Pavel podepsal velkou důchodovou loupež
Sdílet článek:

PETR VLK

Tak nám nový hradní vší moudrosti futrál svým prvním velkým podpisem posvětil přeci jen  velkou důchodovou loupež  z produkce zastupujícího ukrajinského protektora v Praze  a  jeho Obludária.

Rovnou přiznávám, že jsem tentokráte prohádal. Vsadil jsem na  řešení typu „chytrá  horákyně“, tedy, že  ten zákon vrátí  Fialovi ale tak  aby  ho  Obludárium stihlo přehlasovat  na 101.

Jenže  už od pondělka  chodily  signály, že to vší moudrosti  futrál neučiní,  že  brkem načmárne  svou  muří nohu a bude. Uvažoval jsem, zda mám změnit  svůj veřejně  vyslovený předpoklad a vydat v předsstihu flash, aby bylo zřejmé, že  mám palec  na tepu  českého politikářství a umím  ho číst.

Ale pak mi to připadlo směšné, ve stylu odvolávám co jsem  odvolávala  slubuji, co jsem slíbil. To nemám zapotřebí.

Přiznávám tedy  svůj omyl.

A rovnou hned  druhý.  Vší moudrosti  futrál předvedl, že  je  daleko mazanější a  chytřejší , než se od něj  daleko čekat. A že  zřejmě  disponuje  až  neuvěřitelně  protřelým  a  obojakým týmem poradců a podržtašků, kteří  jsou  schopni  vůči veřejnosti  až tahů kvality, nad kterými by  užasl i proslulý  Harry Jelínek,  který , jak známo Američanům  střelil Karlštejn!

Moje  řešení  tzv. „chytrá  horákyně“  je  trapně připitomělé  a  triviálně prostinké  ve  smyslu toho, co vypadlo z Hradu! Posuďte  sami:

Prezident Petr Pavel podepíše spornou vládní novelu týkající se snížení červnové valorizace důchodů. Současně ale řekl, že má pochybnosti ohledně její ústavnosti. Pokud se na Ústavní soud neobrátí opoziční hnutí ANO, jak již avizovalo, učiní tak prý sám. Řekl to na středečním mimořádném brífinku…

„Zákon snižující valorizaci penzí jsem se rozhodl podepsat, mám však stále pochybnosti o tom, zda není v rozporu s Ústavou,“ prohlásil prezident.

V případě podpisu již opoziční hnutí ANO avizovalo, že podá ústavní stížnost. Pavel dodal, že pokud tak ANO neučiní, obrátí se na Ústavní soud sám.

Rozhodování podle něj nebylo lehké. „Za stávajících okolností žádné řešení není dobré a rozhodně ne pro všechny,“ vysvětlil.

Při rozhodování se prý snažil naslouchat názorům vlády i opozice. Argumentům obou stran rozumí.

„Právním námitkám opozice rozumím, protože je přesvědčena, že vláda prosadila zákon způsobem, který je protiústavní. A to hned ze dvou důvodů, jedním důvodem je retroaktivita, druhým je proces legislativní nouze, který byl v tomto případě skutečně použit sporným způsobem,“ řekl.

„Dávám ale za pravdu i vládě, protože její argumenty hovoří o tom, že zpomalení růstu penzí za stávající situace je nezbytné,“ doplnil. Zmínil, že argumentem vlády bylo například i to, že při ponechání současného mechanismu porostou důchody seniorům s vyššími příjmy více než těm s nižšími.

Jak Pavel sám řekl, měl dvě možnosti: zákon podepsat, nebo vetovat, přičemž, kdyby využil celou patnáctidenní lhůtu na rozhodování, znemožnil by Sněmovně jeho rozhodnutí přehlasovat do 22. března, kdy zákon musí vyjít ve sbírce zákonů. Tento postup odmítl s tím, že by si tím prý posílil pravomoci, které mu dává Ústava, a takovým „prezidentem nechce být“.

