Tunel na Ukrajinu
Sdílet článek:

JANA MARKOVÁ

Česká vláda vyzvala EU k tomu, aby nakoupila další munici, konkrétně dělostřelecké granáty pro Ukrajinu, v mimoevropských zemích. Třeba v Jižní Africe nebo u našeho NATO spojence a aspirátora do EU Turecka. Ono nestačí, že se ty peníze ztrácí tady. No bodejď by ne, když ty už poslané finance mizí jako nudle v cedníku.

Miliony tečou do igelitek bez většího povšimnutí kohokoliv z vlády a policie i u nás. Zkrátka český daňový poplatník platí, česká vláda pošle té ukrajinské, ta zase dál nějaké firmě, a ta zase další firmě, a nakonec si to někdo odnese v taškách domů, a to je jen jeden případ z mnoha, a místní ukrofanatici se klepou po rameni, jak bojují proti Rusku.

Připomeňme, že tohle nám říká premiér, který sám měl účet a nepřiznaný milion korun v mafiánské záložně, ze které někdo vytuneloval a ukradl 14 milionů eur, které právě na nákup munice poslala ukrajinská vláda. Ta je poslala slovenské firmě Sevotech a ta zase chorvatské zbrojařské WDG. Ta za ně ovšem granáty nekoupila, leč je fikaně poslala do Čech do neznámé kampeličky, které jednatelem je její bývalý společník Kamil Bahbouh. Asi náhoda….

Mimochodem v téhle záložně měl kromě premiéra nějaký ten milionek nejeden odéesák z dob současných i minulých. Náš nejslušnější premiér a jeho modří ptáci se nám tím tak nějak dostávají na úroveň Dozimetra Vítka a ještě mají tu drzost nás nutit na tunel jménem Urajina posílat další a další peníze. Nebo už je to tunel Česká republika? Vypadá to, že ano, praktiky jsou tam prazvláštní. Asi taky náhoda.

A tak zatímco statisíce Ukrajinců, kteří tam umírají v zimě a bahně, a kteří se budou domů v lepším případě vracet bez rukou a nohou, případně jinak nenávratně poškozeni, se nemají čím bránit, tady v České republice se v kampeličce hochů, co spolu mluví a premiéra, který nevěděl, vybírají miliony eur v hotovosti do igelitek. Ano, slyšíte dobře. A kdopak, že je na té pokladní složence podepsán? No právě pan bývalý společník a současný chorvatský zbrojař. A to vše úplně v klidně přesto, že zákon č. 254/2004 Sb., o omezení plateb v hotovosti, který je platný již od roku 2004, zakazuje provádět hotovostní platby převyšující 270.000 Kč (cca 10.000 EUR). Asi ne pro každého, že ministře spravedlnosti Done Pablo Blažku.

Mimochodem další tunel je přímo z Ukrajinského korupčního rybníčku a opět jde o munici, kde zaměstnanci ukrajinské zbrojní firmy společně s úředníky tamního ministerstva obrany zpronevěřili téměř 1,5 miliardy hřiven (takřka 910 milionů korun) určených na nákup 100 000 minometných granátů. A to je ten, na který se mediálně přišlo. Kapka ve zkorumpovaném moři.

A naše fanatická úderka dál a pořád řve, abychom posílali víc a houšť, a naverbovaní Ukrajinci pořád umírají s „klackem v ruce“ a Rusku pořád nedochází čipy do praček a polní lopatky, a Evropa už nemá z čeho brát, a další a další špinavé peníze mizí bůhvíkde v daňových rájích výměnou za smrt těch chlapů, co tuhle válku takhle nechtěli.

A každý, kdo tohle podporuje nebo před tím zavírá oči, je pro mě normální morální špína a dno. Pokud nejste vážení schopni zajistit, aby se ty peníze dostaly tam, kam mají a na co byly určeny, tak vy všichni Zdechovští, Fialové, Černochové a podobní, vy máte na rukou jejich krev. A taky chudobu nás Čechů a Evropanů, kterým jste ty peníze vzali a pořád brát chcete. Berte z vlastní kapsy a plaťte vlastní krví. Pak si možná nějakou tu kontrolu zjednáte a uvidíte, jací idioti jste byli. A nebo možná neuvidíte už nic, jako ti Ukrajinci, které tam do posledního z nich hodláte, jako potravu pro děla, lifrovat. Je mi z vás zle.

 

FB

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (23 votes, average: 4,83 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

3 Comments

  1. Tak já si naopak myslím, že je lepší, když se prachy na zbraně rozkradou, než aby se skutečně použily ve válce. Stejně základním motorem zbrojení je finanční profit zbrojovek a politiků. Myslím, že kdyby jim ty kšefty kvetly i bez válek, bylo by na světě poněkud lépe.

    • Je mi z vás zle paní Marková. Co všechno jste ochotná překroutit a nalhat, jen aby vám to sedělo do obrazu světa.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*