Autorka článku a odbornice na kybernetickou bezpečnost Inbal Goldbergerová v něm navrhuje kombinovat výkonnou síť umělé inteligence se vstupními údaji od lidských odborníků, aby bylo možné sledovat a preventivně zastavit šíření určitého obsahu na internetu.
„Od zavedení internetu se vedly války, přicházely a odcházely recese a nové viry působily spoušť,“ píše Goldbergerová. „Zatímco internet hrál zásadní roli v tom, jak byly tyto události vnímány, jiné změny – jako radikalizaci extrémních názorů, šíření dezinformací a široký dosah materiálů o sexuálním zneužívání dětí (CSAM) – umožnil.“
Článek zmiňuje důležitost dešifrování kódovaného jazyka, který zneuživatelé dětí a šiřitelé pornografie používají k šíření CSAM, a odstraňování obsahu před jeho širokým sdílením.
Spolu s tím však Goldberger také zmiňuje, že umělá inteligence by byla využívána k odhalování „extremismu“, „dezinformací“ a „nenávistných projevů“.
Navrhovaný program AI by byl doplněn o „off-platform“ shromažďování lidské inteligence, uvedl Goldberger.
Článek byl na konzervativních zpravodajských webech široce kritizován.
Článek na The Daily Caller poukázal na to, že společnosti provozující sociální média jsou známy tím, že se zaměřují na konzervativní obsah na internetu, včetně příspěvků kritizujících genderovou ideologii, teorie o změně klimatu, covidové politiky a bezpečnosti vakcín. Část tohoto obsahu je již označována jako dezinformace a nenávistné projevy a na některých platformách je dokonce zcela blokována.
V reakci na negativní ohlasy na internetu přidalo Světové ekonomické fórum na začátek stránky poznámku pro čtenáře.
„Upozorňujeme, že tento článek byl sdílen na webových stránkách, které běžně zkreslují obsah a šíří dezinformace,“ uvádí se v poznámce a dodává se, že obsah článku je „názorem autorky“, nikoli Světového ekonomického fóra.
„Přečtěte si, prosím, článek sami,“ uvádí se v poznámce. „Fórum se zavázalo zveřejňovat širokou škálu názorů a zkreslování obsahu pouze snižuje otevřenou konverzaci.“
Globalistická agenda prosazující levicové sociální inženýrství
WEF je známé prosazováním globalistické agendy, která je „více sociálním inženýrstvím než ekonomií“, napsal odborník na Čínu Antonio Graceffo v článku zveřejněném v deníku The Epoch Times. Sociální inženýrství zahrnuje nátlak na firmy, aby se „podřídily sociálnímu diktátu WEF“.
WEF má také vazby na Komunistickou stranu Číny (KS Číny) a v jeho programech vystupují čínští politici a podnikatelé. V červencovém virtuálním dialogu vyzval Ma Jun, bankovní úředník KS Číny, k mobilizaci soukromého kapitálu, aby „nedošlo k tomu, že budou financovány aktivity“, které poškozují přírodu.
„Ma Jun v podstatě říká, že společnosti, které se nepodřídí globalistickému programu, budou odříznuty od půjček,“ napsal Graceffo.
A na březnovém výročním summitu WEF hovořil šéf čínské Alibaba Group o systému, který bude monitorovat individuální uhlíkovou stopu lidí, vypočítanou na základě analýzy jejich stravovacích návyků, cestovních zvyklostí a dalšího chování.
Be the first to comment