Ministr vnitra a capo di tutti capi české politiky Vít Rakušan se jal odpovídat na to, jak že se dopracoval k rozhodnutí jmenovat šéfem české špionáže Petra Mlejnka. A byl to zmatek na zmatek, který dává tušit, že Rakušan prostě mlží, mění výpovědi, potí se. Po jednání vlády vyšel před zámek v Liblicích premiér Redl zastupovaný Petrem Fialou a za svého ministra se postavil. Tím ohrozil celou vládu, protože až půjde ke dnu Rakušan, stáhne celý ten cirkus za sebou. A nastoupí Babiš. Ten už teď chytá slinu.
Po jednání vlády, kde se řešil právě Mlejnek a kde se očekávalo mírné zemětřesení, vyšel před zámek Liblice premiér Fiala a řekl, že Mlejnek pomáhal v kauze Dozimetr a je tedy čistý jako lilie a premiér za jeho jmenováním stojí. Pokud je Mlejnkův přínos v kauze Dozimetr pozitivní, lze z toho usuzovat, že je to lidově řečeno práskač, který prostě práskl na své kamarády v kokainu vše, co mohl. Víc informací o pozitivním přínosu do kauzy Dozimetr nikdo neřekl, přijde tedy nutně prostor pro dohady takového typu. Ale ta možnost, že hlavou českých špionů bude slabý článek, který má máslo na hlavě, a možnost, že půjde na ruku svým kamarádíčkům z odvrácené strany společnosti, je více než pravděpodobná. A tohle nám do struktury státu přidává Redlova vláda Petra Fialy a Víta Rakušana. To přece není dobře, aby naše Bretschneidery ovládal nějaký mafiánský kmotr v pozadí. Není, nemůže být. To je doslova bezpečnostní riziko. Ano, voda se uzavře, Rakušan na sebe strhne nějaký další skandál, a Mlejnek zůstane v čele špionů a bude škodit. Neuslyšíme o tom, ukrytý za svou funkcí bude bretschneidřit.
Podpora Mlejnkova jmenování byl pro Fialu zásadní okamžik v jeho kariéře premiéra. Postavil se na stranu svého ministra, což je od něj tuze kolegiální, ale zároveň tím na sebe vzal spoluzodpovědnost za zatím neúředně nesvéprávného Rakušana. Takže půjde-li od koryta do budoucna Rakušan, strhne s sebou i celou vládu. Teď měl Fiala prostor zbavit se horkého bramboru, lidé by mu zatleskali a mohlo se jet dál. Ale s takovou? Rakušan a jeho hnutí plné nikoliv starostů, ale starostí, dál ohrožuje stabilitu v české politice. Kdy vybuchne další skandál? A jak dlouho se hnutí bude držet korýtek? Však po takovém náporu skandálů by se zastyděla už i dlažební kostka a podala rezignaci. Ne tak Rakušan, beze studu jede dál. Kdyby něco takového předváděl Babiš v minulém volebním období, Milion chvilek pro mlčení nad skandály STAN by už měsíce plenil Letenskou pláň. Teď si Milion chvilek točí z palců mlýnek, je mu dobře a nabádá lid, aby volil za prezidentku Nerudovou, protože je to přece žena. Což je kvalifikace už sama pro sebe.
V tom případě je ale zcela na místě apelovat na ODS. Zbavte se Fialy. Zvolte si do svého čela silnějšího lídra, který dokáže vymést bordel jak z vlády, tak odkročit z podivného směru, který Fiala nastolil. Preference vám kvůli němu a jeho chování klesají. Stali jste se podivnou zkříženinou TOP 09 a Pirátů, sedíte ve vládě s lidmi, kteří s vážnou tváří a v čase bezprecedentní krize navrhují zavést vložky zdarma, nebo těmi, kteří si z vládního angažmá udělali trafiku pro mafii. Tohle přece není ODS. Nemůže být. No dobře, v lecčem třeba i ano. Ale rozhodně by být neměla.
Pokud se nevzedmete a necháte na vládě úřadovat tyhle podivné loutky, hrozí, že se Babiš vrátí do křesla premiéra s dvojnásobnou silou. A pokud vytlačí vládu Petra „Redla“ Fialy, nikdo se zlobit nebude. Loni touto dobou už hůř být nemohlo, letos jsme došli ke zjištění, že dno naší politiky nemá dno. Když jsme na dně, vždycky se najde nějaký exemplář, který ho prokopne a my zase padáme. Teď se to povedlo Redlově vládě Petra Fialy.
