Znásilnění jako odkaz Rudé armády
Sdílet článek:
To, co páchá ruská armáda na Ukrajině, se v kontextu demokratického zřízení považuje za genocidu a útlak civilistů. Z pohledu Rusů to je, ale přirozený vývoj situace.

“Slavný” ruský spisovatel a novinář Ilja Grigorjevič Erenburg (proslul mimo jiné větou: Zabíjejte Němce! Pokud nezabiješ Němce, Němec zabije tebe.“) doslova vyzýval ve svých článcích k násilí na všech Němcích, jako akt odplaty za útok na matičku Rus. Jeho články doslova legalizovali násilí na civilistech. Ruští vojáci se “činili”. Jen v Německu bylo podle odhadů znásilněno přes 3 milióny žen. Ke stejným zvěrstvům docházelo i u nás i v jiných osvobozených zemích. Kam vkročila noha ruského vojáka, tak se zabíjelo, drancovalo a znásilňovalo. Co na to Stalin? Liknavě se tomu smál s tím, že jeho vojáci si to zaslouží. Jak je vidět, historie se nemění a ruský voják si to “zaslouží.”

Ruské pojetí “denacifikace” Ukrajiny je přesně tím, co jsme viděli za Druhé světové války. Ruská propaganda bude vždy tvrdit, že přišla pomáhat, ale v praxi její tažení spíše evokuje vpád tatarských hord do Evropy. Ruská tradice nebo snaha o pokoření obyvatel?

Jsou tací, co takové jednání přisuzuji jako zkrat. Voják daleko od domova, chybí mu rodina, žena a….H*vno! To co dělá ruská armáda je její přirozená reakce na okupaci a výsledek práce ruské propagandy. Jak vykresluje Putin Ukrajinu?? Fašisti, narkomani, podlidi. Pusťte si rozhovory Rusů doma, co si myslí, o Ukrajincích. Slušným lidem se bude chtít zvracet. Ruská armáda dle svého jedná naprosto v právu. S podlidmi si přeci smíte dělat, co chcete…

Výsledkem Putinovské propagandy jsou stovky ne-li tisíce zabitých, okradených a znásilněných lidí. Podívejte, pokud voják ukradne jídlo, alkohol, cigarety, oblečení….pořád se to dá omluvit, ale o víkendu zveřejněné záběry z běloruských pošt ukázali, že Rusové berou vše. Od mobilů až po pračky a skútry. Opravdu jako kdyby přijeli nakupovat. Oni neřeší, že loupí. Přirozená věc. Proč bych si to nevzal. Oloupit nepřítele je normální a není to krádež, je to konfiskace.

Utrpení Ukrajiny je strašné a nepředstavitelné. Bojím se, že bude horší. Včera bylo Rusko vyloučeno z Rady pro lidská práva a….Pro Putina rozbuška rozpoutat ten nejhorší teror, co tu kdy byl. Nejsou přece v OSN, proč by měli dodržovat její kvóty?? Když jsme u samotné OSN, tak mě zaráží, že se doposud nepostarala o bezpečnost Ukrajinských civilistů. Křivdy se nezapomínají. Jsme svědky masové genocidy, která se vymyká kontrole.

Závěrem??? Často se tu řeší, že ukrajinští vojáci popravují ruské vojáky. Ano, voják má být chráněn Ženevskou konvencí o zajatcích, ale vžijte se do jejich role. Dokázali byste jednat mile s lidmi a o kterých víte, že se chovají jako zvířata??? Jak by jste jednali vy?? Zapomenuli a chovali se jako lidské bytosti a nebo použili staré: Oko za oko zub za zub??

Válka je peklo, a peklo je nemožnost rozumu. Snad nás za nečinnost jednou budoucí generace neodsoudí. Ve válce vždy trpí nejvíce civilní obyvatelstvo, tak to bohužel vždy bylo. Máme jen dvě možnosti jak se zachovat. Buď budeme dělat, že se nic neděje značka: Ukrajina je daleko a nebo sebereme veškeré úsilí a všemi prostředky ji pomůžeme. Díky bohu, děláme to druhé, ale: Stačí to???

