Novináři jsou školeni a placeni, aby vždy lhali. Jsou podpláceni, aby zrazovali lidi
Sdílet článek:

NESPOKOJENY

Není správné, co jsem dělal v minulosti. Manipuloval jsem s lidmi, dělal propagandu proti Rusku. Už toho mám dost. Není správné co moji kolegové dál dělají, protože jsou podplacení, aby zrazovali lidi. Válka nikdy nepřijde sama od sebe. Vždy jsou za tím lidé, kteří válku prosazují. A to nejsou jen politici. Tohle se týká i novinářů. V minulosti jsme zradili naše čtenáře, jen abychom prosadili válku. Žijeme v banánové republice a ne v demokratické zemi, kde máme svobodu tisku, kde máme lidská práva.

Udo Ulfkotte, redaktor jednoho z největších evropských deníků Frankfunkter Allgemeine Zeitung, popisuje roli médií a novinářů nejen v současném válečném konfliktu.

Autentické výpovědi zasvěcených novinářů či uniklá videa odhalující nechutnou manipulaci médií a politiků mnohdy s úsměvem na rtech. Při vší úctě k poctivým novinářům, bohužel média obecně jsou jen nástrojem cílené propagandy k manipulaci s myslí a emocemi lidí. Video z dílny Stopworldcontrol, které probudí posledního spáče.

Téměř každá válka, která se udála za posledních 50 let, byla výsledkem mediálních lží. Média to mohla zastavit, kdyby pátrala dostatečně hluboko a kdyby nepřetiskovala vládní propagandu, mohli to zastavit. Ale co to znamená? V podstatě to znamená, že populace nemá ráda války a obyvatelstvo musí být oklamáno, aby šlo do války. Takže pokud máme dobré mediální prostředí, pak budeme mít také mírové prostředí. Našim nepřítelem číslo jedna je nevědomost, říká Julian Assange, zakladatel serveru WikiLeaks.

Skutečně jsem toho názoru, že média jsou obecně tak špatná, že se musíme ptát, zda by světu nebylo lépe bez nich. Drtivá většina z nich zkresluje to, jak svět ve skutečnosti vypadá.

Zločiny médií odhaleny

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*