Andrej Babiš je nyní jediná relevantní a slyšitelná opozice. Jiná prakticky není. Ostatní opoziční i mimoparlamentní strany se dohadují, spojují a rozpadají, nemají lídra, nemají tah, nemají nic. Babiš to vše má, ale zároveň, což je děsivé, je v bleděmodrém to samé, co předvádí Fialova vláda. Babiš představuje jen zdánlivou opozici. Kdyby mezi ODS a ANO nevládly animozity, dokážu si je v pohodě představit jako koaliční partnery. Však před opoziční smlouvou mezi ODS a ČSSD také vládla mediální nevraživost. A jak to pak obě strany k neštěstí celé republiky zkoulely.
Jenže Babiš není alternativa, je to jen další pokračování pádu ke dnu. To jsme viděli předchozích osm let. Nic zásadního se nezměnilo. Jen rétorika. Babiš křičel do médií, ale při rozhodujících hlasováních převážně v EU zvedal pracičku podle toho, jak mu to zájmy západních zemí diktovaly. Jediný rozdíl byl, že Babiš nehlasoval nadšeně a vzedmul se proti migrační vlně a kvótám na migranty, jinak šel unii na ruku, nynější eurokapitalistická vláda Petra Fialy je na své angažované hlasování bez názoru a osobnosti hrdá.
Fiala a jeho suita věrných bez výhrad odevzdala řízení naší země Bruselu a Washingtonu. Babiš dělal to samé, ale aspoň u toho brblal. Ale stejně jako teď Babiš křičí, že by okamžitě zakázal ČEZu obchodovat přes burzu v Lipsku, křičel Fiala před volbami, že on zatočí s emisními povolenkami. Po volbách ticho. Ticho, děsivé a tak tupě prázdné. To samé bylo s Babišem. I on mohl odejít ze systému povolenek. Neodešel. A povolenky byly citelný problém už dva roky před příchodem Fialy. Žvanit umí oba, jednat ani jeden. Jen Babiš u toho byl víc prolidový a zvedal dávky a důchody, což, spolu s proticovidovými opatřeními vedlo k enormnímu zadlužení. Dávky, důchody i minimální mzda potřebovaly zvednout, ale s nástupem covidu se roztrhl pytel s trochu neřízeným rozhazováním, kdy Babiš zachraňoval i ty, kteří o to v zásadě vůbec nestáli a začal si s totalitními praktikami zahrávat zase z jiné strany, než z které to dělá Fiala. Babiš ale nechal oprávněnou kritiku bujet. Fiala ji chce umlčet. V pádu ke dnu jsme se dostali ještě hlouběji.
Země potřebuje změnu politiky, změnu směru. Víc sebevědomí, daleko jistější zahraniční politiku, potřebuje začít hledat to, co za posledních třicet let zmizelo ve chřtánu nepovedeného přechodu ze socialismu na kapitalismus. Nynější vláda nic takového nenabízí, krom vložek zadarmo. Babiš nic takového nenabízí. Nabízel. V roce 2011 vstoupil do politiky, že obrátí směr, kterým se vydala porevoluční privatizační éra. Už v tu dobu mohl začít zestátňovat ČEZ, usměrňovat energetiku do českých rukou, vracet vodu do rukou měst a obcí. Neudělal z toho nic. Všechno při starém, jen rétorika se změnila. A co tam máme dál?
A tak máme na výběr mezi pětikoalicí, která předvádí hrůzovládu neschopnosti, Babišem, který zoufalství předváděl minulé období, a Okamurou, který je jako kafemlejnek, a jemuž je v opozičních lavicích výborně, protože to prostě sype. Volit není koho. Jen menší zlo. A ano, Babiš se stal menším zlem, což je děsivé. Ale mnozí začínají mít pocit, že už by bylo na čase volit i nějaké dobro, tak v zákrytu chystají revoluci v politice. Možná klidnou, možná méně. Doba k tomu nazrála.
Tenhle stát dokáže vytáhnout z bryndy jen KSČM !
Bohužel ti novodobí komunisté jsou jen obyčejní paraziti, celá léta po hadráku se jen tetelili v parlamentě aniž by něco dobrého pro národ udělali, prostě to jsou ti jenž za totáče byli ve straně pouze z prospěchu, tím se ovšem nezastávám Bureše, trojské koně nebrat. Jsou zde i jiní kterým by se měla dát možnost.
ani bych se nedivil kdyby se s bakšišem znali,ale to je jedno.Kdo nezná a nehledal pána Boha-tak ten bude vystaven obrovskému tlaku.Měl svět posledních 30 let a to skoro všude čas-na hledání Pána Boha-jo,ostatní Ho našli kdykoliv.Svět dneška je vystaven neunosmým skutečnostem a kdo nehledá-už ani těžko najde,ale pořád je čas lidi.Bůh čeká a už za nas zaplatil-kdo z nás to přijme a uvěří?
Nesmíme zapomenout na soudruha Rychetského, který vznik této šílené vlády, ve které se snoubí odborná neschopnost, myšlenková prázdnota, totalitářství a mafiánství, “šikovnou” a bezostyšně účelovou změnou ústavy umožnil.