Nedostatkem magnézia v současné době trpí mnoho lidí. Ono není ani divu, jelikož hořčík se z těla odplavuje hlavně během stresu, a ten je v naší společnosti už standard. Naštěstí existují způsoby, jak tento životodárný minerál dostat zpátky do těla.
Proč není vhodné ho získávat ze stravy?
Je pravdou, že magnézium v pravidelných intervalech doplňuje do těla leckdo. Hlavně sportovci na něj nedají dopustit. Jenže to dělají špatně. Je samozřejmě možné ho ze stravy získat, nicméně nedostanete ho tolik, kolik byste potřebovali.
Hořčík se totiž v trávicí soustavě docela špatně vstřebává, a tudíž ho máte pravděpodobně méně, než si myslíte. A to i když do sebe házíte každý den alespoň jednu tabletu. Ale nebojte, ztráty můžete vždy nahradit. Musíte však vědět jak. Ideální je v domácích podmínkách použít hořčíkový olej.
Vtírá se do kůže
Tímto olejem si však neochutíte svůj rajčatový salát ani si na něm neosmažíte volské oko. Nepoužívá se totiž ke konzumaci, a i kdyby náhodou ano, dopadlo by to stejně jako v případě tabletek. Prostě by se vám nedostal do těla všechen.
Hořčíkový olej použití je zcela jiné. Musí se opatrně vmasírovat do pokožky a čekat alespoň patnáct minut, než se vstřebá. Výhodou je, že do organismu se takto dostanou všechny léčivé složky.
Nevýhodou hlavně u začátečníků pak mohou být nepříjemné stavy v místě, kam byla emulze nanesena. Stavy mají většinou podobu drobného brnění a během pár minut odeznívají. Jakmile si na olej zvyknete, tato nepříjemnost zmizí.
Emulze nanášená přímo z lahve se může roztéct a dopadnout třeba na koberec nebo pohovku. Tomu můžete zabránit, když budete používat hořčíkový olej ve spreji. Stříkněte jen na zvolené místo a máte po starostech.
K prevenci i jako léčba
Nedostatek magnézia může vypadat všelijak. Někdo trpí trávicími potížemi, jiní lidé mají zase problémy s nervovou soustavou.
Vzhledem k tomu, že hořčíkový olej zkušenosti má jen pozitivní, je velmi pravděpodobné, že s jeho pravidelným užíváním se u vás tento druh potíží neprojeví nebo naopak symptomy samy zmizí.
(PR)