Glosa MM: Copak oni prosazují směr v zahraniční politice? Vždyť jen kráčejí nařízenou cestou…
Sdílet článek:

MIROSLAV MACEK

Podle sdělení prezidenta Pavla po jednání mezi nejvyššími ústavními činiteli nepanují žádné neshody ve věci prosazování směru v zahraniční politice.
Podivuhodná zpráva! Copak oni prosazují směr v zahraniční politice? Vždyť jen kráčejí nařízenou cestou…

Asi 90 % amerických peněz přidělených Ukrajině zůstalo ve Spojených státech a šlo do vojensko-průmyslového komplexu, přiznal ministr zahraničí Anthony Blinken. Podle něj to vedlo ke zvýšení počtu pracovních míst a ekonomickému růstu ve Spojených státech. Zdůraznil, že „situace je výhodná pro všechny“, takže Washington musí nadále poskytovat pomoc Kyjevu.
Ano, zvláště pro ty desetitisíce padlých mladých kluků a jejich rodiny je situace výhodná…větší cynismus a pokrytectví snad ani neexistují!

Izraelský premiér Natanjahu telefonicky hovořil s ruským prezidentem Vladimirem Putinem. Rozhovor trval 50 minut, píše The Times of Israel s odkazem na zástupce izraelského premiéra.
Zvláštní, a já nabyl po pročtení našeho tisku dojem, že s Putinem se nikdo mimo diktátory nebaví…

Mediální klasika:
Boeing 737 sibiřských aerolinií S7 musel v pátek krátce po startu nouzově přistát v Novosibirsku. Důvodem byly problémy s oběma motory. Nouzové přistání proběhlo úspěšně, nikomu ze 176 lidí na palubě se nic nestalo. Případ opět upozornil na problémy s údržbou západních letadel v Rusku, i když není jasné, zda se to týká i tohoto případu.

Pavel Šafr z Fora 24 v diskusi o zachování koruny:
‚Je to naprosto absurdní a zaostalá stupidita. Od sedmi let jsem chtěl mít v kapse marky, a ne koruny. Koruna je dětinská a trapná kulisa kreténského národního státu, který už naštěstí reálně neexistuje. Žije už jenom v hlavách zbolševizovaných vlastenců.‘

Slova k zapamatování, tentokrát analytika Štěpána Kotrby:
„Poslední velkou ofenzivou této války bude obsazení Oděsy až po Podněstří. Ztráta přístupu Ukrajiny k moři a konfiskace jejich námořní flotily, civilní i zbytků té vojenské. Pak už jakýkoliv boj nebude mít ekonomický smysl.“

Připomenutí českým mainstreamovým novinářům:
Nejhorší je uvěřit vlastní propagandě. Jak teď z toho ven, abyste nebyli za blbce?

 

MACEK Miroslav

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (20 votes, average: 4,90 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*