SM

 

 

 

 

 

 

Autor: Michal Sabó

Zdroj: https://sabo.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=785981

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (7 votes, average: 2,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

6 Comments

 1. Pane Sabó ,jste evidentně perfektně informován o tom co,kdy,kde a jak činí ruští vojáci na Ukrajině.( patrně osobní účast?). Mohl byste mi prosím objasnit jednu otázku která mi vrtá hlavou. PROČ ti hnusní,genocidní a vraždící ruská monstra dodávají Ukrajině stále plyn i ropu? Pokud by tyto dodávky zarazili dosáhli by mnohem více obětí bez jediného výstřelu. Jde jim přeci o co největší oběti civilistů viďte? Jakpak si tento rozpor vysvětlujete Vy,geniální znalec ruské paduše? Děkuji Vám za odpověď. Červený Jiří

 2. Fascinuje ma, ako sa autor zavzdušnuje nad tým, že ruská propaganda vykresluje ukrajincov ako podlidi, s ktorymi mozunrobiť čo chcú. Má amnéziu? Zabudol, čo media u nas posledný rok predvádzali na adresu neočkovaných?!

 3. Pokud si autor nechce lhát do kapsy, musí i z mainstreamových médií vědět, že na Ukrajině kradou i ukrajinští vojáci. Co se týče znásilňování, nějak nemohu ve sdělovaích prostředcích dohledat důkazy. Auor článku je má? Prokázané zabíjení ruských zajatců nevadí, neprokázaná “zvěrstva” ruských vojáků vadí. Je zřejmé, že autorovi článku nejde o objektivní hodocení, ale jen o výlev svého “spravedlivého” hněvu.

 4. Podle mého osobního názoru na Ukrajině jedna strana druhé nic nedaruje. Celá věc je trochu příliš složitá na to, aby se to vysvětlilo tím, jak nám Západ v msm předkládá a používá škatulkování. Zvěrstva a válečné zločiny páchají obě strany, to z nich nedělá ani jednoho o nic lepšího. Jednostranné zpravodajství na Západě i v Rusku lze vnímat jako propagandu, což je ve válce úplně normální.
  Samozřejmě, že Rusko napadlo Ukrajinu , ale ještě v předstihu předtím udělali vše pro to, aby tomuto kroku nejdříve zabránili, dalo by se také říci, že pak už nakonec nechali Ukrajince narazit do nože s očima dokořán, aby prosadili nakonec svou vlastní geopolitickou agendu. To se podařilo v uvozovkách, ale jen díky protagonistům Bidenovi a Selinskému. Jsem si 100% jistá, že kdyby byl Donald Trump prezidentem USA, k této válce by fakticky nedošlo. A také jsem přesvědčená , že celá věc byla připravena s velkým předstihem a že základní kámen toho položily již volební podvody v Americe. V tomto oboru politiky totiž neexistují náhody…A od toho loutka na Ukrajině pak začala pomalu a postupně tančit jak se píská z USA.

 5. Německo přestává vydávat SPZ s písmenem “Z”
  Úřad pro registraci automobilů v německém okrese Herford (Severní Porýní-Vestfálsko) se rozhodl přestat vydávat čísla vozů obsahující písmeno „Z“, které se stalo symbolem podpory ruské speciální operace na Ukrajině.
  Je třeba poznamenat, že rozhodnutí ovlivní čísla automobilů, která obsahují samostatné písmeno „Z“: mluvíme o označení „HF-Z“ (HF je kód automobilu Herford). Čísla obsahující kombinace s písmenem “Z” budou i nadále vydávána.
  Je třeba zdůraznit, že poznávací značky obsahující kombinace písmen, která jsou spojena s německým nacismem (jako „SS“ a „KZ“), jsou v Německu zakázány.
  zdroj citace

  https://myslenkyocemkoli.blogspot.com/2022/04/co-se-deje-na-ukrajine-44.html#more

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*