Klimatický šílenec Fiala a teta Danuše
Sdílet článek:

Petr Fiala zřejmě definitivně podlehl falešnému kouzlu pražské kavárny, která nutí slabé politiky, aby ze sebe dělali komedianty a namísto klíčových problémů země, které nemilosrdně dopadají na životy „dolních deseti milionů“ občanů, se raději dali na lítý, leč pochybný boj s klimatem. Čtvrteční vydání deníku Právo informuje o tom, že české předsednictví v Radě EU se shodlo s evropským parlamentem, že nám Evropská komise smí nařídit další a ještě přísnější povinnost snižovat emise v oblastech silniční dopravy, vytápění budov, zemědělství a malých průmyslových provozů.

S klimatem to samozřejmě neudělá vůbec nic, jen ty problémy, které občany sužují, budou ještě mnohem hlubší. Jinými slovy: pro (údajně) lepší klima obětujeme všechny své peníze, obětujeme svoji životní úroveň, obětujeme ekonomiku celé země, obětujeme své zdraví a nakonec možná i holý život. Metody inkvizice už si zelení mravokárci osvojit zvládli, teď už chybí jen ten slib posmrtného života věčného, protože jinak z toho kromě živoření v zimě, bídě a otroctví nebudeme mít vůbec nic.

Oddanost zelenému náboženství v plné nahotě prokázal i ministr průmyslu Síkela, který s velkou pompou vyhlásil zastropování výrobních cen elektřiny. Jednotlivé cenové stropy se mají lišit podle výrobních technologií. Nejlevnější má být jaderná energie s cenou €70 za MWh, energie z uhlí pak bude stát mezi €170-230, a to kvůli vysoké ceně emisních povolenek, které se koncem léta vyšplhaly až ke €100 (cena emisních povolenek tak již dlouhodobě překračuje cenu elektřiny samotné). No a nejdražší bude moci být energie vyrobená z tzv. biomasy (€200-230) a z tzv. obnovitelných zdrojů (€180). Už se těším na to, až se vláda před volbami zeptá svých voličů, jak se jim líbilo, že tak bezhlavě protlačili zelenou proměnu energetického mixu, aby reálná cena elektrické energie nebyla €70 za MWh (jádro, případně uhlí bez emisních povolenek), ale téměř trojnásobná z větrníků, slunečníků či biomasy.

Deník E15 pojednává o sponzorech prezidentských kandidátů. Zajímavé spojení nabídl miliardář Moravec, majitel sítě drogerií značky Teta, který pěti miliony korun podpořil Danuši Nerudovou se slovy: „po dvaceti letech zmaru je tu naděje.“

Hovoří-li o dekádách zmaru člověk, který právě v tomto období pohádkově zbohatl, vždy to celé tak trochu kulhá. Uvidíme, zda na Pražský hrad dokulhá i pirátská kandidátka „Teta Danuše“, co se tak ráda obklopuje lidmi, kteří v období nejhlubšího zmaru vydělali miliardy…

Čtvrteční MF Dnes přinesla článek o nadcházejícím svátku 17. listopadu. V nadpisu se hovoří o tom, že kromě oslav budou tento den provázet protesty, ba dokonce i „nenávistný křik“. Tak jsme se po letech konečně dočkali, že se v souvislosti se 17. listopadem píše i o nenávisti. Po letech pravdy, lásky a míru, kdy na Národní třídě protestovalo deset tisíc červených trenýrek proti Miloši Zemanovi, anebo kdy dav zuřivých lepších lidí se srdéčkem Václava Havla připnutým na klopě v rámci svých každoročních „two minutes hate“ vypískával se slovy „ty zkurvysyne“ pro ně nepřijatelné politiky (např. když šel před třemi lety položit k památníku kytici Václav Klaus ml. se svojí malou dcerkou).


Jenže ne vše je takové, jak se nám v titulku snaží namluvit. O pravidelných nenávistných projevech našeho oddílu „pravdy a lásky“ se v článku nedočteme nic. Nenávistnými křiklouny jsou totiž míněni „dezoláti“, kteří si dovolují ve sváteční den protestovat proti vládě Petra Fialy a také proti převychovávací propagandě publicistiky České televize. Takže zase nic…

Objevný text přinesly rovněž Lidové noviny, a to článek o tom, jak společnost LEGO ukončila spolupráci se slovensko-českým hračkářstvím Dráčik. Majitel tohoto e-shopu to už zřejmě psychicky nevydržel a kromě nabídky hraček rozšířil obsah svého webu o rubriku s jeho vlastními názory. Údajně se tam dočteme mimořádně nekorektní texty kritizující všeobecně prosazovanou apoteózu životního stylu LGBT+ komunity, anebo „dezinformační“ texty o onemocnění covid a očkování, jak tento blog rychle onálepkoval vrchní český vládní cenzor Michal Klíma. Tak šup všichni na web hračkářství Dráčik, než ho naše lidově demokratická vláda vypne!

 


Petr Macinka, IVK

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (19 votes, average: 4,95 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

6 Comments

  1. Ukrajina se očividně válkou vylidňuje,obyčejní ukrajinci,původní obyvatelé jsou vyvražďováni. Co bude na tomto ůzemí a kdo jej osídlí ? U nás v České republice hrozí něco podobného,likvidace obyvatel,ale způsobem neschopnosti platit především za energie.Krachují už nyní naše firmy a to bude jistě pokračovat,lidé budou přicházet o majetky,i svá obydlí,už nyní tu nemáme skoro nic naše.A zase: Kdo potom zcela obsadí naše ůzemí,Českou republiku,až bude dílo skázy dokonáno,až tu zbude jen skupinka otroků-ovcí ? Až původní,současné obyvatelstvo přestane existovat ? Naše republika je krásná země,uprostřed evropy se spoustou pramenů,potoků a řek.Kdo na to může mít zálusk? Jednoduchá odpověď ! Znovu Cizinci, dnes jako oligarchové z nadnárodních společností:,, Multimiliardáři,černá šlechta,židé sionu,židozednáři,praktikující současný Systém,na pozadí černé magie, spolu s vyznavači kultu Satanismu “.Současné vlády už vůbec nic neřídí ( viz i ta naše,fialova klika ůlisných služebníků bez svědomí a schopnosti něco dělat a už vůbec ne něco spravovat a řídit)Dnes už řídí jen dravá,satanská oligarchie,nadnárodích skupin nelidských monster drancující planetu pro svůj prospěch,včetně válek,vraždění,vyvražďování obyvatel na celé planetě Zemi.Jedině část obyvatel Ruska spolu s V.V.Putinem se postavila na odpor proti tomuto systému,proti bestii,šelmě.

  2. Pane nechci se ptat kdo Vam tak strasne ublizil,ale zkuste se vic vykaslat na politiku a vic zlepsit svoji zivotni situaci.

  3. Zkusit začít jednat o míru na Ukrajině….,by bylo řešení, i když uznávám velmi těžké. Obě armády jsou silné, ale jedna druhou neporazí, a blíž k lidskému vyčerpání bude ta ukrajinská…

    Těžko říci kolik si mohou ještě dovolit těch ofenzív, někteří američtí generálové odhadují ztráty UA aspoň 250 000 a to je strašné číslo…

  4. Uplne nejlepsim resenim by bylo,kdy agresor sel tam odkud prisel, zaplatil obnovu Ukrajiny, utrpeni jejiho naroda a znovu postavil to co valkou znicil.

  5. Podle fotky všecko vyzubila ale to je u pozerů sukcess. 🙂

    Uvidíme možná jak dlouho to vydrží “romanci čumilů.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*