Extrémní restrikce čínského režimu přiměly další Číňany k vystoupení z komunistické strany
Sdílet článek:

Podle Tuidang.org, Globálního servisního centra pro vystoupení z čínské komunistické strany, vystoupilo ke 30. květnu ze strany a jejích přidružených organizací nejméně 396 milionů Číňanů.

Nedávná svědectví těch, kteří vystoupili ze strany, ukazují, že život za přísné pekingské politiky „nulového covidu“, kdy města přecházejí do úplných nebo částečných uzávěr, přiměl lidi přehodnotit svůj pohled na komunistický režim a vzdát se svých vazeb na komunistickou stranu.

Deník Epoch Times vydal v roce 2004 sérii devíti komentářů o Komunistické straně Číny (KS Číny), která se věnuje historii podvodů a brutality komunistické strany. Později tato kniha v Číně rozpoutala hnutí „vystupování z KS Číny“ neboli „tuidang“.

Níže jsou uvedena prohlášení některých Číňanů, kteří v květnu přerušili veškeré své vazby s KS Číny.

Někdejší „vyznavač“ opouští komunistickou stranu

Čchu Ťün-wen z čínské pobřežní provincie Šan-tung uvedl, že dříve byl „vyznavačem“ čínského režimu, ale během pandemie se probudil a poznal jeho pravou povahu.

Ve svém prohlášení odhalil nelidské zacházení, kterého se mu dostalo poté, co u něj byla potvrzena nákaza. „Zavařili mi dveře, nemohl jsem chodit nakupovat potraviny ani pracovat a pracovníci úřadu pro kontrolu pandemie mě neustále obtěžovali a zasahovali do mého běžného života a činností,“ napsal.

Dokonce podle svých slov padl na kolena a prosil je o soucit, ale jejich ignorance ho nakonec stála práci, protože v zaměstnání absentoval.

Nakonec si uvědomil, že takzvaní „zrádci a šiřitelé pomluv“, jak je označila strana a státní média, mluví pravdu.

Poté, co se začal zajímat o pravdivou situaci na internetu tím, že obešel firewall KS Číny, si uvědomil, že byl „spolupachatelem zla“, a cítil se „zahanben svou nevědomostí“.

Napsal: „Doufám, že mnohem více Číňanů prohlédne triky KS Číny a zastaví tu násilnickou mašinérii.“

„Komunistická strana se dočká odplaty“

Jin Fan z Chej-lung-ťiangu, nejsevernější provincie Číny, vstoupil do Mladých pionýrů KS Číny před více než 20 lety.

Řekl, že extrémní opatření „nulového covidu“ přiměla mnoho dalších lidí uvědomit si bídu čínského národa pod vládou KS Číny.

Ve svém prohlášení o vystoupení z Mladých pionýrů Jin napsal: „Podívejte se na Šanghaj, úředníci profitovali z vysokých cen zeleniny pocházející ze zahraničních provincií. Někteří dokonce říkali, že pandemie by měla pokračovat, aby mohli vydělat více peněz.“

Zmínil také incident, kdy se jeden muž z města Char-pin upálil, protože se během dlouhého lockdownu silně zadlužil. Státní média však ve svých zprávách tvrdila, že se jednalo o žhářství, a ne o sebeupálení z frustrace.

Represe v Sin-ťiangu

Lin Chaj-čchang a Ťin Č’-wei ze Sin-ťiangu vystoupili z Mladých pionýrů.

Ve svém prohlášení uvedli, že lidé v Sin-ťiangu nemají dostatek jídla; péče a blahobyt, které režim tvrdí, že poskytuje lidem v Sin-ťiangu, je jen propaganda.

Zprávy o nucených pracích vězňů v koncentračních táborech v Sin-ťiangu jsou podle nich všeobecně známé.

„V posledních letech se hovoří o bití, mučení a dokonce odebírání orgánů; etnické menšiny jsou nuceně sterilizovány,“ uvedli.

Zdůraznili: „Porazit komunistickou stranu je odpovědností každého z nás!“

Oběti

Mnoho lidí, kteří vystoupili ze strany, popsalo nelidské zacházení, které zažili pod komunistickou diktaturou.

Chuang Ťing-žan z města Šen-čen uvedl, že dům jeho otce byl loni zdemolován. Během vyjednávání s úřady byl jeho otec těžce zbit místní policií. Demolice pak byla vynucena bez jakéhokoli odškodnění a rodina nyní jen obtížně přežívá.

Čang Jü-suan a Ting Čao-sing jsou horníci z provincie Chej-lung-ťiang. Popsali případ kolegyně z jejich dolu, která se pustila do procesu žádosti o nevyplacený důchodový fond. Případ byl vyřešen tím, že byla odsouzena k roku a půl odnětí svobody.

Wu Šeng-nan pochází z města Š’-ťia-čuang. Vydělává kolem 400 dolarů měsíčně, ale byl nucen hlásat, že „socialismus je dobrý“, a uznat, že lidé ve Spojených státech, Velké Británii a Japonsku jsou „v nouzi“, řekl.

„Pokud je režim opravdu dobrý, proč potom ale úředníci posílají své příbuzné na Západ?“ ptá se Wu a dodává: „Každá minuta a každá vteřina pod vládou komunistických banditů je bezohledná a temná!“

 

Mary Hong. Přeloženo z původního článku newyorské redakce.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (4 votes, average: 3,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*