Pandemický zákon je prima věc
Sdílet článek:

Poslanecká sněmovna schválila Pandemický zákon jako jeden z prvních aktů ve svém volebním období. Myslím si, že je to dobře, že se jim zákon podařilo protlačit. Proč? Protože zcela jasně ukazuje, zač stojí sliby zmrdů. Přímočaře ukazuje, že voliči jsou slepí a hluší, protože s klidem volili strany, které tohle svinstvo tlačily již loni.

Demokrati v akci

Ukazuje v plné nahotě, zač stojí krásné řeči, zač stojí zapřísahání politiků, zač jsou jejich svaté sliby. Lze vidět, že slova, která pronáší, nikdy nemyslí vážně. Že o ničem nerozhodují voliči, ale síly v pozadí, které tyhle zmrdy drží na krátkém provaze. Demokratické strany, jak se sami nazývají, protlačí sněmovnou zákon zavádějící metody soudně uznané za nezákonné, které nemají v normálním svobodném právním státě místo. Připraví zákon, kterým mohou zrušit škrtem pera občanské svobody. Pro dříve narozené vzpomínáte si na zkratku názvu státu NDR? Německá demokratická republika. S demokracií to tam mysleli stejně vážně jako naše demokratické strany. Inu nomen omen. Kam se jen před tou historickou logikou názvů schovat? Díky Pandemickému zákonu si uvědomíte, že vaše občanská práv pro tyhle zmrdy neznamenají nic a nemají pro ně ani cenu toho papíru, na kterém jsou napsána. Poslanci byli doslova zaplaveni maily, dopisy naivních lidí doufajících v tom, že je poslanci zastupují, aby hlasovali proti. A výsledek? Však vidíte. Zastupitelská demokracie je iluze a poslanci hlasují, jak se jim zavelí. Vůle jejich voličů pro ně nic neznamená. Opona iluzí padla a díky tomuto zákonu to lze vidět naprosto jasně a bez příkras.

Proč je pro mnohé překvapení, že kolaborantská bruselská pětka protlačila takové svinstvo jako naprostou prioritu? Pamatujete si, jak Babiš vyhlásil nouzový stav přes hejtmany? Tihle tehdy opoziční bojovníci s rýmou mu s radostí přitakali a odhlasovali největší svinstvo, co tu dosud bylo. Hlasovali pro jako jeden muž. A teď ho protlačí v ještě horší formě? Co je na tom divného? Zachovali se jako zmrdi a přesto dostali dost hlasů. Prošlo jim to, tak přitvrdili. Takhle svět funguje. Nezapomínejte, tohle všechno začalo tím, že jste si dali poslušně roušky. Viditelný symbol poslušnosti. Ustoupíte o píď, ztratíte celý lán.

To je jenom taková náhoda

Ale tohle je přece konspirační teorie, že na poslance někdo tlačí s hlasováním. To je přece naprostý nesmysl a rozhodně to tak nemůže být. Samozřejmě, jako každý ctihodný občan neočekávám nic jiného. Jen když jsme u té konspirace, co je potom tahle ukázka naprosté státní nemohoucnosti? Poslanci nějakým nedopatřením hlasovali pro zákon, který se nelíbí vrchnosti v Bruselu. Zákon prošel oběma komorami, podepsal ho prezident a co? Platí? Ne. Proč? Protože nám EU nedala milostivě svolení. Nikým nevolený úředník má právo zrušit zákon. Co chcete víc vědět a slyšet? Kdo má větší moc? Ten kdo vydává zákony nebo kdo je může škrtem pera zrušit? Situace zcela jasně ukazuje, jak bezmocný jsme protektorát. Jak moc se státní správa vymkla kontrole. Ministerstvo zapomnělo požádat o svolení EU a hotovo zákon je neplatný. Že nejde o drobnosti, napoví částky zmiňované v článku. Zvláště si vychutnejte závěrečný odstavec. A proč si myslíte, že podobně zatlačit nejde u Pandemického zákona? Například pohrůžkou zpřísnění kontrol na hranicích atd.

