Ti Němci to panečku zvládají
Sdílet článek:

BENJAMIN KURAS

Motiv útoku afghánského útočníka, který v Mannheimu nožem zabil jednoho policistu a zranil pět lidí, je nejasný, psala německá tisková agentura DPA. A hned si k tomu zamudrovala, že jej způsobilo krajně pravicové anti-islámské hnutí, které ho teď zneužívá k dalším demonstracím, jež vyprovokují další násilí. Čili pravými viníky toho pobodání jsou ti pobodaní.

Tomuto dnes populárnímu mediálnímu triku se přezdívá „gaslighting“, podle starého anglického filmu Gaslight, v němž záludný manžel různými triky s plynovým světlem dožene manželku k víře, že on má pravdu a ona je vinna a zbláznila se.

Tím „anti-islámským hnutím“ jsou míněny dva subjekty. Jedním je organizace Pax Europa, jejímž nejvýraznějším představitelem je publicista Michael Stürzenberger, jeden ze zraněných a první terč útoku. Druhým je už tradičně strana AfD, s níž se hned několik dní po smrti policisty poprala a dalšího anti-islámského pravičáka (municipálního kandidáta AfD) pobodala kontra-demonstrace islamo-levičáků. Toto je mimochodem trefné a užitečné pojmenování oné antizápadní a antikapitalistické koalice, které vymysleli Francouzi v podobě „islamo-gauchiste“.

O útočníkovi se mezitím zjistilo, že je Afghánec, jemuž byl v roce 2014 zamítnut azyl, ale nemohl být deportován, neboť si během odvolání svižně zplodil dítě v Německu narozené, tedy s automatickým německým občanstvím, čímž se stal rodinou nedeportovatelnou a na sociální podpoře trvale hoštěnou. Takových zamítnutých, ale nevyhoštěných azylantů Německo živí několik set tisíc. Téměř dvě třetiny všech příjemců sociální podpory jsou imigranti, z nichž polovina nemá německé občanství, informuje Die Welt. Nových žádostí o azyl jen v roce 2023 přibylo 350 tisíc. Z plánovaných deportací se provedlo 535, ostatní se nepodařilo vypátrat.

Zločinné výroky

Pouhý den po smrti ubodaného policisty vládní „semaforová“ (červeno-žluto-zelená) koalice vyzvala ke zvýšení počtu dalších islámských imigrantů, posílení jejich práva odvolávat se proti zamítnutí azylu a prezentaci „pozitivního narativu o imigraci“. Pobodaný Stürzenberger zůstává na seznamu Úřadu pro ochranu ústavy jako osoba ohrožující ústavu tím, že „provádí anti-islámskou činnost relevantní pro ochranu ústavy a šíří konspirační teorie tvrzením, že islám je totalitní systém a politické náboženství usilující o nadvládu“. A podobné zločinné výroky.

Letošní volební kampaň, jak Stürzenbereger neopomněl v Mannheimu upozornit, byla nápadná počtem plakátů prezentujících tváře a jména arabská nebo turecká, a to i za stranu, která má ve svém názvu „křesťanství“. Křesťansko-demokratičtí politici se přidávají k útokům na AfD, po vzoru starosty Essenu, který se nabídl, že povede proti AfD demonstraci organizovanou levicovými extrémisty Antifa. Starosta Stuttgartu odmítl z městského webu odstranit informace, přes které neziskovky lze posílat peníze Hamásu. Hlasy se holt už musí lovit i v té pětimilionové muslimské menšině.

My Němci dodržujeme zákony

K potěšení muslimů nesmíme zapomenout na Izrael, řekl si kancléř Scholz a vyhlásil, že jestli se Netanjahu ukáže v Německu, dá ho zatknout, neboť „my Němci dodržujeme zákony“. Jak dobře je vždy dodržovali, jsme si mohli připomenout před mnichovskou synagogou, kde 4 tisíce demonstrantů, včetně prý nejen islamo-levičáků, ale i „běžných Němců“, žádalo likvidaci Izraele. Jinde zas předseda největšího sdružení učitelů navrhl zavést ve školách výuku islámu, „aby mohl být brán jako normální součást německé společnosti“.

To jen taková malá kytička německých událostí jednoho jarního měsíce. A když už se pomalu zdá, že strana AfD se zbavuje těch nánosů „pravicového extrémismu hraničícího se sympatiemi k nacismu“, její špičkový kandidát rozhnojí evropskou koalici národního konzervatismu zamudrováním, které nedokáže překousnout ani Le Penová, že možná ne všichni příslušníci Waffen SS byli zločinci. Tak jo, tehdy sedmnáctiletý budoucí Nobelův laureát Günter Grass možná opravdu nestihl zabít žádného civilistu, ale takhle se dělá volební kampaň?

Nemívali Němci kdysi pověst inteligentního národa?

DENIK TO

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (48 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

2 Comments

  1. my němci dodržujeme zákony… tož přijměte zákon, že německo patří němcům
    a máte svědomí čisté.

  2. Dokud byly Němci běloši………… Teď vlády maskují a zatajují útoky barevnejch, aby se v nahotě neukázala jejich politická debilita. Běloši by teď měli vzít útokem vlády a lidi, kteří migraci podporují a podporovali a hned po nich by měli začít čistit svojí zem. Dokud to ještě půjde za použití malého násilí. Každý kdo vysloví něco jako, že to nejde patří do tábora vítačů.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*