Sněm ODS žádné změny nepřinesl a jen potvrdil pokračování driftu doleva a k progresivismu
Sdílet článek:

VLASTIMIL VESELÝ

Sněm ODS žádné změny nepřinesl a jen potvrdil pokračování driftu doleva a k progresivismu, už daleko od původních principů a hodnot.


Logicky ani přinést nemohl. Ti, kterým současné sbližování s Topkou a Piráty vyhovuje a těší se výhodám od vedení, mají argument, že předseda strany ve funkci premiéra se nemění, i kdyby oblíbenost vlády mlátila o zem. A ti, kterým nevyhovuje a vidí, že ODS může čekat podobný osud jako progresivistickou ČSSD, si nebudou před volbami špinit ruce a riskovat svou kůži ve vedení.

Ostatně podívejme se na ambice několika posledních konzervativců, kteří jim tam zůstali. Jan Skopeček chce kandidovat na hejtmana. Marek Benda by rád na Ústavní soud a Alexander Vondra obhajuje křeslo europoslance. Od těch tedy vnitrostranické změny čekat nelze. Zbývá tak Jan Zahradil (toho času už jen řadový člen) a ministr Pavel Blažek.

Nic lépe nevypovídá o současném stavu ODS, než volba neomarxistky Evy Decroix do předsednictva. Jak ji označil komentátor Kolář, je něco mezi pravicovější Pirátkou a levicovější Topkařkou. A nebo jako Marek Stoniš – Danuše Nerudová ODS. Spolu s premiérem, Janou Černochovou a pár dalšími bude v každé druhé větě bojovat s populisty a extrémisty a babicovsky to přisolovat ve stylu když nemáš program, hoď tam Rusa. Saša Vondra z ní bude mít v předsednictvu asi radost.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (16 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*