Mladá studentská senátorka by zapadla do prostředí 50. let
Sdílet článek:

SLOVANKA

Možná jste taktéž narazili na Seznamu na článek, v němž mladá eurosoudružka, očividně nenávidějící názorovou a politickou pluralitu, doslova s opovržením pohlíží na ty, kdo – na rozdíl od této  ideově správně ukotvené eurosoudružky – odmítají hlasovat pro vyloučení děkana národohospodářské fakulty Miroslava Ševčíka.

Ihned jsem si vzpomněla na politické čistky 50. let. Také tehdy a v hlubších časech minulého režimu se vyhazovalo za jiné názory. Jsem si jista, že by byla mladá eurosvazačka ozdobou té doby a nejspíš by se s radostí podepsala i pod doporučení poprav „imperialistických živlů“ – tedy tehdejších otevřených odpůrců režimu.

Eurosoudružce Hrabové vadí, že se děkan Ševčík účastní demonstrací, ale samozřejmě neopomene zmínit, že má „špatné“ názory a obklopuje se údajnými „dezinformátory.“ Paradox je, že totéž sděluje médiu, které nás zejména poslední 3 roky soustavně krmí vylhanou propagandou.

Mladá eurosvazačka naznačuje, že údajně každý, kdo může, z národohospodářské fakulty odchází, protože ji „špiní“ jméno  děkana, jehož názory nejsou v souladu takříkajíc „se stranou a vládou.“

Pokud by měl někdo slušný z podobné školy odcházet, tak ne kvůli panu Ševčíkovi, ale kvůli podobným totalitářům jako je tato eurosvazačka, která vůbec neví, proč mnozí z nás v roce 1989 byli v ulicích. Jedněmi z hlavních požadavků byla svoboda slova a názorová a politická pluralita, což je něco, co ona sama neuznává.

Pokud bychom před těmi již téměř 34 lety věděli, že cinkáme za to, aby se do čelních pozic státu za více než 30 let dostaly  velké opory tehdejšího režimu a jedinci, kteří smýšlejí jako ona, pak by mnozí z nás raději zůstali doma.

Při čtení rozhovoru s touto eurosoudržkou jsem ale lépe pochopila, jak je možné, že ikonou takových lidí jako je ona je někdo, kdo byl velkým „držákem“ minulého režimu a názorně nám ukázal, jak umí pro kariéru ze dne na den převléct kabát. Tím mám samozřejmě na mysli „jejich“ prezidenta.

Dnes totiž není v popředí zájmu těchto jedinců svoboda slova a názorová pluralita, kterou jsme tehdy v ulicích požadovali, ale diktátorské praktiky, kterých jsme se chtěli svého času zbavit.

Doufám, že v mladé generaci není podobně smýšlejících většina. Pokud ano, pak je na tom naše země velmi špatně. Můj syn je vrstevník této samozvané cenzorky, ale jsem si jista, že by nikdy podobným způsobem netlačil na vyhazov názorových oponentů jen pro jejich názory.

Je totiž odmala poučován o tom, že opoziční názory je nutno akceptovat. Je možno s nimi polemizovat, ale perzekuce kohokoli jen za názory je nepřípustná. To je zřejmě něco, co tuto eurosoudružku její rodiče nenaučili.

Ona sama má do demokratky asi tak stejně blízko jako vláda, která chystá tvrdá cenzurní nařízení. Jednoduše takový Urválek v sukních. Nebo – abychom byli genderově přesní – mladší verze Jourové.

Věřím, že v současném světě čeká mladou eurosoudružku zářná kariéra. Lidí jako je ona je plný bruselský moloch a na další takové jistě čekají s otevřenou náručí…

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (28 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

5 Comments

  1. Také by v blízké budoucnosti mohla na tu soudružku čekat gilotina. Nic není na věky a nemosí to vždy končit sametem.

  2. Kdyz jsem tu “Hrabovou” nedavno cetl, mel jsem z ni husi kuzi a fakt spatnej pocit. Z jeji neobolsevicke agitace a odsuzovani cloveka, ktery v zivote uz neco dokazal, i kdyz se vzdy nechoval v minulosti prikladne. /KSC/ Vim o cem pisi, byl jsem v minulem rezimu podminecne vyloucen ze studii /ucast na protirezimni akci/, nucen bezduvodne vedoucim k rozvazani prac. pomeru dohodou…. Jak je videt, progresivisticke manyry ze Zapadu a USA se jiz zacinaji praktikovat i na nasich VS. Nejvyssi cas VS zpoplatnit, at nase neobolsevicke mladi nema tolik casu se politicky angazovat a trapne agitovat nebo demonstrovat – jako ty 3 kozy s MT na Churchillove namesti…

  3. L.Naši mladí můžou delat co chtejí pane,třeba nositi dlouhé vlasy az na zem.No a pan učitel narodů by v té době byl bez zamestnani kvůli tak hrozne veci jako dlouhe vlasy.Tak at si Vazi te dnesní diktatury protoze jak vidite,té dlouhe vlasy nevadí.Jó ta praxe.(pardon,Vy jste ji zrejme zažil)

    • Melete pátý přes devátý. Tomu už snad ani sám nerozumíte. Je to fakt tak těžké porozumět psanému textu? Ale stále ještě máte nezadatelné právo si psát co si myslíte, i když ze sebe děláte blba. I ta euroblbka, i ten Ševčík. Jen by nikdo neměl být za své názory trestán a to se bohužel euroblbka pokouší zvrátit. Vy byste jen potřeboval pár rákoskou a třeba by to pomohlo….no asi ne.

  4. D.Ale ale ale to s nam tu pan hlavni ideolog zase naježil.Copak?Copak se Vam děje?Nesouhlasí Vase děje?Tak povykladejte co se kde děje.Vychovu mate super vlasteneckou tam se musí cvrlikat.No ja tomu vsemu nerozumim,vzdycky cekam na Vase jasne udaje z mista bojů.No ale kdyby jste byl v te době a měl háro,tak žádne fáro pane,na to je statistika,pozor na to.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*