Retro: Fialův falešný polokomunismus
Sdílet článek:

Místo strašení mrtvým komunismem by se měl P. Fiala vážně zamyslet nad skutečnou hrozbou této zemi, kterou je neomarxismus. Ideologie, jež ovládá již několik desítek let skoro celý Západ, který Fiala stále nekriticky vzývá, a pod jejímž vlivem zdegenerovaly západní hodnoty k nepoznání. Největším šiřitelem neomarxismu je EU, v jejichž horních patrech se to jen hemží radikálními levičáky a marxisty všeho druhu. Loňská Junckerova oslava Marxe v Trevíru nebyla náhodná.

.
Místo omletých frází o potřebě reformy (nereformovatelné) EU by bylo od Fialy fér prohlásit: Ano, Západ už není, co býval. Místo svobody myšlení nastoupila politickokorektní cenzura, tolerance zmutovala v sebedestrukci namířenou proti vlastní historii a křesťanské tradici, rovnoprávnost zavlekly agresivní menšiny do bažiny smrtícího rovnostářství ničícího krok za krokem právní stát a rovnost před zákonem, od ženské emancipace dospěli progresivisté k genderovému šílenství, likvidaci rodiny a přirozených vztahů mezi mužem a ženou. Ano, toto všechno v ODS vidíme, ale náš strach z Ruska je pořád ještě větší. Proto nám nezbývá než volit menší zlo v podobě zbankrotovaného západního liberalismu.

Od „autentického konzervativce“, za kterého se Fiala rád označuje, by to byl srozumitelný a svým způsobem čestný postoj. Ale místo toho předseda ODS dál hlásá falešnou mantru o svobodném Západě. Pravicové, a tudíž nutně euroskeptické voliče tím nezíská.

Nezbývá mu tudíž než lovit spolu s Kalouskem, lidovci a Babišem mezi nevyhraněnými středovými voliči. Cesta k obnově staré slávy ODS to ale není.

Aleš Valenta, dne 2. dubna 2019 [IVK]

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (4 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

5 Comments

 1. já nevím,ale já osobně Rusko za hrozbu vůbec nepovažuju-a jestli tady náhodou nějaká válka bude tak jedině díky těm ultrakreténům co dnes máme ve vládě!!!!

 2. Státní tajemník v Ministerstvu financí vyhlašuje výběrové řízení na služební místo vrchní ministerský rada, FM 2735, v odboru 58 – Mezinárodní vztahy, odd. 5801 – Centrum pro zahraniční pomoc – realizace, monitorování a hodnocení, v oboru služby: 5. Finanční a ekonomická spolupráce se zahraničím se služebním působištěm Praha.—to jsem zvědavá, kdo to bude a —jaké politické příslušnosti—-)))) …bych se vsadila, že už vím , že by…))) ale mlčím…))) si počkám a uvidím .

 3. Království lhářství není tam, kde se lže, ale kde se lhářství akceptuje.

  — Karel Čapek

 4. Czech Republic made in Fiala nebo Fiala made in ČR ?
  Státní dluh stoupl na 2,6 bilionu korun, na každého Čecha připadá 247 tisíc
  22.04.2022

  Státní dluh v prvním čtvrtletí stoupl o 128 miliard korun na 2,59 bilionu korun. Vyplývá to z čtvrtletní zprávy o řízení státního dluhu, kterou dnes vydalo ministerstvo financí. Na každého Čecha tak hypoteticky připadl dluh zhruba 247.000 korun.

  Fialová vláda to je pecka ))))

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*