To  je  ale kujón! Kluzkej, že  úhoř je proti němu  něco  živej šmirglpapír!   Co že  to před pár  dny  veřejně slíboval?  Tohle :

Slib prezidenta republiky:

Slibuji věrnost České republice. Slibuji, že budu zachovávat její Ústavu a zákony. Slibuji na svou čest, že svůj úřad budu zastávat v zájmu všeho lidu a podle svého nejlepšího vědomí a svědomí. “

Takže  zákony a  Ústavu dodržel tak, že podepsal zákon o proceduře jeho přijetí , co do ústavnosti  sdílí pochyby opozice. A  jeho nejlepší vědomí a  svědomí mu velí, aby okradl, spolu s  Fialou a Obludáriem důchodce. Takhle  si stojí jeho čest!!!!

Ale mne  fascinuje ta doprovodná prohnanost! On uspokojil  obě  strany!!! Přiznávám, že  tohle  řešení mne  ani ve snu  nenapadlo.

Vláda je spokojená,  že nový prezident  s ní nešel hned na začátku  do konfliktu a  on tedy neztratí  část jejích  bigotních voličů, kteří by mu to neodpustili, ale zároveň  dal za pravdu opozici a  vyhrožuje, že kvůli neústavnosti  přijetí zákona  sám potáhne kvůli zákonu, kde  svým podpisem osvědčil, že  je, dle jeho názoru v souladu s ústavou, před Ústavní soud!!!!  Jestliže tak neučiní opozice!!!!!

Tohle  fakt nemá  chybu!!! Nejen  Harry  Jelínek, ale i vlk je kategorie  naprostý břídil!  Nikoho proti sobě nepoštve a  ať  ajatolláhové z Brna  rozhodnou jakkoliv,  vší moudrosti futrál vždycky  bude na  té správné straně. Když to ÚS posvětí, pak on to přece podepsal a žalovala a  chybně vyhodnotila to opozice!!!

Když  to naopak ÚS  shodí, jak by, vzhledem k precedenčním  nálezům  měl?  Tak je také na  té správné  straně. Protože  on  měl pochybnosti a  byl by to u ÚS zažaloval, kdyby  tak neučinilo ANO! Nikdo od něj nemůže  chtít  více!

Nemohu než konstatovat a  bez  prominutí  – geniální  vyčůranost!!!  Klobouk dolů!!!! I příslovečný Pilát Pontský je proti Pavlovi a jeho  kluzkému okolí jen  amatér  s nezaslouženou popularitou!

Nějaká  skutková podstata, oloupení  penzistů, protizákonnost  sněmovního jednání, to futrála nikdy nepálilo a nepálí. Jde mi jen o něj. O jeho popularitu. Pro futrála  představovala v  téhle loupeži problém   především jedna  věc – ANO se veřejně zavázalo,  že ústavní  žalobu  podá,  jestliže  zákon projde. A zkusme  si  vyfabulovat, že  by podepsal, ANO následně uspělo před Ústavním soudem! Okamžitě  by vypadal  jako hlupák, který z politických důvodů porušil prezidentskou přísahu a každý by mu to mohl celých 5 let mlátit  o hlavu podle libosti. A on to takovouhle  kličkou vykoumal!!!! Kam se hrabe Zeman!  S  tímhle futrálem nás  čeká spousta  budoucího povyražení!!! Až z toho půjde  hlava kolem!

Co dál?  Osobně  se  domnívám, že  zbývá jediné – aby  ho ANO vzalo za  slovo a nechalo ho to zažalovat.A  pak se k tomu připojit. Aby  totiž  hradní vyčůránci  nezinscenovali v Brně u  ÚS  jen frašku, kdy  zažalují, ale tak slabě, že  to brněnští ajatolláhové  smetou jedním vrzem!!!

Jeden můj odhad  se ovšem naplnil bezezbytku- totiž  že  všechno rozhodne  až Ústavní soud!!!! Tohle jsem trefil přesně.