Poslanci zcela otevřeně prodávají občany do otroctví. Jen tomu tak neříkají, protože být bez práv je pro vaše dobro. Pandemický zákon je nástroj, jak vás legálně připravit nejen o vaše práva, ale i o majetek. O to se hraje. Nevěříte? Opravdu ne? Všimněte si, co všechno mohou a výše pokut za nedodržení. Teď to trochu přeženu, i když bych se už nedivil ani tomu. Představte si situaci, že nějaký expert, třeba Chlíbek, prohlásí, že jediný způsob boje s virem je skákání po jedné noze. Kdo nebude poskakovat po jedné noze, porušuje nařízení a ejhle je tu pokutička. Na začátek maličko, ale pak nebožáka chytí podruhé a je to rovnou za šest set tisíc a víc. Přičemž správní řízení bude pořádat orgán, který vybírá pokuty. Takže budou naprosto objektivní a rozhodně si nebude chtít na účet oslíka doufajícího v právo přilepšit. Jakmile oslík použije naivní obhajobu, že stál na dvou nohách, protože už prostě nemohl skákat po jedné dál, tak bude zcela po právu odsouzen, protože se přiznal. Tento vhodný princip se již plně osvědčil u dopravy, která je vždy takovým testovacím balónkem, co ještě národ snese. Výsledkem potom je pokuta ve výši zhruba milión s pokynem zaplať hned. V zemi, kde je přes sedm set tisíc lidí v exekucích. Takže nešťastníkovi zůstane malá částka na jídlo a nuzné ubytování. Tomu se dřív říkávalo otroctví, kdy dotyčný jen vydělával na panstvo. Jazyk se zušlechťuje, a tak se tomu dneska říká boj za lepší svět a sdílená ekonomika. Ale autore, nebuď škarohlíd, to se u nás nemůže stát. Ale může.

Nezávislé soudy hájí právo

Pandemický zákon je také odpověď všem na jejich vzdychání, ale tohle se u nás nemůže stát, tohle přece nemohou, to soudy musí shodit. Není tomu tak, jak vidíte. Půjde to k Ústavnímu soudu díky SPD. Troufnu si odhadnout, že ten to v podstatě posvětí. Možná zruší nějaké do očí bijící svinstvo typu fikce doručení skrz SMS. Moudře vyplodí něco ve smyslu, ale to je přece v pořádku, že vláda uzákoňuje věci, které soudy označily za nezákonné. Navíc ta naivní víra, že to soudy musí zrušit, mě nepřestává udivovat. I když soudy zrušily některá omezení, tak co se stalo? Vláda je obratem vyhlásila znova a poslušný lid to aktivně dodržoval touže rozcupovat každého, kdo by to nedělal. V takovém prostředí, co čekáte od soudu? Vládu ta patálie se soudy trochu obtěžovala, a proto si teď závadné postupy uzákonila jako způsob, který je naprosto v pořádku podle zákona.

Všichni, co tady naivně doufáte v nezávislost soudu, tak si lehce připomeňte aféru z loňského prosince a zejména to výmluvné ticho kolem. Nedokážu si představit, co by se v médiích dělo, kdyby se tohle stalo v Rusku. Fízlové z centrály pro organizování odhalovaného zločinu v klidu odposlouchávali rozhovory ve vazební věznici mezi klientem a advokátem. Tyhle věci se dějí dávno a není to žádná novinka. Novinkou je, že fízlové nepředstírají, že to vypátrali operativní cestou, ale v klidu to šoupli do trestního spisu. Tedy materiálu, který vidí obvinění a jejich advokáti. Chápete tu absurditu? Být to v právním státě, trestní stíhání končí a pro původce aféry to znamená minimálně konec kariéry ve státních službách. To jsou jen fízlové, jde prostě o selhání jednotlivce. Ale odsud to teprve začíná mít grády. Soudce Libor Hanuš povolil Olomouckému státnímu zastupitelství provedení odposlechů v prostorách jmenovitě určených k rozhovoru s advokáty! Jako soudci mu muselo být jasné, o jak flagrantní porušení práva jde. Že to nemůže být legální ani náznakem. Že něco takového je v příkrém rozporu s pojmy, jako je spravedlivý proces, rovnost zbraní apod. Nebo myslíte, že tohle nezávislý soudce neví? Někdo na něj zatlačil a podpis byl rázem na světě. Myslíte si, že na soudce nejde zatlačit i v jiných případech? Zvláště když jde o miliardový byznys?

