(Ne)katolíku Fialo, buď chlap a aspoň se víry zřekni veřejně. Nebo se obrať
Sdílet článek:
Původně jsem malinko uvažoval o tom, že tento text nazvu resp. z něj učiním otevřený dopis Petru Fialovi. Ale nakonec bude lepší jej tak nenazvat, byť je opravdu stínovému premiérovi Ukrajiny věnován.

Proč „stínovému premiérovi Ukrajiny“? To je narážka na výrok zakladatele Energetického regulačního úřadu Ivana Noveského, který před pár měsíci prohlásil pro mne již legendární větu: „Závidím maďarům jejich Orbána a závidím ukrajincům jejich Fialu“.

Tedy, premiére Petře Fialo. Jsi údajně katolík a i dominikán Jan Rajlich na nejmenovaném místě na facebooku napsal: „A ještě bych Vám v Brně doporučil si skočit k Františka u na mši. Tam můžete našeho premiéra potkat. “
Inu, já až z Ostravy do Brna “do Františka”, jen proto, abych se tam na tebe podíval, určitě jezdit nebudu, nicméně kdo chce, ať j(e)de. Ale když jsi údajně katolík, tak bych ti rád připomněl jeden biblický verš od apoštola Pavla, který bys jako katolík určitě mohl znát:

Kdo se nestará o své blízké, a zvláště o vlastní rodinu, zapřel víru a je horší než nevěřící. (1 Timoteovi, 5:8)

Nechystám se ti vytknout, že se nestaráš o vlastní rodinu ve smyslu své ženy a dětí; o ty se nejspíš staráš. Ale když ten výrok analogicky vztáhneme na tebe jako na premiéra, pak tvoje „rodina“ jsou občané státu, v jehož čele stojíš. A tvou povinností je starat se o ně – starat se ve smyslu mít na srdci a zřeteli na prvním místě jejich dobro, blaho a prosperitu a činit kroky, které k nim povedou (jak to učinil např. nekatolík Orbán, který svému lidu – své „politické rodině“ – zajistil plyn z Ruska) . A v tomto analogickém smyslu nelze říct jinak, než že jsi zapřel víru a jsi tudíž horší, než nevěřící. Nevšiml jsem si totiž, že by jsi oficiálně podal demisi, zřekl se českého občanství a požádal o ukrajinské a stal ses ukrajinským premiérem (i když těžko říct, jestli by tě k tomu Zelenský pustil).

Katolíkem tě, Fialo, ještě jaksi nutně nečiní skutečnost, že chodíš pravidelně „k Františkovi“ na mši. Stejně jako něco podobného nečiní katoličkou Markétu Pekarovou Aspenovou Adamovou, škůdkyni non plus ultra, která „byť je katolička, podporuje stejnopohlavní manželství“. A pokud i přesto „chození do kostela“ vaše – tvoje i Markétino – „katolictví“ zakládá, pak je nutno z vašeho veřejného působení konstatovat, že jak ty, tak ona, jste katolíci extrémně špatní a církvi, kterou reprezentujete, působíte jakožto veřejně známé a mocí disponující osoby neskutečné škody.

Nicméně tento blog není o Markétě a tak budu dále hovořit jen k tobě. Takže, premiére Petře Fialo, žádám tě o to, abys ukázal, že jsi chlap a udělal jednu z věcí. Buď se jako ten, který svým jednáním vůči své politické rodině zapřel víru a je tudíž horší, než nevěřící, této víry veřejně zřekni. Službu katolické církvi tak uděláš aspoň tím, že jí v tom okamžiku přestaneš škodit. A nebo – a to je ta lepší varianta – lituj, čiň pokání a obrať se. Což by v politickém smyslu znamenalo, že okamžitě přestaneš ignorovat svůj lid a jeho potřeby, zajistíš pro něj a především český průmysl plyn z Ruska (protože odnikud jinud jej v dohledné době stejně nevezmeš, i kdybys jej stokrát nazýval třeba německý), ihned odvoláš své tvrzení, že jsme jako ČR ve válce, a přestaneš dodávat na Ukrajinu zbraně (pokud jsi je tam teda už neodeslal všechny, mne už tyhle věci moc nebaví sledovat), ihned začneš skutečně řešit situaci okolo ČEZu, prakticky odmítneš green deal, z fleku odvoláš schvalovatelku terorismu Černochovou a další vládní ultraškůdce typu Markéty, odstřihneš naši zemi od vlivu USA a z americké kolonie z ní opět začneš dělat suverénní stát, a započneš proces vystoupení z Evropské satanie, teda unie. No a pokud nic z toho neuděláš, tak alespoň ihned podáš demisi, zmizíš na Ukrajinu a budeš premiérovat tam.

Díky předem, že ukážeš, že chlap jsi. Děkuji nejen za sebe, ale i za ty desetitisíce (kéž by statisíce), které ti totéž přijdou sdělit následující sobotu – jistě víš kam. Ostatně, nedůvěřuje ti 78% českého obyvatelstva a okupuješ i poslední příčky mezinárodních žebříčků.

P.S. jo a kdyby náhodou: nevymlouvej se prosím na Babiše. To je sice taky gauner, ale co jsi dělal během jeho vlády ty jako opoziční poslanec? Se svými kumpány mu pomohl schválit pandemický zákon. Takže ten nezapomeň zrušit taky.

Jakub Moravčík

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (16 votes, average: 4,50 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*