Putin vypustil proti Západu “Captagon”! Německo brzy čeká americká katastrofa!




Sdílet článek:

MICHAEL SVATOŠ

Iránští bezpečnostní analytici včera varovali svoje vládnoucí ajatolláhy, aby pečlivě udržovali vzájemně výhodné vztahy s Ruskem, protože pád Asada v Sýrii ukázal, že pragmatický Putin podporuje a chrání své spojence pouze do té doby, dokud jsou pro Rusko “pozitivně užiteční”.  Putin podle iránských analytiků nikdy nebyl skutečným příznivcem Asada, a jeho korupční kliky, ale výjimečné vztahy Ruska s Asadovskou Sýrií sdělil po Sovětském svazu, a z historicko-geopolitických důvodů je pragmaticky udržoval, ovšem pouze do okamžiku, než se letos proměnily v absolutní poškozování ruských zájmů a pověsti. Podle profesora Nadera Entessara z University of South Alabama je nyní hlavním cílem izraelských sionistů, kteří stáli za svržením Asada, srazit Irán na kolena, a ovládnout celý Blízký východ. Realita odražení plánů sionistů v Sýrii je však taková, že Irán sice může politicky, ekonomicky i vojensky vzdorovat, ale pokud se Rusko aktivně nezapojí do událostí na jeho straně, nemá šanci. Irán proto musí s Ruskem nadále mluvit “velmi upřímně“, konstatovali analytici,  a vyvarovat se hlavní chyby při vztazích s Putinem –  “typicky Asadovsky neupřímného jednání”.

Nejlepším klíčem k pochopení Putinova prosincového překvapivého syrského gambitu, při kterém vypustil džihádisty podporované Erdoganem, aby svrhli Asada, a poskytl mu přitom v Moskvě azyl, aby se jeho režim v Sýrii rychle zhroutil,  jsou kupodivu závratné zisky mexických drogových kartelů a nelítostná válka, kterou jim Trump přislíbil ihned po svém nástupu do úřadu vyhlásit. Trump je zděšen rychlostí s jakou nová syntetická droga fentanyl pašovaná mexickými kartely likviduje americkou populaci. Trump se proto chystá kvůli fentanylu vyhlásit vyhlazovací válku mexickým kartelům, a tvrdou obchodní válku Číně, která je jedním z hlavních dodavatelů surovin pro výrobu fentanylu, a hodlá v ní obžalovat, a po té sankcionovat čínské banky, chemický průmysl, a vyhrožuje podobnými opatřeními i Mexiku a Kanadě, přes které se fentanyl do USA podloudně dostává. Čína, které produkuje levné farmaceutické prekursory, z nichž kartely fentanyl podloudně vaří, se USA vysmívá za neschopnost s touto levnou drogou zatočit, a navrhuje Trumpovi, aby přejal drakonické čínské tresty za užívání a dealerství drog, které v Číně užívání drog vytlačily na úplný okraj společnosti, a připomíná přitom “historii opiových válek”, v nichž Západ Číně vnucoval volné užívání a konzumaci opia, které sám do Číny monopolně dodával.

Zisky mexických kartelů z pašování fentanylu do USA jsou však ničím, se zisky z obchodu s drogou “Captagon”. Podle materiálů britské vlády zisk syrských gangů z obchodu jen s fentylinovou drogou Captagon 3 krát přesahuje veškerý kombinovaný zisk všech mexických kartelů a činí 57 miliard dolarů. Droga Captagon se přitom začala v posledním roce stále častěji objevovat v Německu. Centrem její distribuce po Evropě se stalo bavorské Řezno, a tamní syrská uprchlická komunita. Jen v poslední době bylo v Německu zabaveno 1.2 tuny pilulek drogy Captagon. Syrští uprchlíci podle německého kriminálního úřadu nyní hromadně zakládají v Německu firmy, a přes ně se pak Captagon do země pašuje pašuje, a v nich se potom přebaluje z velkých balení do balení pro pouliční distribuci.

