Turek: Tento rok bude začátkem konce EU jak ji známe




Sdílet článek:

PZ

Hlavní cíle Evropské komise, tedy „dekarbonizace“ průmyslu a“ deindustrializace“ Evropy je podle europoslance za koalici Přísaha / Motoristé sobě Filipa Turka řízenou destrukcí našeho bohatství a životní úrovně.

Evropská komise chce během prvních sto dnů předložit návrhy k dekarbonizaci průmyslu, vizi pro zemědělství i plán, jak posílit obranu. Bývalý šéf Evropské centrální banky Mario Draghi hovoří o nutnosti investovat stovky miliard eur. Rozhodování bloku ale může komplikovat nejistá situace v Německu a ve Francii.

„Za prvé, dohnat mezeru v inovacích ve srovnání se Spojenými státy a Čínou. Za druhé, společný plán pro dekarbonizaci a konkurenceschopnost. A za třetí, posílení bezpečnosti a snížení závislostí,“ nastínila vize v listopadu předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová.

Priority navazují na hojně citovanou zprávu exšéfa Evropské centrální banky Maria Draghiho. EU podle něj zaostává v produktivitě a musí investovat stovky miliard eur. Jedině to prý zajistí budoucí růst a životní standard, uvedla Česká televize. Europoslanec Filip Turek se plánů nové Evropské komise děsí a tvrdí, že tento rok bude začátkem konce EU jak ji známe.

„Děkujeme ODSpolu a STANu za jejich odporný dar do roku 2025, za podporu komise, která má hlavní cíl „dekarbonizaci“ průmyslu, tedy deindustrializaci Evropy. Tento rok bude začátkem konce EU jak jí známe. Místo sebereflexe přitvrzují v řízené destrukci našeho bohatství a životní úrovně,“ poznamenal europoslanec za Motoristy sobě a Přísahu Filip Turek na svém facebooku.

S „deindustrializací“ Evropy však podle Turka problémy Evropy nekončí. Europoslanec se totiž domnívá, že nová Evropská komise bude mít špatný vztah s novou administrativou amerického prezidenta Donalda Trumpa, což podle Turka Evropě příliš neprospěje. K možným novým clům ze strany USA uvedl, že Spojené státy si mohou obchodní válku dovolit, ale bude spíše probíhat ve vztahu k Číně.

„My jsme už bohužel na druhé koleji, a pokud také zavedeme (Evropská unie) ostrá cla na Čínu, tak nedopadneme dobře,“ uvedl dříve Turek, který je také proti tomu, aby se v rámci chystané reformy Evropské unie mohlo rozhodovat většinově, nikoliv jednomyslně jako nyní.

„Může to zamezit blokační menšině, nebo těm, kteří ještě chtějí mít zdravý rozum. Bojím se, že to hrozí, protože nová Evropská komise je ještě zelenější než ta bývalá,“ míní Turek, který zároveň poukázal na některé „neposlušné státy“ (například Slovensko, Itálii či Maďarsko), které chtějí bojovat proti této politice. Proto se podle něj nyní otvírají základní smlouvy, aby v tom bylo těmto státům zamezeno.

prvnizpravy.cz

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (30 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*