
SYRZDARMA
Německý ústavní soud se obává, zda jeho opatření na ochranu demokracie nezacházejí již příliš daleko. No, nezacházejí. Das ist Deutschland, ja?
Zaručené dezinformace z nejdůvěryhodnějšího média bez veřejné podpory.
Ústavní soud Německé republiky posílá pečlivě formulovaný dotaz opatřený pečetí s orlicí:
„Meine liebe rádio,
je možné ochránit demokracii před nástupem fašismu tím, že zavedeme fašismus?”
Rádio Jerevan:
„Liebe soude, ještě donedávna by to bylo naprosto vyloučené, ale Německo je celkem známé jako průkopník relativně inovativních a radikálních cest. Takže ‚warum nicht‘ a nechť Pán Bůh nedá zahynouti nám ni budoucím.”
Americké New York Times se zvědavě ptají:
„Dear radio,
je pravda, že se zastavilo propouštění na americkém ministerstvu školství?”
Rádio Jerevan:
„Drahé Timesy, ano, je to tak. Odbor správy ministerstva dostal za úkol připravit plán na redukci stavů o 55 %. Bohužel se do dnešního dne nikomu nepodařilo spočítat, kolik lidí by to vlastně mělo být, byť si údajně vyzkoušeli i trojčlenku.”
Pozn. rádia: Trojčlenka se liší od trojky poměrně podstatným způsobem.
Tak i slovutný Washington Post posílá email s prosbou:
„Dear radio,
proti čemu protestují lidé v amerických městech?”
Rádio Jerevan:
„Drahý Poste, lidé protestují proti tomu, že vláda chce ukončit nesmyslné plýtvání federálních úřadů. Přijde jim to nespravedlivé, když je lidé tak dlouho živili.”
Environmentální komise výboru Nobelovy ceny hledá tipy:
„Milé rádio,
jakého největšího ekologického pokroku dosáhly organizace na ochranu životního prostředí?”
Rádio Jerevan:
„Milý výbore, k velkému technologickému skoku došlo v uplynulých týdnech v USA. Ekologičtí aktivisté benzínem zapalují elektrická auta. Sami říkají, že jim to přijde opravdu ‘cool’.”
Z budoucnosti volá historička zabývající se rozpadem civilizací ve 21. století:
„Milé rádio,
jaké je největší mystérium vašeho století?”
Rádio Jerevan:
„Milá hysteričko, záhad se v 21. století objevilo hodně. Velkou pozornost si získal fakt, že se malé dítě nemůže na oslavě vydávat za černocha, ale dospělý muž se může kdekoli vydávat za ženu. Ještě větší záhadou bylo, že když někdo řekl, že to je urážka žen, dostal za uši a lidé to tolerovali a feministické organizace statečně mlčely.”
Analytik strategického útvaru senátního Výboru pro zvyšování poplatků a daní a jejich kamufláž připravuje zprávu pro jednání:
„Milé rádio,
proč je důležité, aby lidé sledovali zprávy v televizi?”
Rádio Jerevan:
„Milý analytiku, protože je to jedinečná možnost studovat, jak funguje psychologická manipulace na širokou veřejnost.”
Borec na konec
Borkyní na konec je demokratická poslankyně Rosa DeLauro, která v americkém Kongresu obhajovala dobrou práci ministra dopravy:
„Opatření nastartuje boj proti genderové nerovnosti v oblasti nárazového testování aut. Ministr poskytne financování, které urychlí používání ženských figurín při crash testech nových aut.”
Upozornění kontrolorům:
Najděte alespoň jeden rozdíl mezi prohlášením Rosy DeLauro a libovolnou odpovědí rádia Jerevan. Pokud jej najdete, bude rádio Jerevan dobrovolně strategicky komunikovat dle zadaných not po dobou jednoho týdne. Pokud ne, rozpusťte se v toku dějin.
Buďte první kdo přidá komentář