Glosa MM: Prastarý fígl
Sdílet článek:

MIROSLAV MACEK

New York Times:
Negativní reakce evropských lídrů na Macronův nápad vedla ke zmatku ohledně jednoty aliance a vyvolala otázky, zda by jeho slova neměla být považována za prázdnou hrozbu.
Dodávám:
Byl to jen průzkumný balónek na zjištění reakce veřejnosti v jednotlivých zemích, po kterém bude následovat řízená diskuse „ochotných“, aby byla v těchto zemích veřejnost již řádně zmasírována. To je prastarý fígl.

Elon Musk:
Spojené státy americké se staly útočištěm nejnebezpečnějších zločinců světa. Tuto situaci způsobila možnost zahodit své doklady z jakékoli země, překročit jižní hranici a požádat o azyl.

Pronews.gr je řecký web, jehož zprávy z bojů na Ukrajině se ukázaly být v toku času nepřesnější, stejně jako analýzy vývoje:
“Nultá hodina” pro konečnou ruskou ofenzívu se blíží – 250 000 vojáků a 300 bojových letadel v pohotovosti. Konečným cílem je “zardoušení” Charkova, který je Rusy považován za převážně ruské město a součást ruské historie.
Stejně tak Oděsa s velkým strategickým významem, jejíž obsazení by znemožnilo Ukrajině přístup k Černému moři a umožnilo lehce přičlenit Podněstří k Rusku.
Dodávám:
O tomto konečném ruském cíli mluvím od samého počátku konfliktu, stejně jako o nesmyslnosti tvrzení, že chce Rusku obsadit celou Ukrajinu (nikoli, chce z ní vytvořit cordon sanitaire mezi Ruskem a NATO) a vysoké pravděpodobnosti, že o Ukrajinu bez přístupu k Černému moři ztratí USA okamžitě zájem.

Čtenář glos M. S. mi napsal:
Někdy v roce 2000 jsem seděl u kafe na veletrhu v Hannoveru se svým tehdejším německým obchodním partnerem. Ten mi vykládal, že se v Německu objevují tendence přicházející z USA, kdy majitelé či vrcholný management, chce-li prosadit nějakou schweinerei, tak na místa managerů nasadí blbce, kteří ochotně zařídí to, co by ti zkušení z úcty k sobě nikdy neudělali.
Něco mi to připomíná.

Slovensko rozesmutnila náhlá smrt moderátorky. Lucii Palugyayovou minulý týden náhle a velmi nečekaně postihla ve věku 47 let mozková příhoda.
Opovažte se jen pomyslet!

Vážení a milí čtenáři glos,

dnes, na 29. února, připadá další tradiční Knižní Čtvrtek a na pultech knihkupectví se objevuje můj nový detektivní příběh „Případ zamilované zahradnice“.
Pokud jste si knihu předem neobjednali, máte možnost si ji ode dneška zakoupit v knihkupectvích a udělat radost sobě i mně a revanšovat se mi takto za téměř každodenní glosy bez vtíravých reklam a dalších doprovodných zbytečností. Ale klasická kniha „pro zábavu a poučení“, jak hlásal Verneův nakladatel Hetzel, se vyplatí vždy, neboť řečeno s klasikem „Máš-i dva chleby, jeden sněz a za druhý kup knihu, abys nasytil i duši“.
A samozřejmě velmi stojím o zpětnou vazbu, tedy vlídné i nevlídné názory na tuto moji knihu a samozřejmě i na předchozí.

S přáním krásných jarních dnů

Váš

Miroslav Macek

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (26 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

  1. Snad poprvé s panem Mackem nesouhlasím.Myslím,že ti na které naráží v příběhu z Hannoveru blbci nejsou,dělají to cíleně a velice dobře.Jsou to vlastizrádci.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*