Jeden syrský uprchlík s takovouto malou firmou s jedním nákladním autem na jedné přepravě a přebalení pro pašerácký gang vydělá 30 000 EUR (750 000 CZK), a ze zisku si rychle pořídí vlastní byt. Celkově se odhaduje, že jen další pouliční prodej přebaleného Captagonu v Německu už generuje 100 milionů EUR zisku, a že trh s Captagonem, který je extrémně levný se po Evropě rychle šíří, a je pod kontrolou hlavně syrských pašeráckých skupin. Captagon je levný, a má podobný potenciál šíření po Evropě, jako fentanyl po USA. Německou specifikou navíc je, že Captagon je z Německa dále pašován do Saudské Arábie, a dalších arabských zemí.

Saudská Arábie, Emiráty, Egypt i další země, byly explozí Captagonu, který Asad v Sýrii masivně syntetizoval, a pašoval přes Libanon, jordánskou poušť, a německé syrské uprchlické pašerácké gangy do jejich zemí, v posledních měsících vzteky bez sebe. Podle saudských médií generoval Asad syntézou Captagonu 5 miliard dolarů ročně, podle německých i britských analytiků ještě mnohem větší zisk po té generovaly syrské uprchlické pašerácké gangy – celkem všichni 57 miliard. Asad spustil masovou syntézu Captagonu, (původně legální německý lék z šedesátých let proti depresím, byl v roce 1986 celosvětově zakázán, neboť se ukázalo, že je extrémně návykový), protože kombinace následků občanské války a západní sankce na syrskou ekonomiku zcela eliminovaly schopnosti Sýrie vybírat daně, a platit armádu a státní úředníky. Asadova rodina, syrská nejvyšší generalita, a příslušníci vládnoucích klanů, však většinu z miliard zisků z prodeje Captagonu pašerákům rozkradli.

Rozzuření Saudové tlačili na Rusy a Iránce, aby Asada donutili přestat se syntézou Captagonu. Situace se však rychle vymykala z rukou, jen v Řecku byla zadržena loď, které z Libanonu převážela do Evropy kontraband Captagonu za 135 milionů dolarů, a na jordánských hranicích se staly vražedné přestřelky mezi syrskými pašeráky v uniformách s jordánskou armádou běžným úkazem. Pašování Captagonu přes Evropu prováděli uprchlíci, kteří ze Sýrie utekli před Asadem. Velká část zisků zřejmě proto nejspíš putovala i současným syrským rebelům. Erdogan se celou dobu potýkal s chřadnoucí tureckou ekonomikou, a zdá se být nemožné, aby sám vyživoval 40 000 skvěle připravených a vyzbrojených džihádistů, kteří se připravovali na útok proti Asadovi. Washington je znám tím, že zisky z pašování drog údajně rád podporuje rebely, kteří se v jeho zájmu chystají svrhnout různé Americe neloajální režimy.

Pro Putina se už loni stala další podpora Asadova režimu, kvůli všeobecné neochotě všech do byznysu s Captagonem zapojených generálů a vlivných náčelníků různých syrských klanů s pašováním přestat, naprosto neudržitelná. Putin buduje BRICS jako protiváhu NATO, a nemohl dovolit, aby nějací Asadovští drogoví dealeři, narušovali dobré vztahy Ruska se Saudskou Arábií, a dalšími vlivnými členy BRICS, a aby Trump a Londýn začali tento masový drogový kšeft používat jako politickou a mediální zbraň proti Rusku. Chamtivý Asad a jeho kumpáni si Captagonem podřízli vlastní větev, na které seděli. Asad a další hlavní pašeráci si jistě podobně jako ukrajinští oligarchové nakradli dost, aby žili pohodlně v Moskvě, a nebo někde jinde po světě. Pár nižších dealerů a pašeráků bude brzy pochytáno, a budou jistě rádi u nezávislých tribunálů svědčit, že Rusové a Iránci si na syntéze Captagonu vydělali miliardy. Co se však stane s výnosným odvětvím syrské syntézy Captagonu, které má potenciál svým novým pánům vydělat několikanásobně víc, než vyždímají z celé chudé Sýrie, říká slavná Marxova poučka – kde je zisk okolo 100%, tam kapitalisté vždy rozpoutají války.

