Vědci věděli, že vakcína bude málo účinná




Sdílet článek:

G. SITAŘ

Jedině takto lze interpretovat studii, kterou zveřejnil strůjce americké reakce na pandemii minulý měsíc. Vakcíny proti respiračním chorobám nejsou obecně příliš účinné, píše se ve studii.

Anthony Fauci byl donedávna šéfem amerického institutu infekčních nemocí a hlavní tváří striktních protipandemických opatření. Se slovy „Já jsem věda” obhajoval zavírání škol, povinné očkování a masky všude. Nicméně podle studie, která vyšla minulý měsíc a pod kterou je podepsán jako spoluautor, jsou taková opatření minimálně velmi diskutabilní. Posoudit to může každý sám i bez expertních znalostí. Kompletní zdrojová informace na konci článku.

Neúplná a krátkodobá ochrana

Ve studii se doslova uvádí:

„Koronavirus patří spolu s virem chřipky mezi viry, které se množí převážně v místní slizniční tkáni bez toho, aniž by byly přítomné v krvi. Nečelí tak ve významné míře imunitnímu systému ani plné síle adaptivních imunitních reakcí, které vrcholí po pěti až sedmi dnech, obvykle dlouho po maximu virové replikace a přenosu na ostatní.”

„Vakcíny proti těmto dvěma velmi odlišným virům mají společné vlastnosti: vyvolávají neúplnou a krátkodobou ochranu proti nově vznikajícím variantám virů, které obcházejí stádovou imunitu.”

Klíčovou roli proti respiračním virům sehrávají podle studie slizniční protilátky. Systémové vakcíny ovšem jejich produkci nevyvolávají.

Z tohoto důvodu dospívají autoři studie k následujícímu závěru:

„Pokusy o kontrolu slizničních respiračních virů pomocí systémově podávaných nereplikujících se vakcín byly dosud většinou neúspěšné.”

Doktor Fauci ve studii dále uvádí americká data, podle kterých je účinnost vakcín proti chřipce mezi 14 až 60%. Píše, že „naše nejlepší schválené vakcíny proti chřipce by byly nedostatečné pro udělení licence pro většinu ostatních nemocí, kterým lze předcházet očkováním”.

Na závěr studie uvádí, že očkování zachránilo nesčetné životy a pomohlo v boji s epidemií.

Pozn. autora: Řada lékařů již v počátku pandemie doporučovala pravidelné vyplachování nosu slaným roztokem jako důležitou prevenci proti nemoci Covid-19. Pozornosti se jim nedostalo. Též je zajímavé, že princip když to nepomůže, tak to neublíží a navíc je to levné a jednoduchése v tomto případě neprosadil. Čím pak to asi bude?

Virus unikl z laboratoře ve Wuhanu

Americké ministerstvo vypracovalo minulý měsíc zprávu, podle které virus pandemie pochází s největší pravděpodobností z laboratoře v čínském Wuhanu. Ředitel FBI prohlásil v televizi totéž. Bílý dům následně prohlásil, že ve vládě neexistuje konsenzus ohledně původu viru.

Ředitel FBI po třech letech přiznal to, co tři roky tvrdila alternativní média a co bylo všemi médii hlavního proudu označováno jako konspirační teorie. Média dokonce vytvořila neformální iniciativu, jejímž cílem bylo eliminovat šíření této a dalších informací na všech online platformách. Facebook a Twitter blokovaly účty uživatelů, kteří informaci šířili.

Pozn. autora: Pro včasnou informovanost je důležité číst dezinformace. Ušetří to roky nebo aspoň měsíce.

Zatloukat, zatloukat, zatloukat

Tento týden zveřejnil výbor amerického Kongresu informace, že Anthony Fauci zadal napsání článku, jehož cílem mělo být vyvrátit teorii, že virus unikl z laboratoře ve Wuhanu. Vědci, kteří článek napsali, dostali instrukce, aby vynechali informace, které se jim nehodily. Dále zpráva kongresového výboru uvádí, že již v únoru roku 2020 se Anthony Fauci spolu s dalšími vědci účastnil telekonference, na které byli upozorněni, že virus mohl uniknout z laboratoře a že mohlo dojít k jeho genetické úpravě.

Kongresman Rand Paul uvedl v tomto týdnu pro televizi, že institut Anthony Fauciho poskytoval za pomoci amerických univerzit peníze na vojenský biologický výzkum v Číně. Dále uvedl, že až budou všechny informace odtajněny, bude se jednat o „výbušnou zprávu”.

Pozn. autora: Zatloukat, zatloukat, zatloukat je vlastně český vynález pana doktora Plzáka.

Zase ty peníze

Institut pro výzkum infekčních nemocí NIAID, kterému Anthony Fauci do konce minulého roku šéfoval, je velkým poskytovatelem grantových peněz na výzkum. Podle výpisů z databáze grantů, kterou tento týden zveřejnil Washington Examiner, dostali autoři studie o původu viru během minulých dvou let od institutu NIAID granty v hodnotě milionů dolarů.

Minulý měsíc zaplatil výrobce vakcíny proti nemoci Covid-19, společnost Moderna, částku 400 milionů dolarů americkému úřadu, pod který spadá institut NIAID Anthony Fauciho. Jedná se o licenční poplatek za institutem vlastněný patent, který Moderna využila pří výrobě vakcíny.

Pozn. autora: Američané říkají, že nejčastější lež je už jsem ti ty peníze poslal”. Současným kandidátem na vysoké umístění by mohlo být třeba „můžete jim věřit, peníze je nezajímají” nebo „i v těžké situaci udělají to, co je správné”.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (10 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*