180° Petra Fialy aneb “jen idiot nemění svůj názor”
Sdílet článek:
Jedno se našemu premiérovi na čtvrt úvazku upřít nedá. Dosáhli jsme dalšího prvenství v Evropě! V nárůstu ceny elektřiny, kterou umíme vyrobit snad nejlevněji, jsme obsadili suverénně první příčku! Sláva a vděk našemu premiérovi!

V platech jsme sice někde jinde, ale to nevadí. Máme specifické podmínky a nelze vše poměřovat pouze penězi. Nakonec, my, ti méně důležití, se uskromníme a elitám přidáme, takže se ten průměr, sice malinko, ale přecejen posune nahoru!

Jeho dalším, veleúspěšným počinem je to, že svou politikou umožnil nárok na pobírání sociálních dávek co největšímu množství občanů této republiky. Zároveň jim také smysluplně vysvětlil, že se nemají za co stydět a dodal jim tak, před Vánoci, patřičné sebevědomí. Díky zprávám některých ekonomů věřím, že se to v brzké době ještě patřičně vylepší. Nezbývá, než mu za tyto výrazné úspěchy upřímně poděkovat a hlavně VĚŘIT!

Ale to vlastně ani není tématem tohoto dnešního blogu. Nicméně jsem nechtěl, aby ve víru následujících událostí, tyto dva veleúspěšné počiny našeho blyštivého pana premiéra a jeho vysoce odborné vlády, někam zapadly.

Nelze se tedy divit, že závist nepřátel naší země, Putinových přisluhovačů a nakonec i Putina samotného, tyto nepřehlédnutelné úspěchy našeho pana profesora PhDr. Petra Fialy, Ph,D., LLM, vygradovala a vše vyústilo k výrobě videa, které se jistě brzy ukáže jako sprosté, vymyšlené fejk ňús a po právu ze sociálních sítí zmizí. Přiznám se, že i ke mně se tento, jistě falešný a podvržený kompilát z projevů člověka slušného, zásadového a politika pevných stanovisek a názorů, dostal. Jsou to sice videa tak primitivně a průhledně zmanipulovaná, že každý rozumný a soudný člověk ihned prohlédne tu potměšilou snahu jejich strůjců o očernění našeho evropského a ukrajinského velikána v očích prostého, nevědomého a velmi často i zmanipulovaného občana. Copak by někdo mohl uvěřit, že tento hrdý předseda „Evropy“ by na veřejnosti vyslovil, že: „…Kdekdo se zaklíná Evropou a spoléhá na nějaké evropské recepty! Znáte některý, který funguje? Já tedy ne!“ Vždyť každý přece ví, že náš pan profesor vidí jedině správné východisko z celé této současné, řekněme poněkud nepříjemné situace, pouze v nějakém celoevropském řešení a dělá také všechno pro to, aby bylo co nejdříve, v horizontu minimálně do konce jeho předsednictví, přijato! Jak by mohl pronést taková kacířská slova, že „…když se něco nedaří, tak má Brusel jedinou odpověď, že jsme ještě málo evropští…“? Vždyť přece všichni dobře víme, že jedině více Evropy a „Evropských hodnot“ nás dovede ke kýženému cíli trvalého růstu a prosperity!

Jak by ON mohl někdy vyslovit, že co funguje v rámci národních států, v Bruselu selhává, že stoupá míra iracionality, že by dával za vinu vysoké ceny energií přístupu evropských úředníků, uzavření jaderných elektráren, když přece všichni dobře víme, že za všechno může Putin! A Babiš, samozřejmě… Dokonce tam od něho slyšíme, že energetická politika EU jde nejen proti zdravému rozumu, ale i proti tomu nemocnému! No a korunu tomu, ti proradní Putinovci, nasadili druhým videjkem, kde vložili panu předsedovi Rady Evropy další nepochopitelné výroky. Jakože prý pan prof. nevěří, že by si všechny kultury byly rovny a že bezbřehým přijímáním imigrantů páchá Evropa sebevraždu… Takový xenofobní, přímo rasistický nesmysl! Vždyť všichni jsme slyšeli ten úžasný projev pana předsedy Rady, Vlády a ukrajinského ambasadora! Bylo tam řečeno něco z toho, co mu teď tito manipulátoři a rozsévači špatné nálady, vkládají do úst?! Samozřejmě že nebylo! Všichni přece víme, kde je chyba! Chce to více Evropy, Havla, sjednotit se proti vnějšímu a vnitřnímu nepříteli, zhasínat, netopit, dva tři svetry a hlavně – smeknout se a vydržet! Putina vyženeme, Babiše znemožníme, pátou kolonu pochybovačů rozprášíme nebo pozavíráme a konečně nebude stát nic v naší přímé, evropské cestě k světlým zítřkům! ON, náš pan prof. PhDr., Ph,D., LLM, a jeho putovní, pracovitá, vláda odborníků, nás v tom určitě nenechá!