Současní syrští rebelové a členové pašeráckých syrských uprchlických gangů v Evropě, těžko dobrovolně opustí výnosný kšeft pašování drogy Captagonu. Tím spíš, že právě ovládli její syntézu v Sýrii, a nemusí se už o zisky dělit s chamtivými Asadovci. Tím spíš, že podle německého spolkového kriminálního úřadu BKA, už v Bavorsku vybudovali potřebnou logistickou základnu, a v celém Německu, na drogu, která byla celosvětově zakázána jako psychický lék, protože je extrémně návyková, už naučili statisíce křesťanů. Mafie a džihádisté tento trh dobrovolně neopustí. Putin tak svým ústupem ze Sýrie vyslal proti evropské frakci NATO znepokojivého, nebezpečného a bohatého nepřítele – dealery Captagonu. Evropu tak čeká osud USA – statisíce na levném fetu závislých občanů! Dosavadní rekord – úsilí Angely Merklové z roku 2015 při nahrazení evropského obyvatelstva novými etniky – tak bude překonáno a získá novou úroveň. Putin ústupem ze Sýrie otevřel Pandořinu skřínku a evropští politici budou brzy litovat, že Rusko Sýrii opustilo.

Česká média a různí tzv. analytici začali v posledních hodinách nekriticky přebírat srdceryvný nářek ruských válečných nacionalistických blogerů nad ztrátou syrských letišť. Ani jeden z ruských blogerů není logistik, a i Rybar napojený na ruské tajné služby, v tom má kupodivu dokonalý zmatek. Na jeho včerejší mapě je tak vidět, že ruské vojenské dopravní letadlo po trase z Moskvy do Libye bez natankování v Sýrii nedoletí. Leč – ruské letadlo už podle CIA může letos přistát na znovu zprovozněném letišti Bubušera v Suchumi v rebelské republice Abcházie u gruzínských hranic, protože Putin už před celým rokem podepsal patřičné smlouvy a letiště znovuotevřel pro své potřeby. Protože jak v případě letu přes základny v Sýrii, tak letu přes letiště Bubušera, lítají ruská letadla přes Turecko, a protože vzdálenost Bubušera – Tobrůk je podobná jako Moskva – ruská syrská letiště, není pochyb, že Putin jako vždy jednal s patřičným předstihem, a svou africkou leteckou logistiku připravil včas na nové podmínky. O pádu Asada byla v Moskvě rozhodnuto už loni na podzim. Američané totiž kvůli rychlé obnově letiště Bubušera loni mimořádně vztekle řádili, a letos se marně pokoušeli, aby protiruská opozice v Gruzii převzala moc v zemi.

 

Michael Svatoš

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (10 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

2 Comments

  1. …pád Asada v Sýrii ukázal, že pragmatický Putin podporuje a chrání své spojence pouze do té doby, dokud jsou pro Rusko “pozitivně užiteční”.
    Kdyby totéž udělali Američani, tak tady budete hromadně vřískat, co jsou to za gaunery.
    Tak ještě váš rusácký fýrer, bolševický fízl, je tak moudrý a rozvážný stratég. Šachista, co přemýšlí na 50 tahů dopředu a nikdo na něj nemá.
    Jdu blejt.

    • Co se to tam motá jak dvojník opice?
      Ztupělý pohled, vymletá palice.
      Co to tam bleje, co to tam zvrací?
      Kočička E. s sebou kolemjdouc bací.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*