Co nám chystá Google…
Sdílet článek:

Šestý leden 2022 je den, kdy vstoupí v platnost nové podmínky pro uživatele Google (tzn. i YouTube).  A co nám nové podmínky společnosti Google přinesou? Tak například už nebudete moci na YouTube vyprávět nic o tom, že pandemie COVID-19 není pandemií, včetně např. vyjádření názoru, že „pandemie skončila“. Přísní roboti odhalí veškeré nevhodně ironické poznámky a videa budou mazat.

Od 6. ledna také nebude možné tvrdit, že jakákoli skupina nebo jednotlivec má imunitu vůči viru nebo nemůže virus přenášet. To je také zajímavé, uvědomíme-li si, že i současná mainstreamová věda připouští, že něco takového existuje. A my, co nesmíme mít na problematiku žádný názor, poněvadž nejsme vědci, tak nebudeme moci vyjádřit žádné pochybnosti k zákeřnosti viru. Je sice trošičku podezřelé, že na onemocnění COVID-19 nezemřeli už úplně všichni, kteří byli nakaženi, ale čert to vem, vždyť někteří skutečně zemřeli.

Co všechno je dezifnormace?

Další tvrzení, které bude od 6. ledna zakázáno se týká účinnosti vakcín. Tvrdit, že vakcíny nesnižují riziko nákazy COVID-19, bude též tabu. Stejně tak bude zakázané zveřejňovat videa uvádějící, že sociální distancování a sebeizolace nejsou příliš účinné při snižování šíření viru.

Za nejzávažnější tvrzení bude považována hypotéza, že dosažení stádní imunity prostřednictvím přirozené infekce je bezpečnější, než plošná vakcinace populace, přestože vakcíny nemohou významně přispět k jejímu dosažení kvůli své neschopnosti plně chránit proti infekci a přenosu.

Úplný seznam zákazů Google je extrémně dlouhý a obsahuje mnoho zcela otevřených, zejména technických otázek. Předně jde o videa, která byla zveřejněna před tímto datem. Ta se vyloženě hemží kritickými prohlášeními – a to od těch fantasmagorických až po ta regulérně vědecká. Jde o miliony videí, rozhovorů, televizních pořadů, přednášek, tiskových konferencí a vědeckých prezentací. Tisíce vědců po celém světě totiž nesouhlasí s mnoha postupy, které vlády zvolily pro boj s čínským virem.

YouTube tím chce bránit šíření dezinformací. Je dezinformací i pouhé polemizování nad tisíci výstupy nepřeberného množství vědeckých studií nebo vládních statistik? Je dezinformací prohlašovat, že nouzové vakcíny nejsou dostatečně vyzkoušené a tak vakcinace dětí je nepřiměřeným rizikem ?

To, čím se řídíme, jsou zákony a jiné předpisy. Ty tvoří, mění a ruší politicky ustanovená vláda, prostřednictvím své dočasné většiny v zákonodárném sboru a každý ministr zdravotnictví přichází do úřadu se svým vlastním okruhem odborníků a prosazuje svůj vlastní návod, jak boj s virem vést. Sami jsme v průběhu minulých dvou let byli svědky jasně protichůdných stanovisek jedné a té samé Babišovi vlády, té jedné a samé Evropské komise a také té samé Světové zdravotnické organizace. Přesto nesmíme ani pochybovat?

Lékařský nebo politický problém?

Proč Google ustanovuje tak přísná pravidla pro problém, který ještě zdaleka nemá jasné limity, neboť vědecký pokrok se v žádném ohledu nezastavil a ani nemůže zastavit?

Google ve svých nových pravidlech uvádí, že „pokud během 90 dnů dostanete 3 sankce (upozornění), váš YouTube účet bude zrušen. Může to znamenat, že vědec, který zveřejní třikrát své poctivým výzkumem ověřené tvrzení, které bude kritické k vládnímu vědeckému názoru, bude umlčen? Nebo bude umlčen každý, kdo bude tvrdit, že na onemocnění COVID-19 nezemřel?

