Proválečná koalice
Sdílet článek:

LIBOR ČÍHAL

Volby nevolby evropskounijní kasta opět vymanévrovala alternativní politiku. Pod vedením německého lidoveckého mutanta Webera frakce EPP tzv. evropského parlamentu spolu s pseudoliberály Renew a socialisty s největší pravděpodobností prosadí další mandát vakcínové miliardářky Leyenové, přestože dotyčné hrozí trestní stíhání. Unifikovaná zelená levice od lidovecké EPP až po socialisty bude týrat Evropu dalších pět let. Velmi problematická je německá stopa v evropské lidovecké frakci, němečtí CDU se neliší ani programem, ani rétorikou od nejagresívnějších levičáků, možná jsou víc útočnější v propagaci války než ostatní. Viktor Orbán před pár dny twittoval: “Výsledek evropských voleb je jednoznačný, pravicové strany ve volbách posílily, levice a liberálové ztratily, lidovci místo, aby naslouchali voličům, se opět paktují se socialisty a liberály a rozdělují si mezi sebou vedoucí posty v Unii.”

Ve čtvrtek řekl Orbán v rádiu Kossuth: “Manfred Weber je starým nepřítelem Maďarů a Leyenová je jeho služka.” Orbán připomněl, že v roce 2018 zahájil Weber proti Maďarsku proces pozastavení hlasovacího práva jako mstu za to, že Orbánova strana Fidesz vetovala jeho ambice na post předsedy Komise. “Weber opět bastlí koalici liberálů, socialistů a lidovců, má lví podíl na tom, že bruselská politika je krachující a omylná… Je to proválečná koalice, na jejíž platformě se shromáždili všichni, kteří chtějí vtáhnout Evropu do války. Otevřeně o tom hovoří.” Orbánova Fidesz byla součástí evropské lidovecké frakce, kterou opustila po Weberem zmanipulovaných obviněních o porušování demokratických principů maďarskou vládou.

Známý americký sociolog Rod Dreher píše na Europeanconservative že evropští lidovci EPP vytvořili hanebnou koalici s liberály a socialisty, aby marginalizovali konzervativce. Unijní vládnoucí kasta postavila sanitární kordon kolem konzervativních idejí. Holandský establishment to dělá s Wildersem, francouzské elity to dělaly desetiletí se stranou le Penové. Dnes se dovídáme, že unijní Komise připravuje disciplinární potrestání Francie za neplnění rozpočtových pravidel, které se otevře pokud le Penová vyhraje parlamentní volby, přitom řadu let Unie porušování pravidel beztrestně tolerovala. Komise pohrozila Francii, aby voliče odradila dát hlas le Penové. Unijní procedura předepisuje zemi, jak detailně jednat, může to trvat roky a zbavuje to místní vládu možnosti rozhodovat o rozpočtových záležitostech. Le Penová ještě nezačala vládnout a už ji unijní mocní přichystali tak hroznou past.

Dreher píše, že žádný podobný hanebný unijní manévr už nemůže maďarské konzervativce překvapit. Předchozí polská vláda čelila podobným hanebnostem, k euroliberálovi Tuskovi unijní tolerance nezná hranic. Bruselská nevolená byrokratická moc vynuluje vůli evropského voliče. Unijní taktika očividně dobře funguje, vůdkyně pravicové frakce ECR v evropském parlamentu Meloni se pokusila vlichotit unijnímu establishmentu tím, že Orbánovi zablokovala přístup do frakce.

Vyhlídky evropské pravice v Unii jsou chmurné, unijní kasta ji opět vymanévrovala na periferii. Konzervativci se mohou utěšovat vyhlídkou, že francouzský volič rozdá tentokrát karty jiným způsobem a bruselští byrokraté budou nuceni svůj postoj přehodnotit. Jak dlouho budou ještě diktovat nekontrolovatelné unijní instituce i údajně apolitická Evropská centrální banka? Jednoduché, jak dlouho jim to bude volič tolerovat. Prozatím bude pokračovat stále stejné: víc imigrantů, víc unijní centrální moci na úkor národních suverenit, víc genderové perverze atd. Dreher píše, že si mu stěžoval jeden rumunský konzervativec, všichni jeho sousedé nenávidí levicovou liberální politiku vlády, ale strach, aby neohrozili svůj materiální blahobyt, je umlčí.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (9 votes, average: 4,78 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*