Ptáte se jak rozhodne?

Netuším.  Ale kdybych si měl vsadit, pak momentálně spíše na  to,  že popře svoje  předchozí verdikty a  dá  na to svůj palec!

Proč si to myslím?

Z prostinkého důvodu –  skoro všem současným soudcům  končí co nevidět  funkční období. Netuším kolik z nich se znovu může  ucházet  o další periodu.

Rozsudek v téhle  kauze musí padnout velmi rychle. Protože  jinak by  vznikl obrovský finanční  problém!

Ústavní soudce navrhuje  prezident, schvaluje  senát, jak víte.  Pokud senát  neposvětí, futrál si klidně  ať navrhne  koho chce, stejně talár nedostane!  Takže  ti  dnešní, co chtějí sedět mezi ajatolláhy  i nadále,  mají jasno  – aby je senát s obrovskou převahou  vládních senátorů potvrdil, půjdou Obludáriu  v téhle loupeži na  ruku!

Vy, co jste  nešli  volit  do senátu a především v druhém kole,  už chápete, co jste  zavinili?

Ale  ten Pavel, to je  tedy  vykuk!

Pokud  vás  jako důchodce, či  důchodce zajímá o kolik vás  konkrétně  okradl Fiala, Obludárium a teď    i futrál měsíčně  nyní okradou,  pak  rád  posloužím!

Zde je  Tabulka valorizace důchodů.

Snadno to tam zjistíte. Prodělá  každá, kdo má  důchod teď  vyšší než  9 500 Kč. Což  je  skoro úplně  každý!!!!!!

Tohle  nám vládne! Hlavně  aby bylo na Ukrajinu, Ukrajince a nové tančíky, letadýlky, flintičky, raketky, dělíčka a  tak podobně!  Přes  to vlak nejede!  Nějakej  důchodce? Nezajímá! Stejně to jsou všechno darmožrouti!

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (21 votes, average: 4,33 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

15 Comments

 1. “On uspokojil obě strany” – no vždyť to tak nějak dělá celoživotně, ne? Je to Uspokojovač Stran.

 2. Zelenej STBák ze sebe udělal šaška nejvyšší kategorie. Pro hňupy : on něco schválí podepíše pod podmínkou, že někdo jinek u soudu nenapadne jeho rozhodnutí, případně on sám chce napadnout svoje rozhodnutí? Jako opravdu? Pane bože, to větší čučák, než jsem vůbec doufal!

 3. No jo no.Vladnout je jedna vec,a vsechno kritizovat je vec druha a lehčí.No a kdyz tu svobodu projevuje zneuzije nekdo at ten bordel je tam mezi lidma co nejvetsi,tak do toho může prát hlava nehlava a nějake dušicky nespokojené se pridají.A cil je splněn.

 4. Během těch pár dní, co je ve funkci, mě už stačil dvakrát zvednout ze židle… Poprvé když prohlásil, že si musí Česko vybrat, jesti chce patřit na západ nebo na východ, což plně ukazuje, že lampasák ke svému životu vždycky potřebuje nějakého toho nepřítele. A podruhé, když podepsal tu zlodějinu, a hned se jakože vyvinil tím, že to dá k Úst. soudu, přitom Shillerová s Havlíčkem už minimálně 2 týdny hlásí, kudy chodí, že tu novelu u Úst. soudu napadnou… To prostě nevymyslíš, s tímhle šaškem se tady nudit určitě nebudeme

  • S.A Vy uz jste si vybral jestli vychod nebo zapad?Pokud vychod,tak pozor at Vam neujede vlak.

