Pravda a láska zvítězila! Nad důchodci!
Sdílet článek:

PETR VLK

Pravda  a láska  zvítězila. Nad  valorizací  důchodů.  Ti, co  mají  při každé možné i nemožné  příležitosti plnou hubu  demokracie, našich  nenahraditelných  hodnot, pravdy a lásky  k bližnímu, kterého prý nikdy nenechají propadnout  na dno, předvedli konečně  v sobotu  ráno,  jak ta jejich  pravda a  láska, co vítězí  nad lží  a  nenávistí. A jaké  že  reálně  jsou jejich hodnoty – okrást  ty, co se nemohou bránit!

To heslo je  v tomto případě obráceně! Jejich  lži vůči obyvatelstvu a nenávist  k důchodcům,  umožnily  zvítězit  jejich lásce ke  korytům a  osobnímu narcisismu a pocitu nadřazenosti  a jediné přípustné pravdě!!!

Ostatně oni ohledně valorizace  lhali zcela vědomě – viz status  místopředsedkyně   poslaneckého klubu ODS, kdy  citovala prý důchodce  Václava, který je s tou krádeží nejen srozuměn, ale dokonce si ji chválí. Ukázalo se ovšem, že  fotografie  důchodce  Václava pochází z mezinárodní databanky a  s ČR nemá co společného. Ale  ta lhářka  si dál mele  svou  – fotka prý neseděla, to je pravda, ale  důchodce  Václav existuje, napsal jí a ona ho prý  chrání před šikanou! Pamatujete  ten ohňostroj, když Babiš nejprve  tvrdil, že  nezná majitele Čapáku, aby se ukázalo, že to jsou jeho děti a on přišel s vysvětlením, že  je chtěl chránit  před novináři? Fiala se Stanjurou se tehdy mohli pominout  z Babišovy prolhanosti! Tentokráte  ani necekli! Každá lež dobrá!

Zkrátka  každý  ze současných příjemců starobní, sirotčí, invalidní, vdovské  a jakékoli další penze byl hlasovací mašinou  Obludária  okraden a to doživotně  o  TISÍC korun měsíčně.

Podle předpokladu.  Tihle se nezastaví před ničím. Musí být především na jejich platy, valorizace  církevních  restitucí, bláznovské  výmysly  green dealu, politické neziskovky, atd.atd, ale především, opravdu především  na  Ukrajince, Zelenského a  nová letadýlka, flintičky, tančíky, dělíčka, rakertky a  další  další  khaki  zelení  hračky. Pro důchodce  není, ale  pro armádu ano.

Ale  to se jen opakuji. A  to nechci.

Jenže  co napsat  jiného?  Opozice zkusila obstrukce. Jak slibovala. Nicméně  Obludárium, kterému běží  čas, protože  když  22. března  tahle  zlodějna nevyjde  ve  Sbírce  zákonů, by měla  smůlu a musela  by  valorizovat podle původního schématu. Což prý podle Stanjury není pro rozpočet problém….

Nebudu  to rozpitvávat, přesto, že mi to hlava nebere.

Radši se vrátím lehce k dění ve  sněmovně.

Opozice slibovala peklo. Jenže  zastupující ukrajinský protektor a  Obludárium si to technicky připravili dobře – legislativní  nouze, doplněná následně  o znásilnění jednacího řádu sněmovny.

Musím uznat, že  především Tomio Okamura dělal možné i nemožné, aby  sebral Obludáriu  tolik času, kolik jen mohl.

Jenže k definitivnímu  prolomení  obstručních opevnění opozice  došlo, když se Patrik Nacher  z ANO zřejmě  přechodně  zbláznil a podal procedurální návrh, který přesně naplňoval představy  vládní většiny. Ta se okamžitě  chopila  šance a jeho návrh bez meškání odhlasovala a bylo v podstatě vymalováno. Zbytek už  představovaly  jen nutné  technikálie.

Chci věřit,  že  u Nachera se jednalo  o dočasné  zatmění mozku a nikoliv  o  nějakou  domluvenou  šaškárnu  například  s ODS  v zájmu  budoucího příštího. Jak  okamžitě  prohlásil šéf  SPD.

Ale  sněmovní bitvu  už nešlo  pro opozici vyhrát. I když to ještě zkusila  načtením asi  400 pozměňovacích návrhů s  cílem, že  se o každém bude hlasovat zvlášť. Což jednak stojí  čas a jednak nevylučuje  možnost  dalšího „nacherovského“ omylu, tentokráte na  vládní straně, kdy by  třeba někdy  z nepozornosti opozice mohla protlačit nikoliv snížení, nýbrž zvýšení  valorizací. Pak by Obludárium muselo s opozicí vyjednat kompromis.

Nestalo se. Obludiární hlasovací  mašina opět  prolomila  další level drzosti a omezila  na sílu  čas a počet vystoupení poslanců v diskusi.

Okamžitě  se  strhla mela. Zejména když  Andrej Babiš  dokráčel k řečnickému pultíku,  spustil projev  a na výzvy  k jeho ukončení, po uplynutí pěti minut nereagoval a mluvil   dál a jeho poslanci kolem něj utvořili obranný kruh!  Který šlo prorazit jedině  fyzickým násilím. Na  to si vládní většina  netroufla. Zatím.  On možná proto, že  Fiala, Benda, Bartoš a  další, o Svetrové Dvousvetrové nemluvě disponují  zejména  svaly kolem jazyka nikoliv  bicepsy. Ale třeba příště  sestaví  kandidátky  i s  tímto kritériem. Kdo ví?

Ale zpět k věci – v každém případě  Andrej Babiš  situaci zajímavě vyhrotil – mikrofon nedám!

