Glosa MM: Presidentská standarta
Sdílet článek:

MIROSLAV MACEK

„To je ta standarta, která byla z Hradu odnesena. Teď se na Hrad vrací jako symbol těchto hodnot,“ řekl čerstvě inaugurovaný prezident Pavel z balkonu pražského Hradu nad rozprostřenou prezidentskou standartou.
Standarta prošla restaurováním a vrátily se na ni symboly, které umělci odstranili a rozstříhali. Lze tedy předpokládat, když se vrací staré hodnoty, že umělci celé restaurování standarty zaplatí? Nebo to nechají spolu s novým prezidentem na daňových poplatnících?

Prezident Pavel:
„Novým týmem jsme my všichni. Patří do něj lidé, kteří mě volili, ale i ti, kteří mě nevolili nebo nepřišli k volbám. Společně čelíme všem problémům.“
Zajímavé věty. Mám jim rozumět tak, že nepodepíše snížení valorizace důchodcům, protože ti čelí stejným problémům společně s politiky, kteří si naopak přidali? Takto by si představoval nový společný tým?
Ale nemíním ho ihned kritizovat. Vyčkám. Brzy se totiž dle jeho činů ukáže, jestli je náš prezident nebo cizí (p)rezident.

Středeční dopoledne strávil pražský komunální politik za SPD Jan Čížek na slavné pražské policejní služebně v Bartolomějské ulici. Právě tam totiž sídlí pražský odbor extremismu a terorismu, kam byl Čížek předvolán k vysvětlení svého „křivého nařčení kandidáta na prezidenta Petra Pavla“. Napsal totiž na facebook:
Petr Pavel je bezesporu krásný chlap. Má hezký vous. Sluší mu sako. To bezesporu!
Problém je, že vše co chce, je proti zájmům naší země. Nebo to alespoň říká:
Chce Green deal EU, který nám všem zdražil elektriku 3x některým i 10x. Zničí průmysl.
Chce euro, které Slovákům a nyní Chorvatům zdražilo ceny o 30%.
Chce cenzuru, my novináři už bychom nesměli myslet kriticky.
Chce ČR poskytnout jako útočiště ekonomickým migrantům.
Chce zneuctít svazek muže a ženy za účelem plození dětí, tedy manželství na roveň LGBT.
Chce federalizaci Evropy, tedy zánik samostatnosti naší republiky!
EDIT: a chce zvýšit daň z nemovitosti, aby si cizí fondy skoupily naše domy!
Z výše uvedených důvodů je pro mne tato osoba vysoce toxická a pro naši zemi závadová. Není to prezident, ale pohroma.
Dodávám:
Pokud se domníváte, že se vás to netýká, tak vytáhněte laskavě hlavu z písku.

Německý koncern Volkswagen odkládá podle listu Financial Times (FT) plány vystavět továrnu na výrobu baterií ve východní Evropě. Jako o jedné ze zemí, kde by závod mohl stát, přitom firma uvažovala i o Česku. Důvodem je podle FT to, že se Volkswagen chce soustředit na výstavbu obdobné továrny v Severní Americe, kde by na ni mohl získat pobídky ve výši deseti miliard eur (235 miliard Kč).
Dodávám:
Ještě pořád se domníváte, že jde o svobodný trh a férovou konkurenci?

Předseda sněmovny reprezentantů, republikán Kevin McCarthy:
Prezident Biden právě předložil Kongresu svůj rozpočet, který je absolutně neseriózní, Navrhuje biliony nových daní, které budete vy a vaše rodiny platit přímo nebo prostřednictvím vysokých nákladů. Pane prezidente, Washington má problémy s výdaji, nikoli s příjmy.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj pozval předsedu americké Sněmovny reprezentantů Kevina McCarthyho na návštěvu Kyjeva. Republikánský politik pozvání odmítl a zopakoval, že Spojené státy by neměly poskytovat Ukrajině „bianco šek“. Informovala o tom ve středu stanice CNN.
Jistě, je třeba co nejrychleji, aniž by to vypadalo jako porážka, ukončit konflikt na Ukrajině, neboť je zapotřebí věnovat se Číně a obojí se zvládnout nedá, před čímž varovali američtí jestřábi v pozadí už před drahnou dobou.

Dolní komora švýcarského parlamentu ve středu s odkazem na neutralitu státu zamítla návrh, který by umožnil třetím zemím vyvézt na Ukrajinu švýcarské zbraně a munici. O reexport vojenského materiálu vyrobeného ve Švýcarsku žádalo alpskou zemi Německo a další státy. Informovala o tom agentura DPA.
Hlas rozumu, byť osamělý…

MACEK Miroslav

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (24 votes, average: 4,71 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

  1. Na Bartolomějské už na komunálního politika Čížka čekali dva. Jeden hodnej a jeden zlej…

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*