Petr Pavel: “Lidé, kteří nechtějí naslouchat, ale bořit.” Odpověď J. Rajchla
Sdílet článek:

JINDŘICH RAJCHL

Pan prezident Petr Pavel v rámci své slovenské návštěvy odsoudil naše sobotní shromáždění Česko proti bídě, s tím, že se tam “shromáždili lidé, kteří nechtějí naslouchat, ale bořit.”

.
Pane prezidente, nevím, jestli je to tou vzdáleností, nebo naprostým odtržením od reality, ale podařil se Vám, vojenskou terminologií, dokonalý výstřel do tmy.

Takže popořadě:

1) vládě jsme dne 7.2.2023 poslali konkrétní požadavky, jak zlepšit život občanů v České republice a vyzvali ji k jednání. Nedostalo se nám jakékoliv odpovědi. Kdyby s námi vláda k jednacímu stolu zasedla, tak se tahle akce možná vůbec nekonala. Jediný, kdo tady odmítá jednat, je tedy zcela jednoznačně naše vláda. Nyní jsme jí dali dostatečně dlouhou dobu, aby svou nekomunikaci napravila a s naším týmem expertů, jenž evidentně v sobotu získal dostatečně silný mandát našich občanů, tyto požadavky projednala. Je jen na ní, zda tak učiní, nebo zda bude nespokojené občany v naší zemi, kterých je naprostá většina (vláda už nemá důvěru ani 20% obyvatel naší země), nadále arogantně přehlížet.

2) není pravdou, že bychom nechtěli vládě naslouchat. Naopak jejím lžím už jsme naslouchali dostatečně dlouho. Ještě v listopadu nám Petr Fiala sliboval, že na valorizací důchodů nesáhne, že nebude zvyšovat věk odchodu do důchodu a že vláda nezvýší daně. Po těchto lžích už skutečně další slyšet nechceme. Stejně tak nebudeme nečinně přihlížet flagrantnímu porušování právních předpisů ze strany poslanců pětikoalice, kteří si z našich zákonů udělali trhací kalendář. Opakovaně vyzýváme vládu k tomu, aby s námi projednala konkrétní požadavky na zastavení zásadního poklesu životní úrovně našich občanů, snížení inflace, která požírá pětinu jejich úspor každý rok, zabrždění šíleného tempa zadlužování naší země a mnoho dalších konkrétních požadavků pro zlepšení kvality života všech občanů v naší zemi. Tudíž ten, kdo není schopen naslouchat, je naše vláda, nikoliv my.

3) nečekal jsem, že někdo přistoupí k masivnímu počtu nespokojených občanů v naší zemi ještě více fanfarónským přehlížením než Vít Rakušan. Vy jste to bohužel dokázal.

Nezbývá mi, než konstatovat, že váš závazek, že se budete snažit spojovat všechny občany této země, se Vám zatím skutečně příliš nedaří naplňovat.

Jestli si takhle představujete spojování, tak já mám na tento pojem zcela jiný náhled.

Skoro to vypadá, že ten, kdo odmítá naslouchat těm s jiným názorem, jste především Vy.

Pokud nám chcete dokázat opak, tak jsme připraveni, coby zástupci nespokojených občanů, Vám osobně všechny naše požadavky představit, vysvětlit a detailně projednat. Stejně tak jsme připraveni naslouchat Vaši protiargumentům.

Teď už je jen otázkou, zda toho jste schopen i Vy.

Nebo zda kritizujete ostatní za nedostatek vlastnosti, kterou sám nedisponujete.

Jste na tahu.

 

Jindřich Rajchl

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (54 votes, average: 4,94 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

8 Comments

 1. Snad jste pane Rajchle neočekával od 107 nějaké inteligentní vyjádření. Rozkaz nepřišel, tak to zkusil po svém 🙂 Prý přišel, jak na to a tak bude všude jezdit s Čaputovou. Ona umí číst a on psát 🙂 A radit jim bude Holubová. Jakou travní sekačku vybrat. Kterého nepohodlného politika postříkat Roundupem. A tak podobně 🙂

 2. Ironií toho Pavlova prohlášení je fakt, že bořit chtějí právě ty liberální progresivní síly, které on sám zastupuje a jimiž byl nominován !!!
  Dokladem působení jejich devastující dogmatické politiky je například: zpochybnění rodiny jako svazku muže a ženy (rodič1 a rodič2), vnucovaný počet „x“pohlaví, Green Deal, ideologické eko narativy ničící ekonomiku Evropy, likvidace konzervativních hodnot vycházejících z křesťanství, atd.
  Soudruhu Pavle, jestli tady někdo nechce naslouchat, ale rád by bořil tak jsou to přesně tyto skupiny. Chápu ale, že lampasáci nejsou schopni ani ochotni naslouchat, jejich úlohou je rozkazovat a poslouchat. Proto vás tam navrhli ! Další noty jak postupovat přijdou na hrad později.

 3. Vymrdaností ohledně podepsání důchodové loupeže se už ukázal dost. Co od té gumy kdo čeká?

 4. Pavel se možná orientuje ve vojenství, a proto (zatím) do určité míry brzdí vlhké sny rusofobních válečných štváčů. V občanské politice je však podle mého názoru úplný analfabet a tam sám nebude nic vymýšlet a pojede písničku těch, kteří ho společným úsilím do funkce instalovali.

  • Válka už je výsledek rozhodnutí politiků. Pavel není politik – je uvyklý poslouchat rozkazy nadřízených.

 5. T.No tak ono by uplně stačilo,kdyby vsichni seděli na zadku tam,kde je matička země posadila na holou zem.No Vy by jste se konecne uklidnil ze se nekdo odvažuje bránit zotročení a pomahat trpicimu narodu kteremu je nicena infrastruktura pro prezití milionů civilistu s detmi a starymi lidmi.Pro Vas asi nepodstatny detail.Dulezite podle Vas je,ze se to někomu jevi v 21století celkem divné.

 6. Redakce – Haló – Redakce!
  Prosím o vyvěšení ankety s otázkou “Zablokovat chatbota «Kolemjdoucí»?”
  Možnost 1: Ano
  Možnost 2: Ne
  Anketa zabere málo místa – může být hned pod diskuzemi nebo v pravém pruhu, s filtrem na IP adresu a stačilo by tak na 14 dnů.
  Děkuji.

 7. V.Tak je videt ze jste ty praktiky z komunisticke minulosti neztratil a styska se Vam po nich.Ze dvou slov Svobodny svet se Vam jeżí chlupy na tele a svedi ruce s bykovcem zřejme.A predstavte si,ze i pan dobyvatel to tam zavedl do zakona.Tak si zjistete spoj a tradáá tam po čem tady tak toužite.Tam se vyřádite.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*