Ačkoliv se vedoucí palestinští představitelé rádi zaštiťují křesťanstvím, snaží se zneužít křesťanskou kauzu proti Izraeli, Ježíše Krista líčí jako „prvního Palestince“, či „palestinského proroka islámu“, ale skutky na druhé straně dokládají pravý opak. Palestinští křesťané v Judeji a Samaří a v Gaze jsou krutě pronásledovaní. V Pásmu Gazy, kterou ovládají teroristé z organizace Hamasu, mají křesťané striktně zakázány oslavy Vánoc, Velikonoc a dalších křesťanských svátků.
Taktéž v Judeji a Samaří, pod nadvládou Fatahu, zažívají křesťané těžké útrapy. Nejsložitější situace pro křesťanskou populaci panuje v ikonickém městě Betlémě, kde se narodil Ježíš. V období, kdy Betlém spravovali Izraelci (1967-1995), tj. před podpisem oselských mírových dohod, tamější křesťanská komunita neustále rostla a prosperovala, ale nyní, pod nadvládou Fatahu, křesťanů rapidně ubývá, což dokládají samotná čísla, za doby jeho izraelské kontroly tvořili křesťané až čtyři pětiny obyvatelstva, avšak poté, co Izraelci předali Betlém Palestincům, poklesl počet křesťanů na pouhou jednu pětinu z veškerého počtu obyvatel.
Palestinští muslimové systematicky vyhánějí křesťany, zabírají jim movitý i nemovitý majetek a znesvěcují a plundrují kostely. Během druhé intifády palestinské bojůvky zkonfiskovaly křesťanům domy v městě Bejt Jala, které se nachází 10 km jižně od Jeruzaléma, odkud ostřelovaly židovskou čtvrt Gilo. Roku 2002 palestinští teroristé vnikli do Baziliky Narození Páně v Betlémě, který během bojů s izraelskými vojáky částečně vyplenili a křesťany v tomto kostele drželi jako rukojmí. V roce 2019 muslimští násilníci poničili další betlémský kostel, a ukradli všechny jeho cenné věci.
Betlém není jediné město pod vládou Palestinské autonomie, kde probíhá pronásledování a útisk křesťanů, roku 2006 po kázání bývalého papeže Benedikta XVI. v Řezně byly vypáleny dva kostely v Nábulusu. Rovněž kostel poblíž Ramalláhu ,„hlavního města“ Palestinské autonomie, muslimští bojovníci roku 2019 zdemolovali a vykradli.
Buďte první kdo přidá komentář