Cenu za vítěze pokusu o zničení vlastní ekonomiky začínáme s přehledem vyhrávat
Sdílet článek:

Říká se, že nejhorší je aktivní blbec. Jak moc tuto roli začínáme naplňovat, posuďte sami.

Cenu za vítěze pokusu o zničení vlastní ekonomiky začínáme s přehledem vyhrávat. Spolu s cenou lezení do zadku těm, kdo už o to ani nestojí. Komu se chce ta ODS pořád zoufale zavděčit mi opravdu není jasné. Co si myslí, že získá? Nesmrtelnost?

Jsme jeden z nejzávislejších států na ruském plynu. Nemáme v podstatě jiný plynovod, kterým sem plyn odjinud dostat. Ingolstadt nepočítám, tam jsme na úplném ocase a když se okolní soudruzi rozhodnou, nepřiteče sem ani kapka. Podle hesla bližší košile než kabát, na nás úplně klidně udělají dlouhý nos.

Moře taky nemáme, tak se sice můžeme bít v prsa, jak budeme mít třikrát dražší americký plyn, ale my ho mít nebudeme, protože ho jaksi nemáme jak mít. Rozhodně ne v množství více než naprosto nedostatečném. A i kdyby se sem nakrásně nějak dostat měl, tak proč by se měl dostávat zrovna sem, když už teď je jasné, že kapacita terminálů v přístavech nestačí nahradit ruský plyn ani těm, kteří ty terminály a přístavy mají. Opět tu zcela jistě zafunguje výše zmíněné pravidlo.

Mají to tak všichni kromě nás. My jsme z pohledu sankcí a poškození ruské ekonomiky zcela nevýznamní hráči. Zato jsme nejlepší v agilnosti, servilnosti, pitomosti a schopnosti poškodit sebe sama. ODS najela na cestu sebemrskačství doufajíc, že jí to přinese evropské či americké politické body. Na ty české zcela otevřeně kašle, tam jsou čeští lidé na čtyři roky u ledu. Nepřinese.

Poklonkujíci idioty, kteří mohou být ve finále ještě i přemírou aktivity nebezpeční, nemá rád nikdo.

 

Jana Marková

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

3 Comments

  1. Fór, “Jsi blbej jako Čech ” začíná jít v platnost, takže to nebude fór, ale skutečnost jež se začala naplňovat hned po hadráku.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*