Plodí hady v lůně




Sdílet článek:

Nepřátelé Evropy nebo nepřátelé Česka, stejná otázka, stejná odpověď. Sami jsme si největšími nepřáteli. Naše lenost, která je perfektně zakalkulovaná v intencích tzv. demokratického systému, která nám brání politicky se angažovat, vyslechnout jiný názor, popř. ho pochopit a možná i převzít. Pokud občan nedovolí politice, aby vstoupila do jeho všedního dne, nechá volný prostor luze, která ho rychle zaplní, k čemuž došlo v Česku v rozměru, který nemá paralelu. Tato celkem jednoduchá idea se konstantně objevuje v komentářích novináře a filozofa Marcela Venezianiho  v italském pravicovém tisku. „Největší nepřátelé Evropy“ nazval svůj článek v Barbadillu.

Největší nepřátele Evropy nehledejte mimo Evropu nebo uvnitř mezi nacionalisty a populisty. Antievropanství nejdete v Bruselu, ve Strasburku, v srdci Evropské unie, v tamních palácích a institucích. Je čas nastartovat politické procesy, které se opírají o realitu a nevychází z ideologie, je čas nemít strach srazit moc eurokratů. Válkou na Ukrajině Evropská unie jasně ukázala, že ji nejde o suverenitu a o evropské zájmy a hodnoty a přijímá rozhodnutí, která protiřečí potřebám evropského lidu. Evropa mohla hrát důležitou suverénní roli v konfliktu mezi Ruskem a USA a mohla se stát osou rovnováhy vedoucí ke kompromisu, referenčním bodem pro jednání. Místo toho se slepě zařadila do zástupu za USA, pod poklop NATO, Evropa zaplatí nepřiměřené náklady v ekonomické, energetické a politické rovině. Totálně se poddala fikci o tom, že NATO a USA brání Evropu. A dokonce EU omílá, že Rusko vyhlásilo Evropě válku a na Ukrajině začala invaze do Evropy. Záměrem ruského autokrata bylo vzít zpět prostor, který po staletí patřil carské říši a přivést Krym a možná Donbas zpátky do ruské řeky. Putin nikdy neuvažoval, ani nenaznačil žádné ohrožování Evropy nebo její pohlcení. Ale nejen to: tvrdit, že jsme napadeni a nacházíme se v invazním proudu, Evropská unie ve skutečnosti vyhlásila, že je v konfliktu s Ruskem válčící stranou, vyloučila jakákoliv jednání, kde by vystupovala autonomně a nezávisle jako třetí strana, jako referenční bod rovnováhy mezi nároky Ruska a planetární hegemonii USA.

Evropská unie akceptovala roli věčného satelitu, odnože USA, totálně a servilně podřízená, EU se ztotožnila s Johnsonovou linií, který opustil Evropu a obnovil atlantickou osu. Nebyl to národní nacionalismus evropských zemí, který bránil evropskému sjednocení, ale rozdělení světa na dva bloky a deštník NATO nad západní Evropou. Evropu bylo možné začít v roce 1992 sjednocovat až v okamžiku, kdy moc NATO a USA byly zbytečné. Dnes EU de facto abdikovala na suverenitu a nezávislost, EU přistoupila k sankcím, které znemožnily jakékoliv vztahy s Ruskem a jdou proti klíčovým evropským zájmům a zájmům evropských zemí. Aby to bylo možné, EU akceptovala svoji redukci na pouhý Západ, což znamená primát strategie USA a NATO,  nalháváme si, že Západ znamená celý svět. Je evidentní, že globalizace už neznamená okcidentalizaci světa, ale naopak jde o polymorfní proces, kde hlavní úlohu hraje Čína a asijský jihovýchod. Západ, jak ho chápeme, nezahrne ani svoji nejlidnatější část, kterou je jižní a střední Amerika, ale pouze USA, Evropu a Kanadu, přitom jde o země staré populace, nízké porodnosti a nadváhy, které sotva tvoří desetinu planety.

Dlouhé roky je evidentní, že reálné strategické a geopolitické zájmy Evropy se jasně odlišují od amerických. Klíčovým evropským zájmem jsou dohody s Ruskem a Východem, bez amerického dozoru. Na tom se shodnou Francie, Německo a Maďarsko, ale ne Evropská unie (a Fialovo Česko). Počátky evropskounijního antievropanství spočívají na odmítnutí evropských kořenů už od zakládajícího aktu Unie a opakovaném popření naší křesťanské, řecké a římské civilizační minulosti a v prioritě finančního sektoru.

Evropská unie likviduje identity národů, které ji tvoří, tyranizuje lid, zabíjí ekonomickou variabilitu a suverenitu národních států, zavádí bigotní normy a překážky rozvoje. A na druhé straně se ostatnímu světu jeví jako bezzubá, bezmocná a odzbrojená, neschopná vlastní politické  linie a strategie. Neschopná ohlídat své hranice a efektivně čelit asijské konkurenci a migračním vpádům. USA udělaly z Ruska principiálního nepřítele Evropy, Rusko však na rozdíl od USA a Číny neaspiruje na ekonomickou hegemonii nad Evropou a nezaplavuje ji svými produkty a politickými modely. Z těchto důvodů hledejte nepřátele Evropy v komisařích bruselské Komise, ve většině Evropského parlamentu, mezi eurokraty a euroatlantickými funkcionáři. Evropa plodí hady ve svém lůně.

LIBOR ČÍHAL
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (8 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

  1. Valnou hromadu britské energetické společnosti Shell v Londýně dnes narušili klimatičtí aktivisté, vykřikovali hesla a přinesli si protestní transparenty. Akci, kde firma plánovala nechat hlasovat o své klimatické strategii, tak pořadatelé museli na čas přerušit. Na místo přijela i policie (ČTK)—ach jo, svazáci

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*