Případ Ševčík
Sdílet článek:

FB

Rektor Vysoké školy ekonomické v Praze Petr Dvořák vyzval děkana Národohospodářské fakulty Vysoké školy ekonomické Miroslava Ševčíka k rezignaci. Učinil tak v souvislosti se sobotní demonstrací na Václavském náměstí a pohybem Ševčíka tamtéž. V sobotu a ve volném čase. Ševčík podle Dvořáka dlouhodobě poškozuje dobré jméno a zájmy školy. Dvořák míní, že by bylo nejlepší, aby Ševčíka odvolal adakemický senát fakulty, je ale připraven ho odvolat sám. Jako vážně?

Víte, co se píše v oficiálních dokumentech Evropské unie o akademických svobodách? Že jejich „hlavními složkami“ jsou „svobody myšlení, přesvědčení, projevu, sdružování, cestování a výuky – přispívají k vytváření prostoru, v němž může každá otevřená a stabilní pluralitní společnost svobodně přemýšlet, klást otázky, vytvářet, přijímat a šířit znalosti“. Znovu: svobody myšlení, přesvědčení, projevu a sdružování.

S Miroslavem Ševčíkem se trochu známe. Je hodně svůj. Jakože v mnoha ohledech hodně. S jeho postoji někdy souhlasím, někdy nesouhlasím. Mně osobně docela vadí jím užívaná forma, která je na mě hodně ostrá a někdy i kontraproduktivní, když komentuje společenské dění a politiku. Ani omylem to však na vteřinu neznamená, že bych ho kvůli tomu upálil na hranici akademické půdy. Nikdy bych nevyhodil ani ty progresivisticky levicové, kteří vnucují jejich pohled na svět studentům a indoktrinují je jimi zastávanými idejemi. Obě strany mají mít na vysokých školách své zastoupení.

„Nesouhlasím s tím, co říkáte, ale až do smrti budu hájit Vaše právo to říkat.“ Ať už tohle řekl v historii kdokoliv, dnes je potřeba to oprášit a připomenout. Doba vyhazování z práce kvůli účastem na demonstracích tu už byla a já necinkal v listopadu 1989 klíčemi proto, aby byla znovu zavedena.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (21 votes, average: 4,90 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

2 Comments

  1. Případ docenta Ševčíka je důkazem nástupu progresivistické (a v našich poměrech i rusofobní) totality. Totality arogantních a agresivních polointeligentů. Braňme se této totalitě, dokud je to možné, alespoň tím, že hlas každého z nás bude slyšet!

  2. T.Pan ucitel národů by mel zbalit batoh a ukázat svetu,ze se uziví i jinak.Nejak mu chybí odvaha.Asi ji ztratil pri strkaní se stražci muzea kdyz šel nahodou kolem a nemůže ji najit.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*