Kdo jí cvrčky, je zodpovědný občan. Kdo je odmítá, je dezolát a vrah
Sdílet článek:

VLADIMÍR ČÍŽEK

Co mají společného vakcíny proti Covidu a cvrčci v jídle? Hodně.

Jak si možná ještě někteří vzpomínáte, vakcinace proti Covidu (a zejména politicko-mediální masáž s ní spojená) probíhala v několika fázích:

  • Fáze 1: Celebrity se předháněly, aby ukázaly, jak je očkování skvělé, a některé se nechaly fotit při očkování.
  • Fáze 2: Politici se zapřísahali, že očkování bude zásadně dobrovolné.
  • Fáze 3: Náhle v rozporu s předchozím ujištěním začali tlačit na povinné očkování. Naštěstí narazili na odpor lidí a museli ustoupit.
  • Fáze 4: Psychický nátlak byl však natolik silný, že mu velká část lidí podlehla – „kdo se nenaočkuje, je bezohledný sobec a vrah babiček“.

V posledních měsících se nenápadně rozbíhá boj proti masu. S ním je spojená nová mediální masáž: propagace masa ze zkumavky, vegetariánství a/nebo propagace hmyzu a červíků v potravě. Zvířata jsou totiž zavrženíhodní tvorové a je zapotřebí je likvidovat. Nebo aspoň zdanit jejich prdy.

Zatím jsme v první až druhé fázi. Užiteční idioti se předhánějí, aby ukázali, jak jsou cvrčci chutní, a jací jsou jejich požírači frikulíni (free-cool-in). Zároveň deklarují, že přece nikdo nikoho k jejich jezení nenutí. Je a bude to vždy zcela dobrovolné. Jejich viditelným zástupcem je muž, který jezdí po světě nejekologičtějším vozidlem s nulovými emisemi a jako vedlejšák vyrábí mňamky z hmyzu.

Zanedlouho se objeví řeči o tom, že dezoláti, kteří pořád žerou to ohavné maso, zvyšují neúměrně uhlíkovou stopu. Jsou tudíž neohleduplní egoisté. A kdo záměrně a sobecky zvyšuje uhlíkovou stopu, je karbomordýř – uhlíkový vrah babiček. Chudinky stařenky se přece nemohou bránit. Samy jsou velmi ekologické. Maso už dlouho nejedí (nemají na ně peníze) a musí trpně snášet masové masité orgie masožravců.

Pak v některé zemi (tipuji jako první Austrálii, Německo nebo některý ze států USA vedený demokraty) vypustí pokusný balónek. Povinné vegetariánství. Zákaz masa. Maso na příděl.

Zdá se vám to přitažené za vlasy? Mně zatím taky. Ale jak známo, optimismus je pouze nedostatek informací. Mimochodem, nějaká éčka z hmyzu už občas pojídáme (E120, E904).

Jak říká jeden z hmyzích propagátorů: „Nepochybuji o tom, že hmyzí protein bude globálně integrován, je to jen otázkou času. Chci říct, je to nevyhnutelné…” Naše slovutná a milovaná EU už má pro nás akční plán přidávání hmyzu do spousty papáníček. Podle Deutsche Bank bude určitý stupeň EKODIKTATURY nezbytný. Ještě že použili slovo „diktatura“. Aspoň to říkají na plnou hubu.

Už nám ale neřeknou, že chov cvrčků je náročný na krmení – a to až tak, že se blíží utopii. Budou na něj asi muset dostávat óóbrovské dotace. Zamlčí vám možné zkřížené alergické reakce. Jóó, a taky vám neřeknou, že jedlý hmyz je parádní zásobárnou parazitů, kteří mohou nakazit nejen zvířátka, ale i vás, lidičky.

Dobrou chuť přeje VČ

P.S. komu nestačily odkazy v textu – zde je ještě pár dalších indicií a odkazů:

Boj proti zvířatům a masu:

Právník Mansfield vyzval k zákazu masa. Jeho zdanění je prý málo účinné. Zvířata škodí planetě. Nejen dobytek, ale i psi a kočky. O zdanění kravských prdů jsem psal – průkopnicí byla Jacinda a Němci (Jacinda už naštěstí skončila). Holandský pablb Rutte chtěl nechat vybít třetinu krav a volů. Než se stačil sám picnout, v Nizozemí vyhrála strana, která si tuhle zhůvěřilost nechtěla nechat líbit. Vilík Gates investuje do chytrých roušek pro krávy a podpořil je i král Charles. Gates investuje i do krmení z mořských řas – už se spekuluje tom, že bude (v Británii) povinné. Britská vláda zaplatí těm zemědělcům, kteří zemědělství opustí. (Nemělo by to být naopak?) Zaplatí i těm, kteří prodají půdu. EU vymyslela pro zemědělce povinnou „taxonomii“ – šikanou zemědělců to začíná.

Boj za vege-hmyze-červe:

New York a další města zavádějí vege jídla v nemocnicích a školách. Němečtí Zelení tvrdí, že veganství se musí stát standardem. Iniciativní svazačky v GB si odhlasovaly obědy z hmyzu. Předpokládám, že 101% hlasů. V jiné škole už se studentů ani neptali a dali jim nechutný hmyz na talíř. Ňamky z hmyzu a červů už jsou ve vlaku, na fesťácích a v různých eshopech. Na výzkum hmyzu pro lidskou potřebu můžete získat dotaci. Dočkáme se i hmyzí kašičky. Připravují se chutné burgery z hmyzu (beetle-burgery). EU má na vše akční plán (sekce 3.1). Cvrčci v jídle už jsou povoleni. Mouční červi rovněž.

Ano. Covid byl prý jakýmsi testem zodpovědnosti. Hmyz a červi jsou dalším (a jistě ne posledním) testem. Nevím proč, ale napadl mě na závěr text jedné písně z profláknutého seriálu, v němž se praví: “A červi se rozlezou … bič Boží je vyžene!”

 

blogosvet.cz

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*