Následně  došlo  k jednání šéfů stran a poslaneckých klubů, jehož  výsledek mne překvapil, respektive  zaskočil. Bylo dohodnuto,  že  vládní většina  vezme  zpět ono zkrácení  vystoupení opozičních poslanců a  ti za  to umožní v sobotu  ráno hlasování o vládním návrhu  té antidůchodcovské zlodějny!!!

Naprosto jsem nepochopil, proč  s něčím takovým opozice souhlasila!!! Co tím získala nebo alespoň sledovala… A pochybuji, že  se to někdy  dozvím.

Ostatně, stejně počínání opozice hodnotil včera Zeman pro Parlamentní listy:

Pane prezidente, koalice nakonec protlačila snížení valorizace důchodů. Podle opozice zvítězila síla, arogance a nekompetence. Jak to vnímáte Vy?

Už jsem říkal po setkání s maďarskou prezidentkou Katalin Novákovou, že stát, který ubírá peníze důchodcům, není dobrý stát. V každém případě to pokládám za chybu vládní politiky a pokládám za chybu opozice, že tomu nezabránila

Co říkáte na průběh projednávání této věci v Poslanecké sněmovně? Viděl jste páteční boj o pultík a omezování přednostních řečí?

Obstrukce jsou normální nástroj každé opozice. Spíše mě mrzí, že do toho 22. března to opozice nedotáhla, kapitulovala a tím pádem odsoudila důchodce k jisté ztrátě životní úrovně.

Nicméně platí fakta a  čísla. Zejména na tomto blogu  – Obludárium hravě  dokončilo misi a okradení  důchodců  všech kategorií je perfektní!

Tedy  skoro perfektní. Ještě  je zapotřebí  aby zlodějnu posvětil senát, o čemž nikdo nepochybuje. Tam to projede jak namydlený blesk. Odbočím  – už  chápete, vy co pro vás  volby do senátu nic neznamenají nebo co jste nešli volit v druhém kole, proč byl váš  hlas proti  kandidátům Obludária  důležitý? Ale  senát to určitě  rychle odmávne.

Pak už  zbývá  poslední drobnost  – aby jej podepsal jej podepsal prezident. Jsem zvědav, jestli tak učiní.  Tipnu  si  – provede to jinak.  Využije  své pravomoci a  zákon vrátí do sněmovny. k novému hlasování  na  většinu alespoň 101. Což se nepochybně stane  systémem metaluscu blesku.

Namítáte, že  je to špatně, že  Pavel se takhle  proti  Obludáriu  hned na začátku  svého prezidentování nevymezí?  Ano,  uznávám, že  je to silný  argument. A  velmi pravděpodobné. Ale  já bych si vsadil spíše na to vrácení.

Nikoliv , aby  ten zákon smetl. Ale  aby se lidovým vrstvám, zejména těm, které  hlasovaly PROTI němu  připomenul,  jak bojuje  i tak za jejich zájmy.

Vtip ovšem bude ležet  v tom, že  nevyužije  svou  časový prostor na  podepsání či nepodepsání  až  do krajnosti, což  jsou myslím dva  týdny,  ale  že to vrátí velmi rychle. Kdyby  totiž  tu lhůtu vyčerpal  a zákon vrátil v posledním možném okamžiku, nejspíše by došlo k tomu,  že by Obludárium utřelo a  termín 22.3.2023 NESTIHLO!  Ale  Pavel  to vrátí  rychle, takže  to hlasování a  101 zafunguje.

Ale on uspokojí  všechny. Jeho političtí podporovatelé získají, co  potřebují, aby bylo na  tu Ukrajinu a  to válečné harašení a  Pavel  se  důchodcům, kterým tyhle jemnosti uniknou, předvede jako ten, co se za ně  bil až do konce. Ale  to víte… no  sněmovní většina  je sněmovní většina! Co mohl chudák dělat?

A  na konec  to nejpodstatnější. Kolegové  z Trikolory na SV SK  byli tentokráte  ochotni tohle  téma  vzít. Odmítl jsem to. Za mne už  nebylo o čem zásadním mluvit. A  já vše podstatné  vyarguemntoval na  Kose.

Zásadním faktorem v  celé kauze  se  totiž stane, jak už  jste  také četli  – ÚSTAVNÍ SOUD! Vše  s konečnou platností rozhodne Rychetský a sbor  jeho ajatolláhů z Brna. A jak asi? Tak to bych také rád věděl!!! Ale svrbění v kostech mi  říká,  že pro tyhle  se stane zásadním argumentem především to, aby neumožnili  výhru Babišovi s Okamurou. Že  tím pádem budou preferovat vládní „výklad“. Přes  vlastní precedenční rozsudky. Kdyby  vládl Babiš a  Fiala  a spol. jako opozice žalovali, se stejnými argumenty  jako dnes on a polojaponec  tuto kauzu,  pak bych vsadil klidně roční důchod na  to, že by  vláda  dostala  od  ÚS  těžce přes prsty!

Takhle  to vidím. A v dohledné době  se  dozvíme, jak moc  se  vlk spletl.

A ještě něco, jestlipak se  důchodci z Prahy, Brna, Plzně a dalších velkých měst, neochvějně  volící  lumpenpravici, Pavly a  tak podobně, konečně   chytnou za nos, když jsou nyní okradeni o tu tisícovku a začnou  to  těm, co je okradli vracet? Nebo  je neprobere  ani tohle?

Ale ono je to jedno  – Válek už  ohlásil, že  zkusí znovu zavést  poplatky ve  zdravotnictví. Jak jsem předvídal  po hned po volbách.  Třeba  až tohle bude  budíček. Ale  o tom někdy  příště…

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*