JAROSLAV ŠTEFEC
Nevím, co pana Bartoše a jeho přátele vedlo k nápadu zhanobit jeden z klíčových státních symbolů. Možná nenávist k zemi, v níž žije, možná trochu toho konopí navíc, nebo o něco delší „čára“ než obvykle. Ať už to ale bylo cokoliv, stále platí zákon o užívání státních symbolů České republiky. Stále platí, že představují svrchovanost našeho státu, odraz historie české země a národní identitu. V tom je podstata jejich existence, proto se s nimi musí zacházet důstojně. Zvláště ze strany osob politicky činných.
Bohužel, Česká republika není Polsko, jehož političtí představitelé si svého státu a jeho symbolů váží. Jejich hanobení a hanobení prezidenta republiky je zde klasifikováno jako trestný čin, za který hrozí odnětí svobody až na jeden rok.
V ČR § 13 zákona č. 352/2001, o užívání státních symbolů České republiky, se o jejich zneužití hovoří takto: „Fyzická osoba se dopustí přestupku tím, že zneužije, úmyslně poškodí nebo hrubě zneváží státní symbol České republiky“. Za tento přestupek hrozí každému, kdo se takového přestupku dopustí, pokuta až ve výši 10 000 Kč.
Očekávám logicky, že alespoň v této omezené míře budou státní orgány na základě doložitelných fotografických materiálů konat, a to bez ohledu na aktuální pozice politických kreatur, které se tohoto přestupku dopustily. A také bez ohledu na to, že si k tomu přizvaly personu, která si aktuálně shodou neuvěřitelných okolností říká „ministr vnitra ČR“.
Zajímalo by mě také, jak se k tomuto “hrdinskému činu” člena vlády postaví premiér Fiala. Už jen proto, že před volbami měl plná ústa „spojování“. Tato otevřená provokace vůči té části veřejnosti, která si českého státu a jeho symbolů stále váží, je totiž krokem směrem zcela opačným. Bez ohledu na kontext použití.
fb
Už i cikáni se snažili vytvořit českou cikánskou vlajku. Na českou vlajku si umístili kolo od vozu. Euforicky rozesmátí Bartoš, Lipavský a Hřib s duhovou českou vlajkou mluví za všechno. Fialovi se tato vlajka jistě líbí. Vyjadřuje soužití komunity LGBT (nebo jak si tito potřeštěnci říkají) a majoritní české společnosti.
To není kolo od vozu.
To je 24cípá hvězda (viz vlajka Indie) – symbol Ašókačakra – zobrazení dharmačakry.
—
Dharmačakra (v sanskrtu) či dhammačakka (v páli), též kolo dharmy, je symbol reprezentující dharmu, Buddhovo učení a jeho cestu k probuzení. Dharmačakra patří mezi osm šťastných symbolů. Slovo dharmačakra se skládá ze dvou slov, a to dharma, čili Buddhova nauka, a čakra („kolo“).
https://cs.wikipedia.org/wiki/Dharma%C4%8Dakra
—
Slovo ašókačakra je původem ze sanskrtu a je složeninou dvou slov: Ašóka a čakra (jedním z možných významů slova čakra je kolo). Kolo má 24 paprsků. Podle buddhistické symboliky vyjadřuje 12 paprsků členy řetězce Podmíněného vznikání (Patičča samuppáda). Jedná se o buddhistický koncept popisující metafyzický vznik utrpení. Dalších 12 paprsků kola vyjadřuje zničení tohoto řetězce pomocí zániku nevědomosti. Zánikem nevědomosti a psychického podmiňování zaniká všech dvanáct členů řetězce včetně utrpení.
https://cs.wikipedia.org/wiki/A%C5%A1%C3%B3ka%C4%8Dakra
Štefec, příště uber to piko! A tráva, vole, se nehnojí chemií, páč pak z tebe lezou neskutečné exkrementy!
Uber duhový ohřívači. Státní symbol je vážná věc, je trestuhodné ji zneuctit takovým duhovým svinstvem.