Každý, tedy očkovaný nebo neočkovaný člověk, by si měl uvědomit, že každé onemocnění je především lékařský problém a až pak (možná) politický. To, že je COVID politické téma, věci přinejmenším škodí, ale především to dokládá, že jde určitě o něco jiného…

Vzpomínám na oblíbené politiky z nepřeberného množství televizních debat, kteří se vyjadřovali třeba k inflaci nebo k zaměstnanosti, což jsou velmi oblíbená témata zejména socialistů.

Zatímco někteří inflaci považují za přirozený ekonomický jev způsobený (hlavně) nepřirozenými zásahy vlády, většina socialistů s ní chce bojovat prostřednictvím dalších zásahů do volného trhu.

Stejné je to se zaměstnaností. Cílem českého zákona o zaměstnanosti je úplná zaměstnanost. Každý rozumný člověk si umí představit, co šíleného by způsobila úplná zaměstnanost, přesto s nezaměstnaností politici bojují, čímž více méně připravují půdu pro její budoucí velké a drahé výkyvy.

Boj s inflací a nezaměstnaností by se tedy vést vůbec neměl. Jde o zástupné ekonomické kategorie, které jsou navíc většinou jen následkem těchto bojů. Podobně se dívám i na boj s čínským virem, který úpěnlivě vedou všichni světoví vůdci v čele s Josephem Bidenem. Chtějí lidstvo zbavit viru (?), a to za každou cenu. Dokonce i za cenu stovek bilionů dolarů, ztracených životu těch, kterým se nedostane patřičné lékařské péče a také za cenu životů zlajdačených teenagerů. Celospolečenský stres, který způsobili svým dennodenním zpravodajstvím, stojí jistě za největším počtem obětí této pošahané přehlídky fantasmagorických opatření, které provází často demagogické argumenty.

Svoboda i pro magory?

Nevěřím na světová spiknutí. Věřím však na Stalina, Gottwalda a Rudé Kméry a také věřím na autonehody a třeba že je Země spíš kulatá, než placatá. Věřím také, že mnoho lidí na onemocnění COVID-19 zemřelo stejně tak, jako zemřelo v minulých letech mnoho lidí na jiná virová onemocnění, na infarkty, na mrtvice nebo na rakovinu. Myslím, že třeba nádorová onemocnění stojí za většinou předčasných úmrtí – jde o násobky těch, kteří zemřeli s čínským virem. Socialisté ale mají svůj nový boj. Tentokrát jde o zákeřný vir – neviditelný nepřítel, který může být v každém a všude. Ideální protivník – inflace a zaměstnanost jsou proti němu neochucený odvar.

Hlavním cílem socialistů jsou regulace (nikoliv naplnění cílů regulace). Toto úsilí má svůj původ v přesvědčení, že je dobré regulovat (kdykoliv a cokoliv). Jde tedy o moc za pomoci opatření v boji proti COVID-19. To, že jim při tomto boji vždy něco zůstane za nehty, je pro nás zástupné, kradli by z veřejných prostředků totiž jinde a jinak.

Představa, že si lidé myslí a dělají to, co považuji za správné, je děsí a označují takové postoje slovy jako „sobectví“ (komunisté měli individuální sporty, jako třeba tenis, také za sobecký) a pokud jim dojdou argumenty, hovoří o „dezinformacích“ (komunisté také tvrdili, že neúspěchy socialistického hospodářství jsou dezinformacemi Západu).

Bez ohledu na to, zda jste, či nejste očkovaní, můžete mít různé názory a můžete mít i směšné nebo ničím nepodložené názory. To se v demokracii může. Proto bojuji spíše na straně těch, kteří si více váží svobody, ale současně se bojí kondenzačních stop na obloze (legendární „chemtrails“), než na straně těch, kteří porozuměli a stále dobře chápou demagogii preventivních opatření.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (12 votes, average: 4,75 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

  1. “… můžete mít různé názory a můžete mít i směšné nebo ničím nepodložené názory. To se v demokracii může” – jen malá připomínka. To se může ve svobodné společnosti, s demokracií to nemá nic společného. I zde máme demokracii (konají se volby, většina pak vládne) a přesto tu máme totalitu a už i dost tuhou cenzuru.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*