Jak se baví internet: Babiš poslancem
Sdílet článek:

Lubomír Štrougal pocházel z Jižních Čech a rád se tam vracel. Jednou tam vzal i Gustava Husáka. Když projížděli v sobotu ráno Táborem, před masnou stála dlouhá fronta. Husák se otázal Štrougala, na co tam lidé tu frontu stojí? “Na maso”, odpověděl Štrougal. “My nemáme maso?”, podivil se Husák. “My máme, ale oni nemají”, odpověděl s klidem Štrougal.

Z rozhovoru dvou blondýnek:
– “Můj nový frajer je veterinář.”
– “To jako že bojoval v nějaké válce?!”
– “Ty jsi blbka. To znamená, že nejí maso!”

Muž se ženou prochází obchodním centrem a zastaví je děvče u prezentačního pultíku:
“Dobrý den, máte myčku na nádobí?”
“Ano, mám … “
“Toto jsou nové tablety do myčky, nechcete si koupit jedno balení?”
A muž na to:
“Olgo, pojď sem, budeš to žrát ??

Opilec nabourá do auta se dvěma homosexuály.”Ríško, zavolej policii, pán nám naboural autíčko.””Pánové, nešlo by to bez té policie? Dám vám tisícovku každýmu, víte, mám trochu upito..””Ríšánku, zavolej policii, pán nám naboural autíčko a ještě bumbal!””Pánové, dám vám deset tisíc každému! Před týdnem mi sebrali řidičák.””Ríšulo, zavolej policii, pán nám naboural autíčko, bumbal a ještě nemá průkazečku!””Tak víte co, vy buzeranti? Polibte mi oba prdel!””Ríšulko, nikam nevolej, páníček začíná vyjednávat!”

Klement Gottwald se stane prezidentem a rozhodne se, že pozve svou starou maminku na hrad. Pošle pro ni letadlo. Stará žena vystoupí z letadla, Klement na ní čeká na Ruzyni:
“Synáčku, hezké letadlo jsi mi poslal.”
“To je moje letadlo, maminko.”
Nastoupí do auta a jedou na hrad.
“Hezké auto pro nás poslali.”
“To je moje auto, maminko.”
Přijedou na hrad a Klema: “Podívejte maminko kde bydlím.”
Stará paní se nakloní ke Klementovi a zašeptá: “Tak dej pozor, aby to ti komunisti nesebrali.”

Ve středu 8. února probíhalo jednání předsednictva ANO, kde Babiš všem spolustraníkům vysvětlil, jak to bude a ať se podle toho zařídí, a zbytek mu tleskal ve stoje a Alena Schillerová po něm hodila kalhotky. Spekulovalo se, že Andrej Babiš po jednání předsednictva oznámí, že se vzdává poslaneckého mandátu. Přeci jenom být pouze poslancem je pod jeho úroveň, a navíc do Poslanecké sněmovny nikdy nechodil a raději roztáčel své kampaně, takže to jeho poslancování je beztak úplně zbytečné.

Spekulace se nepotvrdily. Andrej Babiš zůstane poslancem. Dokonce hodlá do Poslanecké sněmovny chodit a po deseti letech v Poslanecké sněmovně konečně pochopil, jak sněmovna funguje.

„Já tam teď nedávno byl. Po dlouhé době. Bedlivě jsem to tam sledoval a pak se hodně vyptával přítomných poslanců a myslím, že jsem na to přišel. Už vím, jak funguje sněmovna. Chodí se tam hlasovat o různých věcech, jako jsou zákony a podobně, a hlavně jsem pochopil, že tam člověk musí být, když se kliká. Když klikám, znamená to, že hlasuju. To jsem nevěděl. Já jsem vždycky myslel, že se hlasuje tak, že napíšu na Facebook nebo na Twitter, jak se k tomu stavím, a ono se to podle toho zařídí.

Když teď vím, jak to dělat, tak tam budu chodit,“ usmíval se Andrej Babiš na tiskové konferenci bezprostředně poté, co předsednictvo ANO dojednalo.„Pan Babiš je velmi zvídavý a učenlivý. My jsme věděli, že dříve nebo později pochopí, jak funguje sněmovna. Je to rozený vůdce a hlavně pořádný chlap,“ pochválila Andreje Babiše Alena Schillerová, která si při tom třela rozkrok o řečnický pultík. Zřejmě ji rozdováděla představa, jak Andrej Babiš ve sněmovně zuřivě kliká.

Stále ještě v dobrém rozmaru Babiš potvrdil, že se nenápadně stáhne do pozadí a z jeho pozadí naopak do popředí vylezou Karel Havlíček a Alena Schillerová.

„Alenka bude tváří ANO. Je to nejhezčí, co ANO může nabídnout. A Karel bude zase stínový premiér. Já zůstávám stínový prezident a my si tady vytvoříme takovou stínovou republiku, které budeme vládnout,“ těší se Babiš na své stínové prezidentování ve stínové republice. Posléze se Andrej Babiš na chvíli zasnil při představě, jak je prezidentem, byť jen stínovým, pročež se rozlítostnil a začal to být opět starý dobrý Babiš.

„To vy média jste všechno překroutili. Já vedl pozitivní kampaň a vy jste z toho udělali negativní kampaň,“ začal Andrej Babiš obviňovat z ničeho nic média, což v kontextu jeho dosavadního projevu nedávalo žádný smysl. Ostatně jako většina projevů Andreje Babiše.

A pár tweetů od Dojnice:

  • Ta historka s hradním pártystanem je fakt neuvěřitelná. Já myslím, že Mynář si ještě 8. března odveze nesnědený obědy z hradní jídelny do penzionu, nechá si proplatit paragon za chlast rozepsanej na tatranky a vyšroubuje pár žárovek na záchodě.
  • Politický úspěch Andreje Babiše spočívá v tom, že si ze svých voličů dělá soustavně blázny a oni ho za to opakovaně volí.
  • Existuje řada dosud nepopsaných přírodních zákonitostí, jako třeba když paní, která dojde do čekárny k doktorovi vteřinu před váma, je pak vevnitř půl hodiny.
  • Kritika sice nenechala na Docentovi nit suchou, ale mě se to docela líbilo, i když asi všichni tušíme, že takhle by žádnou vraždu nevyšetřili ani omylem. A teď mě omluvte, za chvíli se jdu dívat, jak se vraždí a vyšetřuje v Českých Budějovicích, páč to se mi taky celkem líbí.
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (4 votes, average: 4,25 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*