Stanovisko Trikolory k přijetí korespondenční volby
Sdílet článek:

TRIKOLORA

Kdyby vláda Petra Fialy prosadila korespondenční volbu ze zahraničí v řádném legislativním procesu a kdyby tato novela volebního zákona vstoupila v platnost až po nadcházejících sněmovních volbách, argumenty proti by se hledaly mnohem obtížněji. Jenže pětikoalice protlačila korespondenční volbu, respektive změnu jednoho z nejdůležitějších zákonů, na sílu jako pouhý poslanecký návrh a ještě k tomu za cenu porušení jednacího řádu sněmovny. Nemluvě o tom, že ji prosadila za situace, kdy preference dvou z pěti koaličních stran se nacházejí pod pětiprocentním limitem pro vstup do poslanecké sněmovny a preference dalších dvou pouze kousek nad.

Účelovost tohoto kroku v podobě evidentní pětikoaliční snahy vylepšit si trochu příští volební skóre hlasy od občanů, kteří na našem území nepobývají, a to nejen za cenu popření rovnosti, přímosti a tajnosti voleb, ale přímo za cenu nabourání dosavadní důvěry občanů v poctivost českého volebního systému, nelze označit jinak než jako politický zločin.

Petře Fialo (ODS), Víte Rakušane (STAN), Markéto Pekarová Adamová (TOP09), Mariane Jurečko (KDU-ČSL) a Ivane Bartoši (Piráti), tahle politická zvůle a mocenská arogance vás dostihne. Občané vám za tuhle nepoctivou hru a účelově zmrzačený volební zákon vystaví účet.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

4 Comments

  1. Tak za 1) Proč nejde Trikolora k jádru věci a to, že je korespondenční volba protiústavní, protože nedokáže zajistit volbu PŘÍMOU! Za 2) občané nevystaví žádný účet, protože v době rozvinutého konzumu nemají čas a ani chuť bádat nad nějakým korespondenčním hlasováním…

  2. Všimněte si prosím jak téměř NIKDO z rádoby ,,opozice”, nekcentuje to hlavní. USTAVU a v ní obsaženou TAJNOST volby. Pokud nebude ústava změněna, jde o zákon protiústavní a nelegitimní. Kdo z opozice ,,zapomíná” tento hlavní problém korespondenční volby zmínit, je jenom další z řady slouhů v podobě řízené opozice. Z podstaty věci ještě větší svině než ty ve vládě. Protože zrazující. Destruující opozici opravdovou. Hezký den všem svobodným lidem přeje Červený Jiří,,Jiruna “😉

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*