Aktivisty nezajímá ovzduší, chtějí zničit kapitalismus
Sdílet článek:
Policie o víkendu zatkla několik ekologických aktivistů, účastníků klimakempu hnutí Limity jsme my, kteří pronikli do koksovny Svoboda v Ostravě-Přívoze. Prý jim šlo o ovzduší, ale ve skutečnosti chtějí zničení kapitalismu.

Krásně to ukázal transparent, kterým aktivisté v koksovně mávali. Stálo na něm: Kapitalismus může za naše pos..né životy (v originále nebylo sprosté slovo samozřejmě vytečkováno).

V této souvislosti jsou důležité dvě věci. Tou první je, že je třeba neustále upozorňovat na fakt, že ochrana životního prostředí je často (netvrdím, že nikdy) spíše fíkovým listem než skutečnou motivací ekologických aktivistů.

Ve skutečnosti převažují dvě jiné motivace. Dnes už víme, že řada zejména německých organizací byla financována z Ruska, aby protestovala proti uhlí a jádru a tím otvírala dveře pro ruský plyn. Činnost aktivistů jde na ruku samozřejmě také podnikatelům v solárním a větrném byznysu. To jsou tedy finanční motivace, které v důsledku ohrožují energetickou bezpečnost a peněženky nás všech (samozřejmě kromě úzké skupiny, kteří na současné situaci vydělávají).

Potom je zde skupina aktivistů, pro něž je ekologie fíkovým listem pro vyjádření politického postoje. Chtějí zničit kapitalismus a nastolit znovu socialismus či komunismus. Vůbec si přitom neuvědomují, jak obrovský skok v ochraně životního prostředí například naše země od pádu komunistického režimu udělala. Pokles emisí je v obrovských desítkách procent, odsířily se elektrárny, v řekách znovu plavou ryby a celkově se nám žije a dýchá mnohem zdravěji.

Pokud lze tedy finančně motivovanou skupinu ekologických aktivistů označit za vychytralou, ta druhá je pak spíš hloupá. Buď jak buď, tito aktivisté dělají skutečné ochraně životního prostředí medvědí službu. Protože životní prostředí opravdu musíme chránit. Musíme se k němu chovat co nejšetrněji.

Většina z nás to dělá. A budeme to dělat mnohem ochotněji, pokud uvidíme, že tím nepodporujeme nějaký zvláštní byznys či snílky o komunismu. S takovými nechce být nikdo normální na jedné lodi.

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (7 votes, average: 4,57 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

2 Comments

  1. Tak hloupý článek už jsem hodně dlouho nečetl. Na Václaváku na sobotní demonstraci odborářů byla řada těch geen deal aktivistů z Duhy atd., tedy vyvozuji, že si Středule u Zádele na svoji demonstraci pozval agenty placené Putinem a těm, co jim jde o zničení kapitalismu? Hoďte na tu Dítětovou síť, tato osoba je nebezpečná svojí slaboduchostí.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*