Glosa MM: Soudit emigranty?
Sdílet článek:

MIROSLAV MACEK

Od roku 2021 bylo zničeno 10,9 milionu dávek v hodnotě 4,7 miliardy Kč. Do konce tohoto roku má Česko obdržet dalších 10 milionů dávek za dalších 4,7 miliard korun.
Jak myslíte, že to s nimi dopadne?

Německý kancléř Olaf Scholz z ničeho nic prohlásil, že k ukončení konfliktu na Ukrajině je zapotřebí vyvinout diplomatické úsilí.
To je určitě desinformace, dodávám, vždyť s takovým názorem by nemohl ani přijet do Česka, aniž by ho Rakušanovi lidé nezadržel coby ruského švába…

Americká politička a bývalá televizní novinářka Kari Lake dojila krávu v Iowě v USA a obrátila se na reportéra New York Times s otázkou: „Víš, že jsou jen dvě pohlaví, že?“
Reportér jen pokrčil rameny.
Kari Lake pokračovala:
„New York Times by se měly pokusit podojit krávu a pak zkusit podojit býka a uvidíme, jak to půjde.“

Soudit emigranty? Odmítnout nešlo, tvrdí novopečený předseda Ústavního soudu Josef Baxa.
Ale šlo, soudruhu, šlo, jen by vás jiní soudruzi zbavili korýtka, které jste si ovšem vybral dobrovolně a věděl jste velice dobře, do čeho jdete.

„V měsících předcházejících protiofenzívě jsme splnili všechny požadavky z ukrajinského nákupního seznamu. Vše, co podle svých slov pro protiofenzívu potřebovali, dostali,“ řekl CNN John Kirby, koordinátor strategické komunikace Rady pro národní bezpečnost USA.
Připustil, že sami Ukrajinci chápou, že „čas není na jejich straně“ a že s nástupem podzimu pro ně bude obtížnější „manévrovat na zemi, používat drony a systémy protivzdušné obrany“.
Zároveň slíbil, že navzdory nedostatečným úspěchům ozbrojených sil Ukrajiny budou USA Kyjevu nadále pomáhat.
„Prezident řekl veřejně a samozřejmě i v soukromých rozhovorech se Zelenským, a nejen prezident, ale i další představitelé NATO a G7, že budeme Ukrajinu podporovat tak dlouho, jak to bude potřeba,“ zdůraznil Kirby.
Jistě, do posledního Ukrajince…

Ukrajinská Rada národní bezpečnosti a obrany, v jejímž čele stojí prezident Volodymyr Zelenskyj, rozhodla o propuštění všech šéfů oblastních odvodových center. Důvodem je údajná korupce.
Proč údajná?

The Washington Post:
„Dva měsíce po zahájení protiofenzívy a nepatrném pokroku se obraz jednoty a nekonečné vytrvalosti začal hroutit. Miliony lidí jsou nuceny opustit své domovy. Nevidí žádnou šanci na návrat.“

MACEK Miroslav

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (34 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

4 Comments

  1. A budou kvůli Baxovi pořádat angažovaní občané tábory lidu na Letenské pláni jako v případě Babiše nebo teď je to podle nich na pohodu? Aneb obnažená ubohost pětislepencového pokrytectví. Podle mého názoru, dokud budou mít američtí levičáci z Demokratické strany profit z války na Ukrajině v podobě izolace Ruska od Evropy, budou tu válku stále přiživovat.

    • T.Zkuste zorganizovat tabory lidu ve Vaší oblibené RF a ještě rád budete vzpominat na ten emerikes imperialismus.

  2. Nákupní seznam a dojící americká politička 😀 😀 Konečně veselé zprávy! Díky, pane Macku.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*