400 ppm CO2 zabije klima, ale 14 000 ppm je pro děti v masce správně
Sdílet článek:

Vlády po celé Evropě považují nošení masek pro děti ve škole kvůli boji proti koronaviru za povinné. Koncentrace CO2 pod maskou může vyrůst až na 25 000 ppm.

Boris Reitschuster zde referuje: „Jelikož si prezident Institutu Roberta Kocha Lothar Wieler myslí, že masky by měly být povinné pro děti až do jara 2022, tak má německá vláda standardizované FFP2 masky pro ty maličké, i když data o účincích jsou zatím dost mizerná.“

68% hlásí zdravotní problémy

Podle nedávné německé studie zkoumající vedlejší účinky masek mezi 25 930 dětmi 68% dětí hlásilo problémy.

Navíc úplně nová studie, která vyšla v žurnálu JAMA Americké lékařské asociace, to zkoumala ještě podrobněji a zjistila, že když děti nosí masky, tak jsou limity Federální agentury ochrany životního prostředí pro expozici uvnitř budov překročeny více než šestkrát po pouhých třech minutách.

270 minut nošení masek ve škole

V německé studii naměřili vědci průměrné hodnoty CO2 ve vdechovaném vzduchu mezi 13 120 a 13 910 ppm pro masky OP a FFP2. To je úroveň, která je šestkrát vyšší, než kolik prohlašuje Federální agentura životního prostředí za přijatelné. „Této úrovně se dosáhne po třech minutách pod maskou,“ uvádí autoři, „děti tyto masky ve škole nosí v průměru po 270 minut.“

25 000 ppm

Nejvyšší naměřené hodnoty byly u sedmiletého dítěte 25 000 ppm.

Podle ministerstva zdravotnictví Wisconsinu:

  • 1 000-2 000 ppm: tato úroveň je spojována se stížnostmi na mátožnost a špatný vzduch.
  • 2 000-5 000 ppm: tato úroveň je spojována s bolestmi hlavy, ospalostí a zatuchlým, nevětraným, hnusným vzduchem. Vyskytnout se může i mizerná pozornost, ztráta pozornosti, zvýšený srdeční tep a nevolnost.

Všimněte si, že o úrovni 400 ppm CO2 říkají, že stačí, aby zničila pozemské klimat. Ovšem hodnoty přes 10 ppm dětem nevadí?

Už 1000 ppm může způsobit „zdravotní problémy“

Air Quality News hlásí, že jak výzkum zjistil, tak „zdravotní problémy může způsobit už expozice úrovně jen 1000 částic na milion (ppm) CO2 – tj. při daleko menším limitu než ta úroveň 5 000 ppm, která se obecně přijímá.“ Tyto poznatky byly publikovány v žurnálu Nature Sustainability.

Vydechovaný CO2 se nasbírá už po krátké době a mísí se s čerstvým vzduchem, když se vdechuje a zvyšuje se obsah CO2 ve vdechovaném vzduchu. Aby ten problém byl ještě horší, je tu ještě skutečnost, že děti dýchají rychleji než dospělí.

Vědci doporučili: „Rozhodující by měli vycházet z tvrdých dat tohoto experimentálního měření při studii a brát je v úvahu při tvorbě rozhodování.“

Rizika nošení masek daleko převyšují potenciální přínosy

Spoluautor studie Harald Walach na své stránce napsal:

Na uvedené se musí pohlížet v souvislosti s tím, že děti prakticky nejsou v ohrožení infekcí od velice řídkého výskytu nemoci u ostatních, že školy se jen zřídka stávají ohnisky přenosů a že ve skutečnosti neexistuje rozumný důvod předepisovat dětem taková opatření. Ten nesmysl by se měl okamžitě zastavit, pokud je tedy skutečně pravda, že je naše společnost vedena vědeckými daty a racionalitou.“

P. Gosselin

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (7 votes, average: 4,43 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*