   • Proč bych si měl něco vybírat, Česko je v centru Evropy a s tím nic nenaděláš, einsteine… Takže ani východ, ani západ, prostě se nesrat do cizích konfliktů a obchodovat s každým, kdo o to stojí. Tak jednoduché to je, einsteine

    • S.Tak Vasi rodice a prarodice byli zřejme jineho nazoru v roce 1939 kdyz se na nas vykašlali zapadni staty pri okupaci naseho statu.No a vidite ty zivotni paradoxy jejich potomků s podobnou situací k stejnemu utrpení sousedniho naroda kteremu je upiran narok na existenci.Ne Vam,ale jim.A prave proto ze ne Vam ale jim jste v pohodě.No ale nazor by jste změnil a pomoc celeho sveta by jste si narokoval,pokud by tanky dojeli az pred Vasi haciendu a velitel by rekl co delate v jeho baraku a proc mluvite cesky.Jó jo,Syty hladovemu nevěří.Na to nemusite byt einstain.To je obycejna statistika.

     • Hele synku, nevím co si mysleli moji rodiče v roce 1939 a už se jich na to nemohu zeptat, ale nebýt Sov. svazu a jeho vojáků, tak bych tu asi dnes nebyl ani já, ani ty. Jsem ročník 1959 a další okupaci, tentokrát vojsky Varšavské smlouvy, jsem zažil jako dítě. Je mi jasné, že ti o tom ve škole neřekli, ale vojska VS znamenala nejen Sov. svaz, ale kromě Rumunska všechny tehdejší tzv. komunistické země, a hlavně Ukrajinci, kteří to měli blíž než Rusové… Tak mě tady nepoučuj, protože jsi nic nezažil a na rozdíl ode mne nemáš co porovnávat, synku

     • S.Ale vazeny pane tady nikdo nezpochybnuje rozhodující ulohu Rude armady kdy hnala fašisty zotročenou Evropou kam se dalo.To byli ti praví hrdinove a za naše zivoty jim patří úcta a vděk.Ale to neznamena,ze budeme tolerovat jejich potomkum tu samou okupaci sousedniho naroda a zabijeni lidí.Mozna by dostali par facek za to vsechno co delají od svych dědů kteři byli spojenci s USA.Osvobodit od otroctvi z fašistů a chtit nas vzit do jejich otroctví neni zadné hrdinství Vazeny pane,takze se zbytecne jezite.

 5. Neskutočné, čo za strašné hlúposti sú niektorí dôchodcovia schopní vypotiť. Aká lúpež?! Vláda škrtnutím pera nejaké dôchodky ľuďom v minulosti dala a dnes škrtnutím vzala. Nikto nikomu nič neukradol, lebo nikto nič nemal. Vláda iba prerozdeľuje dôchodcom to, čo produktívnym ľudia aktuálne zoberie na daniach. Lúpež by to bola, keby si si to sám sporil na svojom súkromnom účte a ten by ti vláda znárodnila.

  • Vůbec tomu nerozumíš… Přece každý, kdo pracuje, tak než se stane důchodcem, tak ve svém produktivním věku odvádí daně, tzn. i ti současní důchodci. A ano, pokud chtěli změnit parametry valorizace, měli to udělat před tím, než ten nárok vznikl… Jenže byly volby a oni měli strach, proto se na to vysrali a do rozpočtu dali na důchody nulu, ano, NULU! A teď se mohou posrat, aby to stihli! Je to banda všivých neschopných zmetků!

   • Čistě technicky má kolega Papy pravdu. Vláda důchodcům “rozdává”. Ovšem je třeba dodat, že zcela nestydatě vláda okrádá “produktívnych ľudí”, které “oberie na daniach”. A nynější důchodci jsou (většinou) ti dříve okradení produktivní.

    • Ty jsi taky myslitel… Průběžný důchodový systém nazýváš okrádáním produktivních lidí? Problém není změna valorizačního mechanismu, ale způsob, jakým to udělali

     • Okrádáním produktivních lidí nazývám nejen důchodový systém. Někdo je holt myslitel, někdo spořádaný občan, který věří, že státní systém je výborný a jedině správný, jen ti politici to trochu kazí.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*