Čiň čertu dobře, peklem se ti odmění

S tou fikcí doručení SMS to je také výborná věc. Na tom je zřetelně vidět, jak nebezpečné je poskytovat o sobě jakékoliv data státu, i když jde o takovou banalitu jako je telefon. Jak moc si tím uškodíte. Zaregistrovali jste si někde svoje mobilní číslo do bonzovací aplikace? Nebo jste udali úřadům, že tohle je vaše číslo? Pak se nedivte, že vám nějaký ouřada nařídí karanténu, a když SMS nedostanete, protože třeba číslo už dávno nemáte, tak platí fikce doručení a rovnou k vám putuje nějaká ta pokutička. Ale nevadí, však rádi zaplatíte, když jde o lidské životy. Pandemický zákon nádherně ukazuje, jak stát zákeřně použije vaše data proti vám, kdykoliv má příležitost.

Paradox soudruha Popiče

Proč moc může takto fungovat? Protože se drží starého osvědčeného principu „rozděl a panuj“. To už znali staří Římané. Jak jinak by mohli z jednoho města ovládat tak obrovskou říši? Vždycky mne zarazí, když někdo mluví o tom, že nemůže jít na nějakou demonstraci, protože tam třeba bude mluvit někdo jako pan Vandas. Prostě tam nepůjde, protože nechce podporovat takové lidi. A koho chcete podporovat? Lidi jako Fiala? Jako Pasionaria Dolores Pekarová? Promiňte mi, ač s panem Vandasem nesouhlasím a nejsem jeho příznivec, teď si myslím, že jde o víc než o politické názory. Buď jste pro omezování svobod, nebo jste proti tomu. Nic mezi. Pokud se budete držet hesla, nemůžu být v jedné řadě s lidmi, o kterých média tvrdí, že jsou zlí a špatní, tak vás zlikvidují jednoho po druhém. Dopadne to s vámi jako ve starém vtipu o tom, jak se potkají tři vězni v Gulagu. Jeden říká: „Sedím za to, že jsem kritizoval soudruha Popiče.“ Druhý říká: „Já za to, že jsem chválil soudruha Popiče.“ A třetí říká: „No a já jsem soudruh Popič.“

V tuto chvíli už není žádná výmluva, vláda vám otevřeně řekla, co si myslí o vašich právech a svobodách. I dokonce to, kam si je můžete nacpat. Že s tím nejde nic dělat? Ale jde, inspirujte se třeba v Kanadě. V ulicích je prý 250 demonstrantů obtěžujících slušné lidi a police není schopná je rozehnat. Bude potřebovat pomoc armády. Zřejmě každý z těch 250 protestujících je něco Chuck Norris. Přeloženo z novinářské tlachavé novořeči (newspeak), za kterou by se nemusel stydět ani redaktor Rudého práva, je odpor už tak silný, že vláda musela uprchnout z hlavního města, přičemž na loajalitu policie se spolehnout nemůže. Ono je něco jiného mlátit v šesti jednoho nebožáka, co nemá roušku, než stát proti statisícům odhodlaných lidí. Pamatujte si, že dobře se žije ve státě, kde se vláda bojí svých občanů a podle toho jednejte, protože není co ztratit.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (10 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*