 

 

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (14 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

13 Comments

 1. To byly evidentně jen takové nevinné hříchy mládí. Dnes mu to už myslí politicky správně. Jenom to manažerování mu pořád moc nejde. Proto se schovává za Ukrajinu, což nás bohužel dost ožebračuje.

 2. Na svobodnem svete muzou diskutovat pouze ti,kteri nadavaji na ceskou vladu a siri prokremelskou propagandu.Budu informovat ma vsech webech pokud me nepresvedci ze to tak neni.

  • Běžte na Novinky a Idnes, tady jen prudíte. Jste ve spolku přátel koček, ne psů, tak neučte kočky štěkat! OK?

  • Čeština je krásný jazyk,
   A tak občas laškovně dopustí špatný výklad mnohých slov-
   Proto je lze slova provokace,nadávka urážka a pomluva snaadno soustředit do pojmu svobodná diskuze,

 3. Nase vlada je soucasti zapadni liberarni demokracie,kde nasili,valky,meneni hranic silou suverenich statu nema misto a ohrazuje se proti takovemu jednani.Soucasti toho je i pomoc napadene trpici zemi,kde je nicena infrastrutura zeme nutna k preziti civilistu.

  • Ano, máš pravdu Kolemjdoucí žalobníčku….Náš nejlepší premiér od dob Metternicha stále myslí na svůj český lid a na svůj ukrajinský lid….,snad to ekonomicky přes zimu přežijem…

  • Ano, naše vláda je skutečně soucastí zapadní liberarní demokracie, tedy idiokracie ovládané globálními korporacemi pomocí peněz, propagandy a cenzury a vedoucí k ekonomickému úpadku obyvatel (a neomezenému bohatství mocných). To ostatní jste si vymyslel.

  • Cože tam nemá místo? Poptejte se třeba Portorikánců jak jim je sto let od dobytí coby násilím držené kolonii. Poptejte se všude tam, se naše nenásilí projevilo v plné síle: Irák a Lybie budiž nejlepšími výkladními skřínmi naší mírumilovnosti, humánnosti a rovnosti všech ras a národností.
   Lidi kteří tleskali milionu civilních obětí nebyli ani přizváni k podání vysvětlení. Bude to nejspíše proto, ze ani Iráčané ani Lybijci nejsou lidé a proto je možné jejich masové porážky oslavovat v celostátní TV.

 4. Lzivosti autokratickych a diktatorskych rezimu je v tom,ze upiraji lidem svobodnou volbu demonstraci,hajit jiny nez oficialni nazor a tvrdi opak.Lze pouze cekat co udelaji,nikoliv verit co rikaji.Demokracie v jinych zemich se snazi narusit lidmi nespokojenych se svou zivotni volbou a hazet zodpovednost za jejich zivotni rozhodnuti na vladu v dane zemi,nikoliv na jejich spatna rozhodnuti.Ve svych zemich ale tvrde potlacuji jakekoliv projevy nespokojenosti.

  • Píšete poněkud nesrozumitelně. Chtěl jste tím říci, že u nás máme “autokratický a diktátorský režim”?

 5. Mě šokovalo pnešní přání prohlášení Porátského rusobijského faanatika,nabádající lid ČR
  zachovat ALESPOŇ základní kontakty z putInovskou RF .
  SRANDA JAK CYP.píše webu Pravý Prostor každodeně jeden z těch co mu věří

 6. Soucasti propagandy je osocovat globalni korporace zapadnich zemi,a zamlcovat bohatstvi oligarchu.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*