spolek,
  za představitele svých názorů a své víry,Dost na to aby z těchto zemských škůdců,nadělali ve svých myslích a činech veřejných mučedníky národů
  České repepubliky.
  Ona ta pravda a láska často vyděsí

 3. To je těžký,kolego gogo.

  Řeporyjskému skvrnitému došla nafta do multikáry a on přece natankováním nové
  nebude podporovat svého šéfa v Kremlu.
  Jiný vhodný parlamentář zde prostě není, Všichni odhodlaní putinobijci už
  dávno pilně opakují ruský pravopis

 4. Fialovu vládu nelze chválit. Tato vláda je důsledná v dodržování předem vytyčené eurohujerské linie a zájmy obyvatel ČR jsou pro ni irelevantní. Důležité je být dobře zapsán u bruselské vrchnosti.

  • Přesné, výstižné. Hlavně se dobře zapsát v Bruselu.Zadní vrátka, aby byla dokořán. Třeba se tam uchýlíme, až nás odtud poženou.

 5. Špidlova vláda nasadila laťku proklatě nízko,až se zdálo,že ji nejde nikdy podlézt,ale co tihleti pěti-cikrusáci předvádí,to je teda fakt epes.Jsou tam 4 měsíce a už stihli cenzuru,pandemický zákon,vítačský zákon,korespondenční volbu a ve finále navěky ovládnutí ČT.Na to,že se k moci dostali volební machinací z dílny soudruha Rychetského,teda fakt šlápli na plyn.Náraz bude o to tvrdší.

 6. Já se těším na shození vlády v době předsednictví EU. To dvakrát za sebou ještě nikdo nedokázal.

 7. Předsednictví EU je co?Že podepisuješ nevýhodné smlouvy za Německo s Francii a jseš za ně zodpovědný?

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*