Udá Ursula von der Leyenová sama sebe jako dezinformátorku?
Sdílet článek:

MAREK PAVKA

K nejdůležitějším úkolům dneška patří podle Ursuly von der Leyenové boj s dezinformacemi, jak nám prozradila na Mezinárodním ekonomickém fóru v Davosu. Měl bych tedy pro ni podnět. Německá CDU totiž před volbami do Evropského parlamentu, které se konaly v květnu 2019, ve svém předvolebním programu neměla ani zmínku o tzv. Evropském zeleném údělu (obecně známém jako Green Deal). Ursula von der Leyenová je členkou právě této strany, od roku 2010 do července 2019 byla její zastupující předsedkyní a v létě 2019 ji Evropský parlament ji zvolil předsedkyní Evropské komise. Už v prosinci 2019 jí vedená Evropská komise vyhlásila Evropský zelený úděl, který dokonce označila za jednu ze svých šesti priorit.

Jinými slovy, voliči byli v evropských volbách dezinformováni a strana, v jejímž vedení Ursula von der Leyenová před těmito volbami byla, se ke Green Dealu prolhala. Ale co také čekat jiného od křesťanských demokratů? Co čekat od ženy, která chce po obyvatelích Evropy, aby se z ekologických důvodů uskrovnili, zatímco sama cestuje mezi Vídní a Bratislavou, tedy celých 47 kilometrů, soukromým letadlem? 

Předpokládám tedy, že se kvůli tomu u nás začnou tvořit fronty před POL-POTovými udavačskými budkami (celá léta jsem si nedokázal představit, co se stane architektonickým symbolem polistopadové éry v Česku – díky ministerstvu vnitra už to vím), v nichž budou občané čekat, aby tuto do nebe volající dezinformaci mohli nahlásit. A předpokládám, že Ursula von der Leyenová půjde příkladem.

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (23 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

9 Comments

 1. Jo, když se do funkce dostaneš a teprve po té obdržíš noty a scénář, tak máš nejméně 2 možnosti.
  a) Buď jseš natolik morálně pevnou osobností, že se zhroutíš z představy popření sebe sama. Pak s novou funkcí sekneš a odejdeš se vztyčenou hlavou.
  b) Nebo si uvědomíš, co všechno bys mohl ztratit a jako profiherec metody Stanislavského jdeš vstříc novým výzvám. Co jsi včera hlásal jako bílé, tak je najednou černé, co bylo svaté dnes zatratíš a popřeš. Beránek se ve vlka proměnil!!

  Ale jak všichni víme, na post předsedy EK není vybírán nikdo pevný, schopný a morálně silný, ale výhradně lidé slabí, ovladatelní s nejedním škraloupem, aby mohli být svými loutkovodiči korumpováni a vydíráni. Viz opilec a finanční odkloňovač JUNCKER, dnes veleúspěšná ministrině obrany SRN, co znebojeschopnila Bundeswehr Layenová.

 2. Aaa tady zase zafoukalo z východu.Možná by pánové mohli pro změnu popsat ten krásný život obyvatel jejich obdivovaného vůdce,ať to není pořád tak jednotvárné.Tak snad se dočkáme.Ze je všechno špatně v EU už víme.

  • Zafoukalo to leda tak na tebe a musel to být pěkný fičák, hotové tornádo… Ale co jiného čekat od békající ovce a nesvéprávné loutky, která si život bez nějakého obdivovaného vůdce ani nepřipouští a na EU myslí už v okamžiku, kdy ráno vyleze z postele

  • Jinými slovy, Pešku: my zde v KoZe nemáme blbce. Ani jediného, všichni jsou už v Mexiku….tedy pardon, v Rusku.
   Varianta dvě – Uršule sice grýndýl neslibovala, ale myslela si to! Podle vzoru “řek jsem pět a myslel jsem deset”.

 3. S.m.Tak jste nám to pěkně vysvětlili že je v EU všechno špatně.Tak ještě to běžte vysvětlit Turecku,které buší na vrata EU gryndyl negryndyl už 20let.Oni na Vás dají.Vy máte ty správné zdroje informací.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*